Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kijárási tilalom az egyik...

A kijárási tilalom az egyik oka annak, hogy a járvány nem csillapodik?

Figyelt kérdés

Lassan fél év után sikerült rájönnie az okosoknak, hogy a 8 órai zárás többet árt mint használ. Ugyanis mindenki siet munka után a boltokba és 16:00-tól 19:00-ig gyakorlatilag tömegnyomor van a nagyobb üzletekben. A tömegközlekedési eszközök is tele, haza kell érni, mert ha elkap a rendőr az utcán, akkor megvág 50 ezerre.


Én, teljesen laikusként a kezdetektől fogva elleneztem ezt az intézkedést, mert semmi értelme. Tavasszal sokkal jobb volt, mert ott általános kijárási korlátozás volt. Most is ez kellett volna, hogy csak bevásárolni vagy a legszükségesebb dolgokat elintézni lehessen elhagyni az otthont. Cserébe minden lehessen nyitva, sokáig, szigorú szabályok mellett. Én régen imádtam éjfélkor teszkózni, mert a kutya se volt bent. Nem ez lenne logikus egy járvány esetén is? Minimalizálni a kontaktokat?


2021. márc. 26. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Mert a degeneráltak nem tudnak otthonra rendelni, meg bevásárolni egy hétre, hanem inkább naponta elmennek vásárolni. Ez aztán tényleg a kormány hibája :DDD Ja nem.
2021. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
A boltoknak este 9 óráig, a kijárási tilalmat pedig este 10-ig!
2021. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Sokat néztél Toroczkai videókat. Nincs nagyobb nyomor a bevásárlókban, mint máskor. És a buszokon sem. Az orvosok szerint hetente egyszer kellene menni bevásárolni.
2021. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Mint ahogy Fegyőr is javasolta, csak a kormány a saját igazát viszi véghez! Ha jó ránk nézve, hanem, és valljuk be, hogy mi többet szeretnék!:D
2021. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
gumibogyószörp
2021. márc. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#3 Még jó hogy nem Toroczkai mondta. de az orvosok azt se mondták, hogy jó ez, ahogy van! Ha már buszoknál tartunk, BKK első ajtós felszállás! Kormánynak abba is most sikerült bele egyeznie? ÉN SE BÍROM TOROCZKAIT!
2021. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez toroczkai fa..sága
2021. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4%
Üzenem a lepontozóknak, hogy vizsgáltassák ki magukat! (2, 4)
2021. márc. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen igazad van. Ezek nem hatásos intézkedések, ahogy látszik is az eredményeken.


Csak hát ha valaki bedobja, hogy be kellene zárni ezt, vagy azt, vagy korlátozni valamit, vagy maszkot huzatni még egy lakatlan szigeten is, a politikusoknak jobb inkább beállni mögé, mert ha később azt hozzák ki kellett volna, de nem tették az baj, rámehet a pozíciójuk, de ha meg bezárnak valamit azt mondják ez van, nekik aztán édes mindegy. A fizetés, bizottsági pénzek, egyebek ugyanúgy landolnak a számláikon. Nem vettem észre, hogy bármennyit is csökkentettek volna a fizetésükön tekintettel a helyzetre, meg a gazdasági problémákra.


Teljesen egyértelmű, hogy kevesebb nyitvatartási idő alatt több ember lesz egyszerre a boltba. Én is este jártam korábban, 2-300 négyzetméter is jutott rám.


Ami hatásos lett volna, azt meg nem merték bevállalni. Iskolákat korábban zárni, nagy gyárakat zárni. Az már az államkassza rovására ment volna. Persze megúszni így se fogják.

2021. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez pontosan így van.

#3 Gondolom, neked anyukád vásárol be. Megkérdezhetnéd őt, hogy mekkora a tömeg a boltokban, mielőtt hülyeségeket írsz.

2021. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!