Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiket már beoltottak, miért...

Akiket már beoltottak, miért képzelik, hogy ők különbek és neki több jog jár ezen a címen?

Figyelt kérdés

Nemrég összekaptam egy ismerősömmel, aki szerint ez nem demokrácia jogkör már, hogy eleve kedvesen próbálják rávenni az embereket. Egyetért a vakcinaigazolvánnyal, hogy legyen egy kis "motiváció" az oltásra, meg hogy aki nem adatja, üljön otthon, addig se veszélyeztet másokat.

Szerintem meg rettegőknek kéne otthon ülni.


Egyes emberek miért gondolják, hogy oltással őket több jog illeti meg?



2021. márc. 14. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Azért gondolják úgy, mert ők kisebb veszélyt jelentenek a társadalomra, mint azok, akik nincsenek beoltva. Ez elég egyértelmű, nem?
2021. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%

#1


Elvileg aki be van oltva az védett, nem?

2021. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, nekem is van oltásigazolásom mert szoc otthonban dolgozom (nem érzem magam különb senkitől és nem is fogom) és megkaptam az oltást de undorodva szoktam olvasni, ahogy egyesek képesek hisztérikusan egymásnak ugrani.


Van mindkét oldalról elviselhetetlen alak, de a legutálatosabbak azok akik tapsolnak a bezárásnak és szerintük sose kellene nyitni.

2021. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%
Mert ők már nem élnek sokáig.
2021. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Sok ismerősöm csak a nyaralás miatt regisztrált be, hogy mehessenek, úgyhogy gondolom sokan emiatt támogatnák ezt a mocskos igazolást, hogy legalább ők mehessenek. Amúgy ha a veszélyeztetettek be vannak oltva, onnantól mi értelme lesz ennek és a lezárásoknak? Nem a fiatalok terhelik a kórházakat, mégis ők rohadjanak meg egész nyáron bent a házban 8 után. Rohadtul nem tudom támogatni ezt az undormányt.
2021. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Én sem vagyok oltva, de szólnék, hogy Orbán Viktor Izraelbe látogatott és hírek szerint Magyarország is csatlakozik a zöld igazolványhoz. Utolsó mondat : [link]

Izraelben az oltottaknak nyitottak a vendéglátóhelyek, a színházak, stb. Az EU az utazáshoz akár igazolást az oltásról.


Tetszik, nem tetszik itthon is terveznek/gondolkoznak ilyenben, csak senki nem mondja ki nyíltan.


A miértre meg az a hivatalos válasz, hogy a gazdaság nem maradhat zárva. Ma reggelre 1000 ember volt lélegeztetőgépen, áll az egészségügyben egy csomó más kezelés, műtéteket halasztanak a covid miatt, emberek megélhetése megy tönkre. Nincs annyi orvos, hogy el lehessen engedni a jàrványt és a vendéglátóhelyeknek engedni kell a működést. Aki be van oltva, az nem fog kórházba kerülni, nem terheli az így is határon lévő rendszert, de életben tudja tartani a vendéglátóhelyeket. Azért mert te nem vagy idős és/vagy beteg, nem hiszem el, hogy nincs olyan számodra kedves ember az életedben, aki igen.

2021. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
#6 Írjunk már Orbánnak, hogy legyen fsza, aztán vallja be :D
2021. márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, aki be van oltva az nem képzeli többnek magát, csupán annyit mond, hogy ő már be van oltva - te meg nem.

Pontosan ugyanolyan ez mint akinek van nyelvvizsgája annak bizonyos dolgok járnak cserébe, akinek nincsen annak meg nem. Vagy ahogyan az sem képzeli magát különbnek akinek érvényes a jogosítványa, mint akié már lejárt - mégis csak az vezethet autó akié érvényes, aki lejárt az meg nem. Ennyi.

2021. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
5-ös megmondták, hogy nem lehet diszkriminálni, mondjuk a külföldi utazás érthető, de igazolvánnyal kaphatsz plusz jogokat. Az önrendelkezési jog és az szabadságjog emberi alapjog, ezeket nem lehet felülírni. Volt akinek már eszébe jutott, nem véletlen azonosítják sokan ezt a sárga csillaggal. Jaja és akkor is csak egy ilyennel kezdődött. Csírájába kéne minden ilyet elfojtani, akinek ez egyáltalán megfordul újra a fejében még a szikrája is.
2021. márc. 14. 09:55
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

#9 Szerintem keveredik a "nem lehet diszkriminálni" kifejezés.

Egy útlevéllel vagy jogosítvánnyal sem lehet diszkriminálni, ahogy egy vízummal sem. Még sem léphet át a határon az akinek nincsen útlevele vagy vízuma ha ez a feltétel, ahogy autót is csak az vezethet akinek jogosítványa van.

A diszkrimináció tilalma nem azt jelenti hogy ne szabhatnák meg valami feltételeként az igazolványt, hanem hogy a megszerzéséhez egyenlő feltételek legyenek mindenkinek és utána is egyformán legyen elbírálva mindenkinél. Vagyis ha a covid-igazolvány létezni fog akkor nem lehet diszkriminálni abban hogy a lengyelektől elfogadják de egy portugáltól vagy orosztól már nem.

Ha nem lehetne különbséget tenni aközött hogy valakinek van ez az igazolványa vagy nincsen akkor értelmetlen lenne az egész. Akkor olyan lenne, mint egy matrica vagy hűtőmágnes, ha tetszik akkor kirakod és ennyi. Akkor minek csinálnák?

2021. márc. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!