Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz volt az a hír az utolsó...

Igaz volt az a hír az utolsó választáson, hogy a szavazás végén a jobbik vezetett és volt egy lefagyás, ezek után hirtelen megugrott a fidesz szavazati aránya?

Figyelt kérdés
nekem ez még nem tiszta.

2021. márc. 18. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

volt valami ilyesmi, úgy emlékszem a fidesz azzal magyarázta hogy akkor kerültek be a határon túli szavazatok


gondolom akkora lettek készen a Habony-nyomdában :DDDDD

2021. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
Volt ilyen sajnos, igen.
2021. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Én olyat hallottam,hogy valójában a jobbik nyert.
2021. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező

Még mindig nem számítógépen szavazunk. Soha nem is szavaztunk elektronikusan.

Semmi nem tud lefagyni a szavazás alatt, mivel odamész, megfogod a kis szavazócéduládat meg a tolladat és behúzod az X-t oda kire szavazni akarsz, majd a saját lábadon odamész a dobozokhoz és bedobod a lezárt urnába a szavazócéduládat.

Ha közben valaki lefagy, akkor meglökik és tovább megy.

Miért kell mindig ekkora baromságokat kérdezni? Szándékosan keresitek ki írja ki a legnagyobb hülyeséget?

2021. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem vezetett, de volt egy ugrás, mivel körzetenként számoéják össze, hasonló volt az amerikai választásokon.

Az ilyenre lehet hivatkozno, hogy csalás, csak nem érdemes.

2021. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
#4: És gondolod, hogy egy helyen számolják össze a teljes ország szavazatát? Vagy hogy a számlálás végén mindenki felhív egy központi számot, hogy "szia Jocika, na mondom a tutit, van x Fideszes... szólj ha leírtad, akkor mondom a Jobbikosat..."? Ugye, hogy nem. Az eredményeket számítógépen tartják nyilván, oda viszik fel folyamatosan az adatokat, ezért is tudják időről-időre közölni a hírekben, hogy abban a pillanatban hogy áll a szavazás.
2021. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem, semmi ilyen nem volt.

Napkörben csakis a RÉSZVÉTELI adatokat lehet látni az interneten, hogy hányan mentek el szavazni az előző 2 órában.

Szavazatokat nem számolnak napközben. Azokat csakis este 7 óra után számolják meg, amikor már mindenki hazament.

A levélszavazatokat pedig külön számolják meg - szintén a választások lezárását követően, azt többszörösen ellenőrzik és jegyzőkönyvben az eredményét rögzítik. A második linken ott van letölthetően a jegyzőkönyv a számlálásról, benne az, hogy a levélszavazatokat 2018.április 16-án 8 órakor kezdték el megszámolni, 17-én 11:15-kor fejezték be. Kétszer számolták meg és a Budapest Alkotmány utca 3. alatti helységben.

A választás napja 1 héttel korábban, április 7-én volt.

[link]

[link]

2021. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy hallottam, hogy a DK nyert. Csak úgy kígyóztak a számsorok, aztán Putyin meghekkelte és zorbán nyert😁
2021. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem, az eredményeket nem számítógépen tartják nyilván. papír alapú jegyzőkönyvek készülnek minden egyes szavazókörben és azokat a jegyzőkönyveket minden szavazóköri megbízott és pártdelegált ellenőr is alá kell írja.

Ezt a papírt viszik el a választási irodára helyben, ahol az eredményt viszik be a gépbe. Minden szavazókörét külön-külön és szépen sorban ahogy beérkeztek vele és sorra kerültek.

Minden szavazatszámlálónak van saját példánya a jegyzőkönyvéből és mind meg is található a neten, ahogy azok a számok is minden szavazókörben megtalálhatók, amik bekerültek az összesítésbe.

A több tízezernyi szavazókörből senki nem jelentkezett olyannal, hogy a nála levő jegyzőkönyvön az általa aláírt adattal ne egyezne meg az ami a nyilvántartásban utána megjelent.

2021. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A Táncsics radikális balpárt nyert,de a kapitalisták eltitkolták!!!!
2021. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!