Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képzelitek az alapjövedel...

Hogy képzelitek az alapjövedelmet?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy szépen megmarad mindenetek, ingatlan, megtakarítás, és majd szépen kaptok egy havi pénzt csak úgy? Vagy mi lenne a lényege szerintetek?

2021. márc. 14. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Én kérek
2021. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor is ha le kell mondanod a vagyonodról?
2021. márc. 14. 21:00
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
nincs vagyonom
2021. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
el kell venni a gazdagoktól és szétosztani szegények között!!!
2021. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ok, és ha elfogyott, utána mit osztasz szét?
2021. márc. 14. 21:06
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

Aki ezt várja, annak jellemzően nincs vagyona vagy csak minimális.


Egyébként te vagy valaki írta, hogy a németországi Hartz IV mintájára vezetné be a baloldal Magyarországon, amivel én is egyetértek. Ott is van valamiféle együttműködési elvárás a munkaügyi hivatallal az aktív korúak esetében. Németországban sem az az üzenet, hogy rendezkedj be arra, hogy egész életedben segélyből élhetsz az országban, hanem inkább a "Hilfe zur Selbsthilfe" az elvi üzenet.

2021. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Említettem nemrég egy másik kérdésnél, mint hasonlatot. Nem tudom hogy úgy vezetnék-e be, de az a gyanúm hogy igen.

Azért nagyon szépen vissza lehet vele élni németeknél.

Persze, valamilyen szinten együtt kell működni, de volt pár éve egy alkesz kollégám, siránkozott, hogy az ő feleségét úgy nevelték, hogy mérnökfeleségként nem kell soha dolgoznia.

Elváltak, simán megcsinálta, hogy harz IV plusz két hyerektartás, amikor meg kirepültek akkor is maradt a harz IV-en.

És nagyon sokan játszanak is rá. Nem tudom hogy hogyan, de volt még a rádióbannis szó egy román nőről aki még perelt is, mert valamit pluszt nem kapott meg. Én azt hittem addig, hogy harz IV-t csak állampolgár kap.

2021. márc. 14. 21:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztosan van sok trükközés, visszaélés és nálunk is lesz. De ez egyébként más állami juttatásoknál is előfordul, sok az élelmes ember, aki szeretni megcsapolni az állami forrásokat önös érdekekből. Sokan visszaélnek a segítséggel, aztán a legkirívóbb eseteket a média, közvélemény, politika is felkapja és lehet vitatkozni.
2021. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 molnarmarcell21 ***** válasza:
34%

A Párbeszédnek van kidolgozott alapjövedelem-koncepciója, az alapján nem akkora összeg, hogy kényelmesen meg tudj belőle élni, de arra elég, hogy létbiztonságot adjon, ez a lényege.


Ha nem akarsz, akkor nem dolgozol, de a jelen rendszerrel ellentétben nem esnél ki a gazdaságból a nulla pénzeddel, hanem viszonylag normálisan fogyasztanál továbbra is, ezzel pörgetve a gazdaságot.


És azt ne felejtsük, hogy ez nem csupán gazdasági kérdés, hanem társadalmi is. az alapjövedelem felszámolná a gazdasági elnyomást, amivel a jelen rendszerek nem kezdenek semmit. Már csak ezért megérné bevezetni.


A számítások szerint nem terhelné meg sokkal jobban a költségvetést, mint a jelenlegi segélyezési rendszer és következményei.

2021. márc. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

9-es, valahogy, mindig kimarad ezekből a számításokból, hogy ha mindenki megkapja ugyanazt az összeget, akkor egyszerűen elinflálódik az egész. Mert mindenki tud majd X összeggel többet fizetni valamiért.


Ez ugyanaz a helyzet, minthogy miért nem nyomtatunk egyszerűen pénzt? Mert nincs mögötte valós termelés.

2021. márc. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!