Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani IT-agymosás ("minden...

A mostani IT-agymosás ("mindenki legyen programozó") megfelelője a 90-es években a legyen mindenki közgazdász volt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 10:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Már szégyellem hogy informatikus vagyok
2021. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem teljesen, mivel informatikusokra programozókra tényleg nagy szükség van, de mondjuk tényleg nagyon nyomatják. Engem nem zavarnak ilyesmik nem igazán zavartatom magam, ezek is csak "trendek"
2021. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

90-es években???? Felmegyek tinderre, minden csaj valami manager, és a corvinuson, vagy bge,-n vagy a többin végzett/tanul.


Aki nem közgázt végez, vagy tanul, az is megpróbálta, csak nem sikerült, így lesz médiás, vagy hr-es.

2021. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg hiány szakma, mi volna benne az agymosás?
2021. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
35%
#4 az, hogy bárki alkalmas rá. Így jól meg szedik magukat az egy kétmilliós díjú képzésekkel.
2021. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Amikor azt mondják, hogy kevés az informatikus, akkor kifelejtik azt, hogy ott van elsősorban hiány, ahol zsebpénzzel akarják kiszúrni az ember szemét. Ahol rendesen megfizetik a szakembert, ott túljelentkezés van.

Menjen a közszférába informatikusnak az, akinek két anyja van.

2021. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

Mindig az van felkapva, amire szükség van és amivel el lehet helyezkedni. Amíg "ipari ország" voltunk a szocializmus alatt mentek a mérnökök, kohó-, vegyész-, gépészmérnök, stb. Most meg már kohómérnököt pl csak egy helyen képeznek az országban.

A 1990-es években ilyenek voltak a gazdász képzések, mert arra volt szükség. Aztán a 2000-es évekre a jogi egyetemmel lehetett elég könnyen érvényesülni. A 2010-es években megint előtérbe kerültek a műszaki-gazdász, illetve menedzser és informatikus képzések, mert erre van szükség, ezekkel lehet elhelyezkedni és érvényesülni.

Nem értem, hogy miért lenne agymosás, ha népszerű valami, amire igény van a munkáltatók részéről.

2021. márc. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre látod ezt az "agymosást" . Én azt látom, hogy a szakmunkára megy a buzdítás .

Mellesleg az IT-nak egy apró szeglete a programozás. Ott nem is nagyon van igény juniorokra ,a seniorok hiányoznak mert nem akarnak nekik annyit fizetni,mint egy osztrák vagy egy német cég,és itthonról is röhögve lehet külföldi cégnek dolgozni.

Az IT nagyon sok területén viszont valós hiány van ,ezért reklámozhatják (? ki és hol?) ennyire .

2021. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

"Jelenleg hiány szakma, mi volna benne az agymosás?"


Egyáltalán nem hiányszakma. Amiből hiány van azok a jó fejlesztők. :). Senkinek se kellenek kezdők...

2021. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

9# ez mindenhol így van. Kezdők sehova nem kellenek csak röhejes bérekért. Nem egy friss diplomás mérnök ismerősöm van, akiknek BSC esetén egy 2-3 éves gyakornoki munkával és nettó 150 ezer forinttal szúrják ki a szemüket. Msc-vel már hamarabb veszik fel őket főállásba, de sok esetben ők is nettó 200-250 között kezdenek.

Gazdász ismerősöm nagy német multinál kezdett (Bosch) BSC diplomával nettó 160-at kapott.

Mindenhol megy a kezdők lehúzása, mert tapasztalatlanok sehova nem kellenek. Sőt, a vicc az egészben, hogy ha letudja valaki a 2-3 év gyakornokságot, azt nem is veszik komolyan. 5-6 év munkatapasztalattal még teljes nyugalommal kinevetnek és pályakezdőnek neveznek.

Én is tapasztalom, mérnök vagyok. BSC alatt végig gyakornok voltam, ezért amikor meglett a diplomám átvett a cég főállásba, de ha váltani szerettem volna, nem vettek volna fel főállásba. A kezdő bérekről meg inkább ne beszéljünk... És utána csodálkoznak, hogy ekkora az elvándorlás.

2021. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!