Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség az inas és a...

Mi a különbség az inas és a rezidens között Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]

#a rezidens csak inas nálunk
2021. márc. 20. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
A rezidens gyakorló orvos, - ha jól tudom, - aki pontosan ebből az okból kifolyólag korlátozásokkal gyakorolhatja orvosi hivatását.
2021. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Különböző szakmákban másképp nevezik a kezdő, önálló munkát még nem végző fiatalokat. Rezidens, ügyvédbojtár, inas, segéd.

Aki ezeket a megnevezéseket összekeveri az vagy tájékozatlan vagy egy bunkó aki élvezi ha megalázhat másokat.

Jelen esetben és a másodikra szavazok. Jó lenne már egy utazás Gratzba.

2021. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A rezidens az, aki szarért-húgyért elvégzi azt a melót ami a "nagy" orvosoknak büdös, vagy nincs rá idejük a magánbetegeik miatt. Papíron vannak bizonyos feladatok, pl ügyelet, amit nem csinálhatnak egyedül, de a gyakorlatban ez nem (sem) érvényesül. Szerintem ha párhuzamot kell vonni, akkor a céhes-szakmunkás értelemben vett inas inkább a hallgatóhoz hasonlít, akik még papíron sem orvosok és orvosi pecsét híján nem is végezhetnek önálló munkát, de az utolsó években a gyakorlatok során betegekkel dolgoznak, felügyelet mellett. (pont mint egy inas) A rezidensek már pecsétszámmal rendelkező teljes értékű orvosok, tehát szerintem az inas rossz hasonlat rájuk. Ők már inkább a segédek.

Egyébként leegyszerűsítve a rezidens szakvizsga nélküli, szakképzésben részt vevő diplomás orvos. Tehát nagyon nem "inas" szintű tudással rendelkeznek a szakmájukon belül. Inkább olyan, amikor egy végzett asztalos, műbútor asztalos-restaurátor továbbképzést csinál, de a továbbképzés közben rendesen dolgozik asztalosként, mivel az a szakmája már megvan. (Csak hogy maradjuk a szakmunkás példánál.)

Ezért volt Orbántól elhibázott és lekicsinylő hatású az inasos hasonlat.

2021. márc. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
A törzsfőnök úr valószínűleg csak megint erőltetni akarta a magyaros kifejezések használatát, és a pillanat hevében beletört ebbe a bicskája. Legközelebb kérje fürkészei segítségét, hogy együtt felleljék a helyes szinonímát (mármint rokonértelmű szót).
2021. márc. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy elszólás volt. Ő hűbérúrnak képzeli magát akinek mindenki a csicskája és az inasa.

Aki pedig úgy gondolja hogy neki mint állampolgárnak jár egy minimális tisztelet az a büdös libernyák.

Fidesz csicskák lehet tapsolni.

2021. márc. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen,ez egy nagyon csúnya elszólása volt,egyébként már nem az első.

Nagyon csúnya,sértő kifejezést használt,az általa idekreált urambátyám világának részeként, ahol az átlagembernek a minimális tisztelet sem jár.

Egyébként jellemző,körülbelül számára ennyire fontos az egészségügyben helytálló ember!

2021. márc. 21. 09:18
 7/19 A kérdező kommentje:
2021. márc. 21. 19:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak azon vagyok megdöbbenve, hogy néhány embernek hiába magyarázod, hogy miért sértő inasnak nevezni egy rezidenst, még téged néznek hülyének meg érzékeny lelkűnek. :D Hatalmas sötétség van a fejekben.
2021. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én már sokadszor meg vagyok döbbenve.

Az élő riportoknak ez a hátulütője,nem lehet hirtelen kivágni.

Ennek ellenére nyilván nem történt semmi,egyébként ki merne itt valaki a rádióban ilyenre visszakérdezni?

A riporternő általában úgyis mindíg "alákérdez",nem vissza!

2021. márc. 22. 06:34
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg ma is összefutottam egy emberrel valamelyik kommentszekcióban, aki meggyőződése szerint az óvónők társadalmilag hasznosabb munkát végeznek, mint a rezidensek, szóval be lehet fogni. :D

Amúgy nem kell csodálkozni azon, hogy a sudribunkó miniszterelnökünk ilyen kifejezéseket enged meg magának, hiszen a szavazótábora is ugyanilyen beszűkült látókörű, műveletlen prosztó, a kapa kiáll a szájukból. :D Karikó Katalin, a Nobel-díj várományosa szerinte csupán egy "asszonyság", a gyerekek "közjószágok", a rezidensek (a gyengeelméjűek kedvéért: általános orvosi képzést elvégzett, szakorvosi képzésben résztvevő, Msc diplomával rendelkező emberek!) pedig inasok. Igaz, hogy az inas régen a szakmunkás tanulókat jelentette, vagy éppenséggel olyan férfit, aki gazdag családoknál szolgált, de természetesen egyáltalán nem kínos, hogy Magyarország miniszterelnőke nem ismeri a magyar szavak jelentését, elvégre is az ő pozíciója nem olyan fontos, hiszen ő csak Magyaroszág első embere és a nemzetközi megítélésük is rajta múlik. :))

2021. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!