Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestet nem szégyelli...

Budapestet nem szégyelli mutogatni a Fidesz a külföldieknek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy pl. olimpiát szeretnének rendezni meg foci EB-t részben itt rendezik meg. Az oké, hogy van szép stadionunk, de a város maga (meg az ország is) egy lepratelep, Európában szégyen.

Szemét, kutyapiszok, járdák összeh**gyozva, injekcióstűk eldobálva, bűz...omladozó összefikált épületek, kátyús utak...

Csöves csöves hátán, őrjöngő drogosok, késelések, rablások, közbiztonság nulla...

Ez az új országimázs komolyan, ezt akarják mutogatni?? Mit gondolnak rólunk?



2021. márc. 22. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Én büszkén mutogatom Orbán Viktort!
2021. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Gondolod,hogy máshol minden tökéletes?


PL. Los Angelesben, ahol egy csomó gazdag híresség él, ha lemennek a városba, akkor az utak mentén sátorvárosokban élő hajléktalanokat látnak rengeteget:


[link]

2021. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezen én is gondolkoztam már, hogy miért nem figyelnek jobban a tisztaságra. Tarlós alatt, aki állítólag "csodát" csinált, ugyanilyen koszosnak láttam a várost.


Amikor Orbánt viszik ide-oda, akkor ő nem látja a kocsi ablakából az állapotokat? Vagy neki elég az, hogy szép sportcsarnokok épülnek, és nem érdekli, hogy milyen a mindennapi környezet?

2021. márc. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Miről írogatsz ember?


Pont hogy Budapestet lehet mutogatni a külföldieknek ez az egyetlen érték ebben az országban.

Világ egyik legszebb városa, Európa egyik meghatározó és egyik legbiztonságosabb fővárosa nagy történelmi értékekkel.

Csöves az sajna a nagyvárosokban megszokott a sok kutyaszarról meg az emberek tehetnek.

2021. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem! Sőt büszkén lehet mutogatni.
2021. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"hogy miért nem figyelnek jobban a tisztaságra"

Ehhez leginkább a budapestieek kellenének.

2021. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

"Pont hogy Budapestet lehet mutogatni a külföldieknek ez az egyetlen érték ebben az országban."


Vannak szép részek, de mellettük kevésbé szépek is. Pl. a Nagyvásárcsarnokba rengeteg külföldi jár. Pár éve jártam arra, és a csarnok mellett a szemetesek szinültig voltak, az utcára folyt ki belőlük a szemét.


Az akkori városvezetésnek miért nem volt prioritás, hogy legalább a turistás részeken jobban ürítsék a szemeteseket?


Ilyen apróságokon múlik, hogy ne legyen szemét, ne legyen gazos minden, stb.

2021. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt a tisztaság a lakókon múlik ,ez (kivételesen) nem az aktuális kormány vagy polgármester hibája. Tarlós alatt is laktam a 7-8ban ,most a 9-ben ,akkor is és most is minden éjjel végigtakarították az utakat , kiürítették a szemtest stb,és másnap nap közepére ugyanúgy össze van szarva-hugyozva ,szemét szétdobálva .

Másrészt erősen sarkítasz a lepratelep szóval,egyrészt nem mindegyik része ilyen a városnak ,másrészt az összes nagyvárosban ez a helyzet,vannak tiszta meg retkes részek,ez van. Ettől még Budapest összeségében (szerintem,persze ez szubjektív) ez szép város ,és a külföldiek többsége szerint is . Az ,hogy olimpiát meg mittudjaménmiket akarnának itt rendezni ,az más szempontból nagyon problémás ,hidd el,nem a koszos utca lenne itt a legnagyobb probléma ha olimpiát rendeznének..

2021. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

"Világ egyik legszebb városa, Európa egyik meghatározó és egyik legbiztonságosabb fővárosa nagy történelmi értékekkel."


Mi szép van benne? Oké, akad néhány szép épület, viszont minden más pusztulat, ami nem ezek környékén található. Omladozó, lassan 100+ éves épületek, semmi egységesség, köztisztaságban legfeljebb Angliát verjük, lépten-nyomon belefuthatsz belőtt emberekbe...


Biztonságos város?! Hogy is halt meg az a férfi, aki a kutyáját védte a cigányoktól? Ja igen, megkéselték a villamoson... És akkor még nem is kerültek szóba a "bocstesó mondmámegazidőt" féle egyedek, vagy a külső kerületek. Meg az a közlekedési kultúra, amiben Berki büntetőfékez egy busz előtt, amiben fejre áll egy bérelt i3, telibe vág egy oszlopot gyorsulási verseny közben egy másik autó, stb. Ilyet miért nem láttam tömegesen például Svájcban, Svédországban, vagy akár Ausztriában? Ott is vannak hülyék, de közel sem ennyi.

2021. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Relatíve biztonságos a város.

Nyugathoz képest sem rossz a kozbiztonsag, lehet mondani pár ellenpeldat, de ilyen mindenhol történik.

Mint ahogy szintén minden városra igaz, hogy leginkább a tursitareszek szépek. És Budapesten azok különösen szépek..

2021. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!