Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más szerint is enyhébbek a...

Más szerint is enyhébbek a mostani korlátozások mint tavaly tavasszal?

Figyelt kérdés

Tavaly november 11-től vannak igazán szigorú korlátozások, amit most raktak rá március 8-tól, az csak egy csipetnyi, nem sokat szigorítottak 8-án.


Tavaly hirtelen jött az egész március 11-én és az azt követő napokban leállt szinte a fél élet, volt szigorítás akkor is rendesen.

Emlékszem már március 16-án szigorítottak és eltartott május 4-ig.


Tavaly tavassz tehát majdnem két hónap nagy szigor volt, most pedig ugye tavaly nov.11-től tart a szigorúság, már több mint négy hónapja.


Én viszont azt látom, hogy valamennyivel enyhébbek a mostani korlátozások mint tavaly tavasszal.


Más is így látja?

Szerintetek is picit enyhébb a mostani szigor?



2021. márc. 20. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Enyhébbek.

De meg is van az ára. Akkor napi 10 új fertőzött, most 10 000 :/

Akkor heti 1-2 halott, most napi 200

És a számok növekszenek.

2021. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem vita tárgya a mostani korlátozások enyhébbek, ez tény. Csak egy példa tavaly áprilisban a korlátozások csúcsán utaztam vonattal Szegedről Budapestre, a hat kocsis vonaton összesen nyolcan voltunk utasok és a két jegyvizsgáló, tudom mert megkérdeztem, az egyiket, hogy csak nekem tűnik úgy, hogy nincs senki a vonaton ő mondta, hogy összesen nyolc utas van az egyik legforgalmasabb országos vasút egyik IC-jén.

Ma jöttem haza Szegedre Pestről vonattal, és a gyorsvonati rész minden kupéjában ült legalább egy de inkább kélt utas az IC másodosztályon is vagy húszan voltak. Messze nem volt tömeg, de sokkal többen mozognak mint tavaly ilyenkor.

2021. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Tavaly csak munkába mehettél v vásárolni..


Lézengeni nem lehetett, home schooling volt, mint most...a maradj otthon kampány most nincs, pedig akkor kb 100 fertőzött volt, most meg 100x annyi

2021. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Pont fordítva. Akkor nem volt kijárási tilalom, hanem korlátozás, amit kb bármivel ki lehetett játszani. Meg a most bezárt üzletek és szolgáltatók is nyitva lehettek a vendéglátósokon kívül. Akkor az emberek még féltek az ismeretlen vírustól, főleg amit a média nyomatott rettegést annak hatására mindenki nagyon komolyan vette, mint kb egy pestis járványt. Ma már ezt nem lehetne megcsinálni, mert az emberek jó része már átesett rajta/ismer betegeket és rájött, hogy nagyobb a marketingje, mint maga a vírus.
2021. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert tavaly tavasszal sok embert besz@rattak, hogy majadj otthon.

Alig mozogtak az utcán. A sport teljesen leállt.


Szoktam menni ki a sportpályára, ahol kondipark van, teljesen le volt kordonozva. Most viszont a sportélet csak az amatőröknek állt le, igazolt versenyző edzések, meccsek vannak. Önvédelmi edzések is vannak csak versenyzőknek, az edzőtermek is nyitva vannak, de igazolt versenysportolók mehetnek, tehát az hülyeség, hogy zárva vannak. Sok kondi nyitva van versenyzőknek.


Most az egyetem is nyitva van, nem úgy mint tavaly tavasszal, hogy bezárt, be sem lehetett lépni. Most nyitva, csak oktatás nincs, de a padokra asztalokhoz be lehet űlni.

2021. márc. 20. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Kijárási tilalam huha este nyolctól reggel 5ig nagy valami.

Közbe a bevásárló központokon kb úgyan olyanak a sorok mint regebben.

De a busz vonat járatokon sincs tömeg az se számít igaz?

stb

2021. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

A legdurvább korlátozás az utcai maszkviselés, hiszen az fizikai diszkomfort érzetet okoz. Ha elindul a tavasz, ami bármikor bekövetkezhet, akkor ez még sokkal kellemetlenebb lesz a meleg miatt.


Tavaly tavasszal ilyen nem volt. Kezdetben még a boltban sem kellett.

2021. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tavaly még tapsikoltak az erkélyről az EÜ dolgozóknak.


Ma semmi ilyen szolidaritási mozgalom nincs.


Ezt hívják közönynek.

2021. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
SOKKAL enyhébbek. Alig venni észre valamit, csak a plázákban vannak zárva a butikok, ott olyan mint tavaly volt.
2021. márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Tavaly még tapsikoltak az erkélyről az EÜ dolgozóknak."


Az fitymacsattogás volt, de mindegy... Nem vagy kicsit túl naiv?

2021. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!