Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor intézkedéseit...

Orbán Viktor intézkedéseit betartod? Odafigyelsz a mindennapjaid során erre?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam, hogy az utcán nem hordanak maszkot emberek. Budapesten élek és eléggé felháboirít hogyan lehetnek ilyen hanyag emberek. Szerencsére buszon képesek az emberek betartani a rendeletet. Orbán Viktor többszőr elmondta a rádióinterjúban, hogy ezeket az intézkedéseket nem díszből hozták.


Jelenleg a maszk és a távolságtartás a legfontosabb a járvány megfékezésében. Te betartod ezeket? Nem jársz ki 8 után? Hordól maszkot mindenhol?



2021. márc. 18. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Betartom
Igyekszek, néha elfelejtem önhibámból
bliccelek ahol lehet a maszkal
Nem szeretem a kormányt és kibújok ahol lehet tudatosan
Nem létezik a koronavírus
nem érdekel ajárvány
36 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Ezeket az intézkedéseket nem Orbán Viktor hozta!
2021. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Orbán Viktor a miniszterelnököm, a szavai a mindennapjaim része, intézkedéseit el nem hanyagolom, szavazatom az övé!
2021. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Betartom, és én szerencsére azt látom, hogy az emberek nagyrésze is betartja.

Én konkrétan talán 1 embert láttam maszk nélkül egy bevásárló központban. Rá is startolt a bizt. őr.

2021. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
22%
Amit Orbán mond az úgyis van éljen Orbán!Tudom sok Gyurcsányos lepontoz mert Gyurcsány kezébe van a gyk
2021. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Utcán én sem veszem fel, mondjuk nem is Budapesten lófrálok, hanem agglomerációban. Nyílt téren, ahol a legszorosabb humán kontaktus az, hogy elmegyünk egymás mellett a járdán én egészségügyileg is feleslegesnek tartom. Olyan feleslegesnek, mint egy karcolást sebtapasszal lefedni. Meg lehet csinálni, az esete 0,01%-ában hasznos is lehet, de inkább csak kellemetlenség.


Természetesen belső térben, tömegközlekedésen, nagyszüleim meglátogatásakor rajtam marad a maszk, ha valaki erre is kíváncsi lenne.

2021. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

20-05 óra között még sosem mentem ki, amióta tilos.

Pedig van munkahelyi papírom, ill. másodállásban egyéni vállalkozóként gyárthatnék magamnak olyat, ami minden útirányhoz kibúvó lenne. De nincs miért. Minden zárva, gyerekekkel úgyis haza kell érni, és velük otthon megvannak a szokásos teendők (vacsorázás, fürdés). Meg most még hideg és sötét van este. Nem tudom, nyáron mi lesz, amikor 8 köeül lesz igazán kellemes az idő. Remélem, addigra ezt feloldják.


Maszkhordás: Általában betartom, de kültérben nem mindenütt.

Boltban, buszon stb. következetesen mindig. Utcán (kültérben) leginkább attól függ, milyen környéken vagyok. Én kertvárosi környéken lakom. Ott sokszor senkivel sem találkozom, míg a buszmegállótól, vagy a bolttól, vagy a garázssortól hazasétálok. De akik kint beszélgetnek ismerőseikkel a házuk előtt, ők sem szokták fölvenni. Ha idegen jön szembe a járdán, akkor sokszor az úttest közepén sétálok, tehát messze kikerülöm a másikat. Lakótelepen, belvárosban, és általában ahol több ember mászkál, ott hordom a maszkot. Amúgy elég sokszor autóval járok, amikor csak házunk ill. úti célom közvetlen közelében szállok ki. Játszótéren akkor veszem fel, ha rajtunk kívül más is van ott.

2021. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem tartom be, és büszke is vagyok rá.
2021. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
"Nem szeretem a kormányt és kibújok ahol lehet tudatosan" = 100%! Nos, szerintem ez az ultragáz...
2021. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Minnél hamarabb kapják el az emberek, annál hamarabb lesz vége a lezárásoknak és a válságnak, meg persze annál kevesebb nyugdíjast kell eltartanom. Én a vírus pártján vagyok. Amivel lehet segítem a terjedést.
2021. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Utcán mi értelme van a maszknak, hacsak nem egymás nyakában lihegnek az emberek? Van valami jelentősége annak szabadtéren, hogy pl. a tőlem 10 méterre levő ember visel-e maszkot vagy nem?
2021. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!