Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek manapság van még...

Szerintetek manapság van még bármekkora különbség egy átlag magyar munkás és egy átlag osztrák munkás életszínvonala között?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez vmi provokatív kérdés? :) múlt héten jöttem haza Ausztriából, munkaügyben voltam kint (szellemi munka), összehasonlíthatatlanul más életet élnek az ottani emberek függetlenül attól, hogy egyszerű melósról vagy értelmiségiről beszélünk. Természetesen az osztrákok javára.
2020. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Hát kb egy olyan mount everest-nyi méretű de azon kívül alig
2020. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Van sajnos. Az osztrák jobban él, de szerintem egy kicsit már csökkent a különbség.
2020. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Kb mintha egy hajléktalant hasonlítanál mészároshoz.
2020. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó azért ne essél túlzásba. Inkább mint egy minimálbérest Tiborccal.
2020. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lehet megnézni: [link]


Ez sok mutatóból van összegyúrva, nézd meg a szempontokat, ha nagyon érdekel.

2020. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A "bármekkora" is túlzás, mintha már mérni se lehetne, olyan pici.
2020. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

6-os nagyon jó a link, köszi. Ebből a Kérdező láthatja, hogy Kelet-Európára szűrve Magyarország a 4. helyen áll, míg Ausztria csak a nyugat-europai országokat nézve is 3.!!! Ez egy szakadék, nem különbség a két ország között...


Talán Szlovákiával lenne valid ez az összehasonlítás, de az a szomorú hír, hogy Szlovakia is előrébb van már sokkal.

2020. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a 6-os link megmagyarázza, hogy miért kapott most Mo olyan sok pénzt az EU-tól. Nem azért, mert Orbán olyan szép, hanem mert az egyik leginkább rászoruló EU-tagország vagyunk, egy kis segílykét aggyonak mán, kezsicsókolom.

(Aki nem beszél angolul, nyisson meg egy Google fordítót, a linket másolja be, és a magyar fordításra kattintva magyarodik az egész oldal.)

2020. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nagyon nem mindegy, Magyarországon mit veszünk alapul.

Magyarország jobb helyein az átlag melós fizetés kb. 2/3-a lehet az osztráknak. Az ország keleti részében talán csak 1/4-e.


Szerintem van érzékelhető javulás de ehhez sok idő kell.

2020. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!