Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kap észbe a kormány?

Mikor kap észbe a kormány?

Figyelt kérdés

Egy fiatal tanár 6 év egyetem után, mesterdiplomával teljes állásban 155.000 Ft-ot keres. Ebben már a pótlékok is benne vannak.


Jelenleg ebből egy albérlet rezsivel épphogy kijön. Így egy pályakezdő fiatal tanár vagy nem eszik semmit, vagy nem lesz hol laknia. Esélytelen ebből továbblépni, még megélni is kevés.


Ha ez így folytatódik, senki nem megy tanárnak. Ki fogja akkor a gyerekeinket tanítani?



2021. márc. 22. 17:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ha az ember középiskolai tanár lesz, az 6 év egyetem, ha általános iskolai, az 5 év.
2021. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ezért van az, hogy a tanárok 80 %-a nem való semmire, aki meg értelmes az pár év alatt pályaelhagyó lesz. Szerintem is elkeserítő, hogy ilyenek nevelik a gyerekeinket. Alig egy-két példát tudok mondani, akire felnézek, de a legtöbb fásult, megkeseredett, utálja a gyerekeket, s nem nagyon akar tanítani.
2021. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nagyon régóta így van. Én 2001-ben kezdtem el tanítani, 54.000 nettó volt a kezdőfizetésem. Egy albérlet akkor Székesfehérváron kb. 65.000 ft volt rezsivel együtt. Tehát a fizetésemből mehettem volna a híd alá, mert még a lakbért sem lehetett belőle kifizetni. Hallottam persze előtte is, hogy rosszul keresnek a tanárok, de ez akkor is sokkoló volt. Általában a fiatalok, amíg otthon laknak nem nagyon vannak tisztában az árakkal, és a fizetésekkel. Nekem nem voltak nagy igényeim, eljártam busszal, és nem akartam minden évben külföldön nyaralni, na, de azért akkor is! Akkor már nagyon tarthatatlan volt a helyzet, ezért volt az a "hatalmas" 50 %-os béremelés, amit még az MSZP csinált, és csak hitelekből tudták finanszírozni. De természetesen a bruttó bért emelték 50 %-kal és nem a nettót, így már megkaptam a 75.000 ft-ot is. Ugyanakkor a fél ország fújni kezdett a tanárokra, hogy mekkora hatalmas béremelést kaptak, és még mindig nem elég nekik!!!

Mivel nehezen tudták kifizetni, elkezdték szépen visszavenni a pótlékokat, pl, nyelvtanári pótlék, kétszakos tanári pótlék stb. És lehetett tudni, hogy az elkövetkező 10 évben nem lesz megint emelés, szóval én otthagytam az egészet. Az összes fiatal kollégám szintén lelépett egy-két éven belül. Az idősek meg csak nyünyögtek, mentek volna ők is, de ők már nem találtak máshol állást. Szóval ez van, időnként emelnek nekik valami nevetséges összeget, hogy ne lépjen le mindenki, de soha nem lesz versenyképes.

2021. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

#15, #23-nak:


Egyszerűen képtelen vagyok ezt felfogni!


Én 2001-ben napi 5000-et kerestem mint segédmunkás. (nettó 100-120)


Ma napi 12.000-t keresek mint betanított segédmunkás. (nettó 200-220)


Ezért a pénzért fel sem kelnék, nemhogy diplomával dolgozzam!!!!!

2021. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

#24 vagyok:


Bocsi, rosszul szoroztam fel.


A napi 12 az havi 240-260


(én heti fizut kapok)

2021. márc. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve kezdtem dolgozni tanárként. Akkor még nettó 135 ezret kaptam havonta. Otthagytam az egészet. Most közel nettó 400 ezret kapok egy cégnél. Eszem ágában nem lenne visszamenni tanárnak, vicc az egész. Nekem az az élet nem kell, hogy hó végén számolgassam a garasokat, és a szüleimnél lakjak. És ne haragudjon meg rám senki, de az is hülye, aki tanárnak megy/marad ilyen körülmények között.
2021. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26-os, ezt mondtam én is. Értelmes ember nem marad meg tanárnak ilyen körülmények, és ennyi fizetés mellett. Aki el tud máshol helyezkedni, az menekül. Aztán meg kapom a priviket, hogy milyen szemét vagyok, hogy így vélekedek a tanárokról. Pedig ez az igazság.
2021. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyébként meg a Pedagógus Szakszervezet is egy vicc. Most a covid alatt is csak kértek szépen, hogy legyen online oktatás, meg oltsák soron kívül a tanárokat. A Kormány meg elzavarta őket, mint a hülyegyereket, ők meg továbbra is bejártak dolgozni, aztán egy csomó idős pedagógus meghalt. Ér ez ennyit? Én tuti be nem mentem volna dolgozni, amíg normális körülményeket nem biztosítanak. Miért nem szüntették be a munkát? Én nem is értettem.
2021. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!