Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy ilyen pártot?

Támogatnál egy ilyen pártot?

Figyelt kérdés

A párt alapvetése, hogy a lehető legigazságosabb legyen a közteherviselés és a környezetvédelem legyen az elsődleges szempont.

Néhány programpont:

Közutakat csakis olyanok pénzéből lehessen építeni, akik használják. Ez azt jelentené a gyakorlatban, hogy a benzin áfájának annyinak kell lennie, hogy abból fedezni lehessen az útfejlesztéseket.

Mindenki akkora rész vállaljon a környezetvédelemből, amekkorát az ő szennyezése indokol. Többek között minden termék áfája attól függjön, hogy azt mennyire környezetszennyezően állították elő.


2021. márc. 10. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A benzinben régóta benne az "útjavítás-útépítés" költsége, csak másra költötte minden kormány. Úgyhogy ez a párt elmehet ezzel az elképzelésével a ....ba.
2021. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

A benzinben tényleg benne van (még a kisgépek által használt repülőbenzinben is...), egyébként meg mindenki használja valamilyen szinten (ha rendelsz valamit és a futár autóval hozza, akkor autót használtál, még ha nem is ültél benne).

Az áfás dolog nem rossz, de túl sokféle áfa nem lehet az uniós törvények szerint.

2021. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem. Én nem támogatom. Én a piacpárti kapitalista libertárius pártokat támogatom.
2021. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bizony benne, csak mára átkeresztelődött jövedéki adóra. Emiatt a mai fiatalok nem tudják, hogy amikor megszűnt benne nevesítve az útadó, akkor azzal az összeggel nem csökkent a benzin ára, hanem már az újnevű adónemben él azóta is tovább.
2021. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A benzinben tényleg benne van"


Azért én nagyon kíváncsi lennék, hogy ebből a pénzből tényleg kijön-e az összes útfelújítás/útépítés, beleértve az olyan gigaberuházásokat, mint a Galvani híd.


"egyébként meg mindenki használja valamilyen szinten (ha rendelsz valamit és a futár autóval hozza, akkor autót használtál, még ha nem is ültél benne)"


Ez esetben ki is fizeti a futár az útdíjat, és ha úgy érzi, akkor átterheli rád.

2021. márc. 10. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Talán akkor cserébe ez a párt törölje el a benzin jövedéki adóját, és kevesebb összegben állapítsa meg az útadót. Jelenleg 3,8 millió személygépkocsi futkároz magyar rendszámmal.

2021. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mert nem mindegy, hogy milyen néven fizeted be?
2021. márc. 10. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, mi az a Galvani híd, mert nem ismertem.


"A Galvani híd építése 1980 óta napirenden van és már-már 1991-ben elég közel került megvalósításhoz."


Szerintem ezalatt a 40 év alatt azért szép összeget beszedett az állam az útadóból, telni fog erre a jó magyar munkatempó eredményeként készülő hídra.

2021. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. márc. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!