Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a 4 napos munkahetet?

Támogatnád a 4 napos munkahetet?

Figyelt kérdés

Új-Zélandon, Ausztráliában, Spanyolországban, kísérleteznek majd pár céggel a 4 napos munkahéttel.


A Magyarországon lévő vállalat vezetőket megkérdezték erről még februárban, és szinte mindegyik úgy nyilatkozott, hogy most már látják, hogy otthonról is elvégezhető az a munka, amit azt hitték, hogy csak irodában lehetséges, ennek ellenére a 4 napos munkahét helyett reálisnak látják jelenleg a 3-2-2 felosztást, azaz három nap az irodában, 2 nap home office, és 2 napos hétvége.


A heti 4 napos munkahét alatt a fizetések nem csökkenek a munkaórával, a heti 40 óra helyett 32 óra lenne.



[link]



#4 napos munkahét #3-2-2 felosztás
2021. márc. 16. 13:58
A kérdező szavazást indított:
4 napos munkahét legyen
3-2-2 felosztás legyen
Maradjon a mostani 5 napos munka hét
6 napos munkahét legyen
38 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nekem most is 3 napos munkahetem van.

A fizetésem ennek megfelelően a fele, mint a kollégáimé.

Nem támogatom, remélem nemsokára már az én munkahetem is 5 napos lesz.

2021. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Ne is kejjen dógozni. Unóm már. Dolgozzanak a migránsok, ha már behozatták őket
2021. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1... ne keverjük a két dolgot, neked azért van jelenleg 3 napos munka heted, mert alig van melotok a járvány miatt,ezért csökkentették a fizetésed, ez nagyon más tészta. Semmi köze sincs a tényleges 4 napos munkahéthez, de még a hagyományos 5-höz se.
2021. márc. 16. 14:10
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Nem támogatom,mert a nyolc óráért is elég keveset fizetnek.
2021. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a napi munkaidőt csökkenteném... De nehéz dolog ez és úgy gondolom, nm kivitelezhető, hogy ne járjon bércsökkenéssel is, kivéve ha nem valami nagyon jóléti államról beszélünk.
2021. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Soknak mindegy hány napos mert így is heti 6 vagy 7 napot dolgozik.

Nos újzèlandon nyilván nem annyit keresnek mint Mo.n.

Meg tudnak így is vígan élni

2021. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Molyember ***** válasza:
28%

Négyes, ne haragudj, de bmeg, hogy a francba lehetsz ilyen szolgalelkű? Ha lehetne, akkor bent lennél minden nap 12-14 órát, mert akkor több a pénz? Inkább a több munkáért harcolnál, mint a jobb fizetésért?

Mi baja van a magyaroknak?

2021. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ez már félig adott, a legtöbben heti 4 napra korrekt fizetést kapnak úgy, hogy 5-6 napokat dolgoznak, ha nem többet. A másik felére meg aztán várhatunk.
2021. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Látom nagyon nagyon sokan képzavarban vannak, tudom az van otthon Magyarországon megszokva, hogy nem adnak ingyen semmit semmikor senki, de ezt a berögzült dogmát most felejtsétek el, hogy ha 5-ről 4 napra csökkentik a munkaidőt, akkor automatikusan fizetést is csökkentik...nem...!!! a fizetést nem csökkentik, ezt direkt kiemelték a cikkek is, direkt ideírtam, hogy nem a fizu kárára megy, se Új-Zélandon, sem spanyolban nem vágják vissza a fizetést, kápizs? :)


Az viszont teljesen érthető, hogy sokaknak édes mindegy ez a kérdés, mivel így is túlóráznak hétvégente is.

2021. márc. 16. 14:25
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem. Sehol nincs ilyen.
2021. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!