Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem ellentmondásos?

Ez nem ellentmondásos?

Figyelt kérdés
Észrevettem már régebben, hogy az ilyen "nagymagyarok" (jellemzően mi hazánkosok, jobboldali) nagy része utálja a románokat, amit részben értek, de azért nem teljesen viszont jellemzően a horvátokkal, szerbekkel nincs bajuk, holott ők is nyertek területeket. A másik ilyen dolog amit még észrevettem, hogy az osztrákokhoz olyan "barátként" viszonyulnak. Ezt részben megint értem viszont ez az egész olyan mintha az osztrákok esetében csak a jó dolgokra gondolnának, közben ott van az is, hogy a 48- as szabadságharcban rengeteg magyar halt meg miattuk, kivégezték a vértanúkat és hasonlók. Félreértés ne essék nem akarom, hogy utálják az osztrákokat is, sőt azt se tartom túl jó dolognak, hogy a románokat utálják, de ez nem furcsa így? Mi lehet ennek az oka? Majd idővel "elmúlik" a románok utálata is vagy ennél bonyolultabb?

2021. márc. 21. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Én a következő tendenciát figyeltem meg ezekben a körökben:

-román, szerb, szlovák - kötsög

-osztrák, ukrán - elmegy

-horvát, szlovén - haver

Nem tudom, miért.

2021. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ennek van egy nagyon egyszerű oka.

Az osztrákoknál a magyarok jól élhettek, a horvátoknál szintén normális lehetett a helyzetük, a románoknál viszont a mai napig nem jó.

A szlovákokkal meg szerbekkel is ugyanez volt a helyzet addig amíg nem rendeződött némileg legalább a két ország kapcsolata.

2021. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Hát, azért a szerbek nem túl nagy haverok... Elég sok incidens volt és lesz is még. Az utóbbi időben az Unióba való felvétel miatt szeretnének "jófiúk" lenni.

A horvátokkal meg egyszerű, hogy miért jobb a kapcsolat: történelmi okai vannak. A felsoroltak közül nekik volt egyedül normális társadalmuk és nem csonka (értsd, volt nemességük is), épp ezért az Osztrák-Magyar Monarchia alatt velük is megszületett a kiegyezés, tekinthetők egyenrangú félnek. Másrészt még korábban évszázadokon át perszonálunióban voltak Magyarországgal. Az ő államiságuknak megvan a történetisége. Egészen más, mint mondjuk Szlovákia esetében.

A másik meg ahogy a 2-es válaszoló is írta, a történelmi okokon túl, a jelen helyzetben nem Horvátország az, aki az ott élő magyar kisebbséget nyelvtörvénnyel fenyegeti, illetve csorbítja a nemzetiségi jogait, hanem Románia, Szlovákia és Szerbia. No meg Ukrajna is.

Némiképp a vallás is közbeszól: Magyarország is Horvátország hasonló kultúra a katolicizmus miatt, míg Szerbia, Ukrajna és Románia ortodox, ami egy más kultúra. Ilyen szempontból Szlovákia kakukktojás, mert ők is a latin kereszténységhez tartoznak, kulturálisan igen közel állnak hozzánk, ott inkább az a gond, hogy sosem volt önálló államuk, ezért most izmoznak.

2021. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Én úgy tudom szlovákiában is kedvezni fognak ettől az évtől a nyelvet nézve. Népszámlálás lesz és ahol eléri a 15%ot a magyarok száma ott kötelező biztosítani az ügyintézést magyarul. De egyébként értem, köszi.

2021. márc. 22. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ellent mondás.


A Horvát nem utálja a Magyart


A Román utálja a Magyart

Hát a Magyar miért ne utálja a Románt ?

2021. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerbiában meg még Magyar zászlokat is égetnek.
2021. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!