Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem féltek, hogy autozás...

Nem féltek, hogy autozás miatt börtönbe kerültök?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy elég egy apró figyelmetlenség vagy egy műszaki hiba amiről talán nem is tehet az ember és könnyen baleset lehet belőle amiben emberek halnak meg.

Ilyenkor kivétel nélkül börtön jár a baleset okozójának ha szándékos volt ha nem.

Ti vezetéskor nem féltek ettől? Vagy csak én vagyok paranoiás?


2021. márc. 11. 20:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Amiről nem te tehetsz, amiatt nem is fogsz börtönbe kerülni. Aki meg figyelmetlen, hát ne vezessen.

2021. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Én mindig arra gondolok, hogy azért halálos balesetet okozni a belvárosban max. 50 km/h mellett, ha betartod a sebességkorlátozásokat, nem nagyon szoktak.


De pl. autópályán már nem is nagyon szoktam menni, mert kevesen tartják a követési távolságot.

2021. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, egy barátom mondta jó sok évvel ezelőtt, hogy aki volán mögé ül az félig bent van a börtönben. Pont azért mert bármikor elég egy apró figyelmetlenség, tévedés és azzal hatalmas bajt lehet okozni.

Ezt tudomásul kell venni és meg kell tenni mindent azért, hogy ez ne történjen meg. Aki erre nem képes az ne vezessen autót!

Amúgy a felesége tényleg okozott balesetet később, saját figyelmetlenségből (barátnőm - a feleség maga mondta ezt), a másik autós a kórházban kötött ki. nem került börtönbe még csak bíróság elé sem került, nem szabálytalankodott, csak rosszul mérte fel a helyzetet. De soha többet nem vezet.

Én is okoztam már balesetet, saját figyelmetlenségemből és nagy-nagy szerencse hogy csak a saját kocsimat törtem össze és csak saját magamnak okoztam sérülést vele. Jó lecke volt.

Az autósok legtöbbje nem kerül balesetbe és börtönbe sem. A vezetéskor nem ettől kell félni, hanem attól hogy valakiben kárt teszel mert azt nem lehet visszacsinálni. Kolléganőm férje majdnem egy éve került kómába, csak mert egy sofőr nem figyelt kanyarodáskor és elütötte amikor a lányával biciklizett. Azóta már tud járni, de nem beszél, alig képes valamire, állandóan mellette kell lenni valakinek. Egy egészséges, életerős, 4 gyerekes férfiből egy roncs lett. NA, ettől félek, hogy ilyen hibát követek el.

A félelem pedig jó dolog. Az tart vissza attól, hogy el is kövesd, hogy felelőtlen legyél.

2021. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!