Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan, aki tudja...

Van itt olyan, aki tudja állítani, hogy az, hogy neki milyen az életszínvonala, az függ attól, éppen milyen kormány van?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudja mondani, hogy ő most, a Fidesz alatt, vagy korábban élt jobban? Az adók, a családi támogatások egyértelműen kimutathatóak és ebben számít, ki van hatalmon? Tehát mikor maradt egyértelműen több a kasszában?

Mivel egyedül élek, így nem veszek igénybe ilyen támogatásokat, ezért nem tudom erre a választ.


2021. márc. 24. 11:06
1 2 3
 1/22 nemaRendőrség ***** válasza:
61%

Mszp alatt kétsávos adózás volt, sokkal többet fizetnék vele.


Az egyetlen dolog ami hiányzik az a vizitdíj, jelentősen jobb volt vele az egészségügyi ellátás. Kisebbek voltak a sorok stb.

2021. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

Igen van itt olyan.

3 gyerekünk van. Az, hogy ennek a három gyereknek az eltartása, felnevelése ma nem egyenlő az elszegényedéssel, az ennek a kormányzatnak köszönhető.

2011 előtt a gyes-t is visszavágták 3-ról 2 évre és a családi adókedvezményt még 2002-ben gyerekenként havi 12000Ft-ról 4000Ft-ra csökkentették le. A 2 és 1 gyerekesekét teljesen elvették. 2010-től ismét volt értéke a családi adókedvezménynek és valódi, érezhető mértékű volt a családi költségvetésünkre. Ahogyan nem kellett minden szeptemberben súlyos pénzeket kifizetnünk a tankönyvekre. 2010 előtt volt tanévkezdés ahol 37000Ft volt a tankönyve a 3 általános iskolás gyereknek.

2021. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Az tény, aki dolgozni akar az válogathat, még most a covid alatt is vannak betöltetlen állások.
2021. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Ahogy #1 is írja, a páromnak korábban a fizetése a legfelső adósávba tartozott, most meg az egész fizetése csak 15%-t adózik. Nálunk ez majd százezres tételt jelent havonta ami nálunk marad.
2021. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésfeltevés hibás. Lőrinc barát például nem fog válaszolni, pedig senkise vonhatja kétségbe - jobban megy neki. Most már az új "menyasszonyának" is. A többit nem sorolom.


Akiknek sokkal rosszabbul megy, azok sem fognak válaszolni. Nem tudják pontosan megmondani, mitől megy nekik rosszabbul.

Én viszont meg tudom mondani, az életszínvonalam romlott, mert nőtt körülöttem a silányság, hazugság, csökkent a tisztesség. Egyéb vonatkozásban (amit az emberek gazdasági állapotnak neveznek talán) nem befolyásolnak a kormányok, mert kezelem a helyzetet. Más szóval, a kormámyokat nem hagyom ebbe beleszólni.

2021. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az első írja.

A kétsávos adózással kevesebbet kerestem, viszont jó volt a vizitdíj is, emlékszem kb. 5 perc alatt sorra kerültem a háziorvosnál, mert nem volt ott a nyugger haveri kör, beszélgetni.


4 éve házasodtam, jól jött az első házasok adókedvezménye, lett gyerekünk, az emelt gyed és csed is marha jól jött. Gyurcsány alatt semmi ilyesmi nem volt.

2021. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
2007-ben elmentem előrehozott nyugdíjba a sorozatos leépítések (megelőzendő az állami szektorban a leépítést), megszorítások miatt. Éppen a fentiek miatt támogatták az előrehozott nyugdíjazásokat.
2021. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 nemaRendőrség ***** válasza:
69%

Van pár ismerősöm aki mészáros cégnél dolgozik, hihetetlenül jó nekik.

Kb mintha a google-nél dolgoznának, ki van nyalva a seggük stb.

És nem csókosok, már ott dolgoztak mikor megvette a céget. Ég és föld a különbség.

Nem azért drágább a projekt ha ő nyeri mert elrakja a különbözetet zsebbe*, hanem mert még a szaros takarító is úrnak számít ott.

Szép lassan visszaépítik a polgári és a nagytőkés réteget, ami hatalmas gazdasági előnnyel jár.


*persze csurran cseppen oda is

2021. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Akiknek sokkal rosszabbul megy, azok sem fognak válaszolni. Nem tudják pontosan megmondani, mitől megy nekik rosszabbul."


Én pontosan tudom, hogy az egyik (jól fizető) munkámnak azért nem lett folytatása, hogy Karácsony minden budapesti építkezést próbál leállítani. OK, ez nem kormányzattal kapcsolatos, de egyértelmű a politika hatása.


(A jól fizetőt úgy értsd, hogy sokat is kellett dolgozni, de megfizették tisztességesen.)

2021. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#8 Előtte ugyanez volt a Simicska cégeknél, most akik ott vannak, azok lettek kirúgva, mert megszűntek a cégek.


#9 Én meg azt tudom, hogy rengetegen panaszkodnak, akik évtizedekig a saját szektorukban vezető szerepben voltak, hogy nem kapnak állami megrendeléseket, mert kompetencia nélküli haver cégek kapnak rá megbízást helyette.


Szintén ehhez, hogy mondjuk az építőiparban nem tudom eddig mennyit kerestél, de nekem abszúrdnak tűnik, hogy egy sima lakásépítésre nem tudsz átjelentkezni helyette, az építőipar szárnyal rengeteg nem állami megbízás van, általában olyan órabérrel, amiért a többség összetenné a kezét.

2021. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!