Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jogos, hogy a...

Szerintetek jogos, hogy a határon túli magyarok is szavazhatnak a választásokon? Fejtsétek ki a véleményeteket!

Figyelt kérdés
Egy közvélemény kutatást tartok. Kiváncsi vagyok, hogy mit gondolnak erről a magyar emberek. Sok embert megkérdeztem már erről és vannak akik szerint teljesen jogos, hiszen a határon túliak is magyarok, így joguk van szavazni az ország sorsáról. Viszont mások meg azt mondták, hogy szerintük ez nem jogos hiszen a külföldi magyarok nem itt élnek így nem tudnak objektív képet alkotni a magyar politikáról. Kizárólag közvéleménykutatás, senkit nem akarok megsérteni csak szerintem ez egy érdekes kérdés.

2021. márc. 18. 21:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
86%
Nekem valahogy nem lenne pofám úgy beleugatni más országban élő emberek mindennapjait meghatározó döntéseibe, hogy nem ott élek. Ez nagyjából válasz a közvélemény kutatásra.
2021. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
15%
Orbán Viktorra joguk van szavazni!
2021. márc. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
72%
Nem. De nem csak az erdélyieknek, a New-Yorkiaknak sem. Egyáltalán semmilyen külképviseleten nem engednék szavazni, levélben pláne nem. Aki nincs Magyarországon a szavazás napján, az így járt. (Amúgy minden olyan intézkedéssel egyetértek, amivel a határon túli magyarokat támogatják.)
2021. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
74%
Nincs joguk!
2021. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Egyébként bevallom egyetértek a válaszolókkal.
2021. márc. 18. 21:42
 6/65 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem jogos.

Lehet jönni, letelepedni, dolgozni, szavazni.

Az itthon élők közül is csak annak engedném meg,aki adót fizet.

2021. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is az van, amit az első írt. De amúgy nincs semmilyen bajom velük. Nem róluk kell szavazni.
2021. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
81%

A legtöbben nem szavaznak, csak a nevükben a fideszesek bedobjáka borítékot....

Amugy, fura hogy aki nem itt él, nem itt fizet adót, sose fizetett itt adót, az miért szavazhat?


Nem értek egyet azzal hogy szavazhatnak

Amugy is csak a fidesz szavazat mókolásához kellenek ezek a szavazatok

2021. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
20%
Jogos vagy nem jogos, de ha azt az oldalát nézem van neki visszatetsző oldala, mint ahogy annak is ha valaki kiment külföldre, de onnét visszaszavazgat. Mindenesetre nem befolyásolja döntően a választások végeredményét. Ha ezt a jogot megkapták én nem venném el tőlük, mert annyiban nem mindegy, hogy olyan kormány van-e aki tojik rájuk, vagy olyan aki foglalkozik a kinti diaszpórákkal. (Most eltekintek, hogy szeretik szavazatok gyűjtésére használni ezt.) Ugye kádárikusz alatt nem nagyon lehetett emlegetni a témát. Nekem ez a válaszom!
2021. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
23%

Tételezzünk fel, hogy ózdi vagy. Ha x dolog miatt Ózdot Szlovákiához csatolnák, akkor te másnap szlovák lennél?

Nem várnád el, hogy olyan kormány legyen Magyarországon, aki foglalkozik veled is?

2021. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!