Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy van digitál...

Miért van az, hogy van digitális táblára pályázat az iskoláknak. De pl iskolafelújításra, fűtéskorszerűsítésre nincs, vagy egyszerűen nem megnyerhető? Kinek jó ez? Mert sem gyereknek sem tanárnak, szülőnek nem.

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 10:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%
OFF: Másrészt "régen" a gyerekek mindenféle tábla nélkül is meg tudtak tanulni írni, olvasni, nem hinném, hogy ettől a táblától most másképp lenne. A felesleges modernizálás helyett inkább az oktatás színvonalát kéne szinten tartani, megbecsülni a pedagógusokat, meg persze az alapvető feltételeket megteremteni az oktatáshoz (pl. 20 fok, ilyesmi.).
2008. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%

továbbra sem értem, és szeretném ha megmagyaráznád, hogy minek pályáznak olyanra, amit nem tudnak használni?

És főleg utána milyen alapon verik a tamtambobot, hogy nincs hova rakniuk?


Én, de biztosan bennem van a hiba, úgy gondolom, hogy ha pályáznék egy rakat számítógépre, akkor legalábbis megfordulna a fejemben, hogy mégis hova fogom rakni, mit fogok vele kezdeni, ha esetleg megnyerem... De biztos én vagyok a hülye.


Tudod amikor otthon kialakítottam magamnak a számítógépem helyét, akkor felmerült bennem pl. az is, hogy lehet nem véletlenül van földelt csatlakozó a gépen. (egyébként tényleg nem) Mivel nálunk a panelban nem volt a lakószobákban földelés a konektorokban, ezért húztam magamnak a fürdőből földelést. De biztos bennem van a hiba, hogy ilyenek eszembe jutnak.

Amikor a kollégimba anno az egyetemen beköltöztünk, akkor is azzal kezdtük, hogy megnéztük van-e földelés a konektorokban, meg milyen biztosítékok vannak és mennyit bír a hálózat. (5 számítógép, 2 hűtő, mikró, elektromos platni stb.) Bár mi műszakisok voltunk, az iskolákban meg inkább bölcsészek vannak. Nyilván itt lehet a gond.


És mi köze mindehez a sportcsarnoknak?

2008. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen digitális táblákkal, eg a kakaóbiztos 1 millió forintos ovis(!!) számítógépekkel valakik mindíg nagyot kaszáknak!


Ez van.

2008. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

akkor kedves értetlen magyarázom. Nem azt mondtam nincs rá szükség. Van. Ugyanis azért pályáztak,mert az intézményben levő számítógép parkot le kell cserélni. Ugyanis elavultak. De mivel idén ezekkel kezdték meg a tanítást most nem lehet lecserélni őket. Ergo állnak a most megkapott új gépek majd valahol. A Digi tábláknak is hasznát veszik arról nem az intézmény tehet, hogy a 70-es években épült az iskola és azóta nem fordítottak kellő figyelemet a villamoshálózatra. Nem az intézményben dolgozók tehetnek arról, hogy amikor beüzemelték és használják a digi táblákat máshol lecsapja a biztosítékot a rendszer. Mert arra lehetett pályázni ,hogy beszerezzék, de az alakmázasukhoz szükséges feltételekre már nem. Azt old mag ahogy tudod.

Ez kb olyan mint amikor tanyára kap a gazda villanyírógépet,hogy innentől ezen kell legépelnie minden levelét, kérvényét és így beadni a hivatalokba. De senki sem nézi petróleummal világít.


Tudod nem azon kéne kötözködnöd ami példát hozok. Hanem gondolkodni. Hogy mi a fontosabb minden faluban legyen digi tábla és net, meg számítógép mindegy milyenek a körülmények, hogy sok intézmény a digi táblát inkább csak a tető támasztására fogja használni, mert az különben leszakad. Vagy arra figyelünk, hogy a gyerekeink tiszta, karbantartatott, fűthető, egészséges épületekben tanuljanak, akár technika nélkül. A prioritásokkal van a baj és az ilyen kötekedőkkel.



egy tanár ismerősöm mesélte. A nyáron leomlott az iskolájuk tornatermének mennyezete. Mivel a falu ahol tanít kb 100 lelkes így nem igen van pénze felújításra is. Mit mondtak a nagyokosok a polgármesternek? Pályázzanak digi táblára arra most lehet, felújításra nincs pályázat.

2008. dec. 4. 13:48
 15/33 A kérdező kommentje:

Megy a kampány ez egészséges életmódról. S voltak anno pályázatok arra,hogy építsenek külön tornatermet az iskolák. De valahol azok a pénzek és pályázatok eltűntek. Te azt tudtad, hogy ma Magyarországon van olyan iskola ahol a tornaórákat télen a tanteremben tartják? Mert nincs tornaterem?

S ne gyere azzal,hogy miért nem nézték meg jobban. Ugyanis ezek az épületek nem ma és nem a mai kor igényinek épültek. S ne hidd ,hogy nem akarják megolddani a problémákat.

S nem vagyok bölcsész csak eü-s.

2008. dec. 4. 13:53
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, van olyan a suliban, aki ért a számítógépekhez, és azért azt lehet tudni, mennyi idő alatt avulnak el annyira, hogy korszerűsíteni kell, tehát erre lehet előre készülni, tudom, nem leszek ezzel népszerű, de azért gondolom, nem a pályázati kiíráskor jutott eszetekbe, hogy "na, újítsunk", hanem régebben, és akkor csak egy picit előre lehetett volna gondolni, hogy hol tudtok helyet biztosítani, úgy, hogy biztonságosan legyen tárolva is. Szóval na, tudom, hogy a pedagógusok nincsenek túlfizetve (anyukám is tanítónő), és azt is tudom, hogy hülyén szervezik meg néha a pályázatokat, és lehet, hogy most ezzel megint nem leszek népszerű, de én (informatikus szemmel) nem ítélném oda a pályázati műszaki cikkeket (itt most digitális tábla), akik nem rendelkeznek a megfelelő felszereltséggel hozzá (gondolok itt akár a biztonságos tárolásra, vagy a helyre, hogy legyen megfelelő terem). Szóval itt nem csak az a hülye, aki erre adott pénzt, és nem a suli korszerűsítésre indított pályázatot, hanem az is hülye, aki nektek (és a többi nem megfelelően felszerelt iskolának) ezt odaítélte. Én mondjuk nem is pályáznék olyanra, amit nem tudnék megfelelően elhelyezni vagy kihasználni, előbb megteremteném a körülményeket, és utána, ki tudja, lehet még ilyen pályázat, hiszen az unió támogatja a technológia fejlesztést. Ezek az eszközök meg azért elég rövid idő alatt elavulnak (ami idén még menő számítógép, jövőre feleennyibe fog kerülni, mert már elavultnak fog számítani, ez a terület ilyen).
2008. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, megtaláltad a választ a kérdésedre: Azért arra pályáznak, mert arra lehet.

Ha az éhezőknek pl. laptopokat osztogatnának, nem hiszem, h nem állnának be a sorba, de azért megfordulna a fejükben, h ennyi pénzből mennyi kaját is vehettek volna..

2008. dec. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
68%

"De mivel idén ezekkel kezdték meg a tanítást most nem lehet lecserélni őket."


Ez konkrétan hazugság. 1 hétvége alatt 2 ember akár a nulláról is berendez egy temet, ha ott a cucc. Tudom, mert már csináltam ilyet.


"A Digi tábláknak is hasznát veszik arról nem az intézmény tehet, hogy a 70-es években épült az iskola és azóta nem fordítottak kellő figyelemet a villamoshálózatra. Nem az intézményben dolgozók tehetnek arról, hogy amikor beüzemelték és használják a digi táblákat máshol lecsapja a biztosítékot a rendszer."


Dehogynem.

Az oké, hogy nincs pénz teljes felújításra, meg ablakcserére meg új padsorra, de azt nekem ne mondja senki, senki, hogy nem lehet új vezetékezést kihúzni, akár falon kívül kábelcsatornában, meg új biztosítéktáblát felrakni. Sokmindent meg lehet oldani, csak akarni kell.


"Tudod nem azon kéne kötözködnöd ami példát hozok. Hanem gondolkodni. Hogy mi a fontosabb minden faluban legyen digi tábla és net, meg számítógép mindegy milyenek a körülmények, hogy sok intézmény a digi táblát inkább csak a tető támasztására fogja használni, mert az különben leszakad. Vagy arra figyelünk, hogy a gyerekeink tiszta, karbantartatott, fűthető, egészséges épületekben tanuljanak, akár technika nélkül. A prioritásokkal van a baj és az ilyen kötekedőkkel."


te meg azt próbáld felfogni, hogy a számitástechnika az egy keret, a felújítás meg egy másik. A kettőnek, főleg hogy az egyik uniós, semmi köze egymáskoz. Étkezési hozzájárulással sem fizethetsz villanyszámlát, bármennyire is fontos lenne.


"S ne hidd ,hogy nem akarják megolddani a problémákat."


Szerintem meg siránkoznak és várják, hogy valaki megoldja. Mert ez minálunk így szokás...


+ pár észrevétel:

1. Egy tornaterem mennyezete nem csak úgy leomlik. Aközött, hogy meggyengül a szerkezet és aközött, hogy összeomlik évek telnek el. Nem akkor kell pályázati pénzt keresni, amikor leomlik. És ez az iskola felelőssége. Ezt nem lehet másra kenni.

2. 100 lelkes falucskának nem iskola kell, hanem iskolabusz, ami viszi-hozza a gyerekeket. És akkor lenne pénz a többi rendberakására.

2008. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

én németországban élek, és kb 3 hónapja volt a hírekben hogy az elsö iskola ahol digitális tábla van és mekkora dolog. majd le estem a székröl, mert kb 2 éve volt ugyan ez a hír nálunk. mikor mondtam a páromnak azt mondta biztos több pénze van a magyar államnak az iskolákra.


vicces nem? egy nyugati országba 2 évvel késöbb kerül ilyen modern dolog.

Amúgy itt a legtöbb iskolában még krétás tábla van, néhol filces. annyira meglepödtem ezen is hogy stuttgart mellett ami nem is szegény része németországnak egy városban 4 iskolában jártam abbol egyben volt filces tábla. igaz minden teremben volt mosdó ahol a tanár kimosta a szivacsot többször is óra közben.

2008. dec. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Tudod én erre a csak akarni kell dumádra mondom azt kérdezd meg anyukádat ez hogy is van. mosdnjuk ő szeretne új füzeteket a gyerekeknek, Sőt meg is van már hol szerzi be.. stb Ezek nem olyan döntések,hogy én a karbantartó eldöntöm új kábelt húzok megveszem és meg csinálom. Mert meg csinálhatja saját pénzből, aztán keresztet vethetrá.
2008. dec. 4. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!