Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová tűnt a racionalizmus és...

Hová tűnt a racionalizmus és a kritikus gondolkodás a baloldalról?

Figyelt kérdés

A Fideszeseket megértem, mivel ők "bal fülükre nem hallanak", viszont a baloldaltól annál azért többet várnék, minthogy gondolkodás nélkül elfogadják a Fidesz összes lezárással és koronavírussal kapcsolatos intézkedését.


Egy ilyen gazdaságot érintő döntésben nem lehet kizárólag az érzelmeinket és a közvetlen halottak számát figyelembe venni.



2021. márc. 19. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Sosem volt.
2021. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Elnyelte a Gyurcsány Ferenc fejében lévő feketelyuk.
2021. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Kár itt bármiféle oldalról beszélni. 200 éve még volt ennek valami értelme, mára eltűnt. Itt már nem ideológiák harcolnak egymással, hanem a hatalom és pénz megszerzése az alapvető cél. A társadalmi egyenlőtlenségek felszámolása már nem gyakorlati célja a pártoknak, legfeljebb szólamok vannak, hátha valaki számára ez a vonzerő. Az osztálytársadalom korábbi értelmezése kiüresült, minden átrendeződött. Talán vannak még nagyon elméleti társadalomtudományi kutatások, de ezek gyakorlati hasznossága kimutathatatlan.
2021. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Vagy esetleg arról van szó, hogy te nem vagy racionális.
2021. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1: Végül is a rendszerváltás és a 2020 márciusa között eltelt időben egyedül a Gyurcsány -Bajnai kormány alatt csökkent a GDP.
2021. márc. 19. 20:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Illetve azt akartam írni, hogy a trajektória nem állt együtt a környező országokéval. Ekkor előztek minket be.
2021. márc. 19. 20:47
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

5


Tévedés, USD-ben mérjük a GPD-t, és 2010 után sokszor csökkent. Köszönjük, Mr.Racionalitás

2021. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezért is javítottam magam. Ahhoz képest, ahogy a környező országok haladtak, nagyjából ugyanazt a mintát követtük mi is, kivéve a Gyurcsány -Bajnai kormány idején.
2021. márc. 19. 21:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez is tévedés, pl. Szlovákiában ugyan az ment le akkoriban, mint itt. A csehek mondjuk jól nyomták.
2021. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó, elismerem, én is szimpatizálok igazából Bajnai kormányával és elveivel. Viszont ez a fajta mentalitás mintha teljesen eltűnt volna mára.
2021. márc. 20. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!