Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk tényleg lazábbak a...

Nálunk tényleg lazábbak a korlátozások, mint Európa más országaiban?

Figyelt kérdés

E cikk szerint legalábbis: [link]


De sokan a jelenlegi korlátozásokat is túl szigorúnak tartják, mások szerint már korábban kellett volna szigorítani. Most akkor hogy van ez?


2021. márc. 12. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Svédországot elegánsan kifelejtették a cikkből, mert ott nincsenek idióta korlátozások, és a vírushelyzet is az egyik legjobb.
2021. márc. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Vannak ahol szigorúbbak, vannak ahol nem...


Pl. Máshol ahol bezárt az ikea, játékbolt akkor a hipermarketben se vehettél asztalt, se játékot...

2021. márc. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Ahol a leglazábbak ott a legkisebb a baj érdekes. Svédország valóban nagyon jól járt azzal amit választott. Bár valószínűleg ebben benne van az is, hogy bár a korlátozásokkal kevésbé terjedt volna a vírus de a többi betegség nem lett elhanyagolva mint mindenhol máshol és az öngyilkosságok is nagyon meglódultak. Ez így pedig sok helyen több halált okozott és okoz a közeéjövőben mintha nem csak a koronára koncentráltak volna.
2021. márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ismeretségi körömben furcsa módon azok betegedtek meg, akik leginkább betartották a korlátozásokat.


Én, aki szartam az egészre, utaztam, amikor lehetett, rendszeresen sportolok, maszkot csak a nagyon muszáj helyeken húzok, antitest teszttel igazolva sosem fertozodtem meg :( pedig nagyon kellene a free card.

2021. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
A probléma az, hogy őket nem érdekli ha több száz ember hal meg naponta, de ha egy focimeccset mindenképpen meg akarnak rendezni, akkor egyből jönnek a korlátozások, persze azok is úgy hogy közben szólnak a haverok hogy nekik nem pálya bezárni a boltot és végül már több cég marad nyitva mint ami bezár, aztán meg a lakosság a sz.r mert nem oltatja be magát a vakcinával amitől ugyanúgy beteg leszel meg tüdőembóliát kapsz mint a covidtól.
2021. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Én azt figyeltem meg, hogy minél jobban retteg valaki, annál súlyosabb nála a betegség lefolyása. Én kezdettől fogva tisztában voltam vele, hogy ez egy ártalmatlan nátha, aztán amikor megkaptam, még annyira se szenvedtem tőle, mint egy átlagos megfázástól. Kollégám, aki mániákus rettegő és talán még vécére is maszkban megy, azt mondta, életében nem volt még ilyen rosszul. De még az ismeretségi körömben sem tudok olyanról, akinél komoly tüneteket okozott volna úgy, hogy előtte nem rettegett tőle.
2021. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy mondanám, hogy nem okosak a magyar lezárások.

Én Bajorországban élek, ezzel tudom összehasonlítani.


Annak semmi értelmét nem látom, hogy Magyarországon 8-kor lövik a pizsit vagy hogy a full kihalt utcán is maszkot kell hordani.


Viszont, ami Bajorországban van és szerintem sokat számít: az élelmiszerboltokban szabályozva van, hogy hány ember mehet be egyszerre. Nincsen mindenből egy millió kivétel (kivéve kaszinó, kivéve dohánybolt stb.). Viszont, ami kemény de eredményes: kontaktkorlátozás van: egyszerre maximum két háztartás találkozhat.

2021. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Valószínűsítem, de mit várunk főkipcsak urunktól.
2021. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal lazábbak.
2021. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez a cikk és az egész 444 vírushisztije okádék. Jórészt az ő pánikkeltésüknek köszönhetően is alakult így az egész helyzet az elejétől. Home officeban, online rendeléssel, Bp-n könnyű nyomni a zárjunkbemindentmostazonnalévekrebezzegKínábankomolyanveszikéshallgatnakATudósokra dumát.
2021. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!