Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elégedett vagy azzal, hogy...

Elégedett vagy azzal, hogy egész Európa 50 országából (Orosz- és Törökországot is beleszámolva) 50-ből a 43. élhetőség szempontjából Magyarország?

Figyelt kérdés

[link]

Az élhetőség legjobb és legprecízebb mutatója a helyi vásárlóerő, azaz hogy az emberek mennyit tudnak vásárolni a pénzükből a lakóhelyükön.

És ezen mutató alapján 2016-ban 50 országból, 43. helyet kaptuk meg. (Az EU-ban nálunk a legalacsonyabb).

Azóta ez a helyzet inkább romlott mint javult volna. Én is kíváncsi lennék a legfrissebb adatokra.

Te elégedett vagy ezzel?



2021. márc. 28. 18:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, elégedett vagyok ezzel
Félig elégedett vagyok, még mindig ütjük Afganisztánt és Sierra Leone-t valószínűleg.
Nem, nem vagyok elégedett.
33 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Orbán Viktorral vagyok elégedett!
2021. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
25%
Gyurcsány idejében jobb volt?
2021. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
7%

A helyi vásárlóerőt nem az alapjân számoljàk,hogy az emberek mennyi mindent tudnak vásárolni a pénzükön.

Ui;közgáz szakra ne járj szerunten

2021. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány idejében jobb volt?"

Igen, akkor még ez jobb volt. Azóta rengeteg ország lehagyott.

2021. márc. 28. 18:14
 5/22 anonim ***** válasza:
9%
Elég hülye egy ranglista ha az számít élhetőnek hogy mennyit tudnak vásárolni.
2021. márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig túl sok cigarettát tudnak vásárolni az emberek a pénzünkből, azonnal be kell zárni minden nemzeti dohányboltot, betiltani a dohányzást. A magyaroknál az egyik legmagasabb az egy főre jutó cigaretták száma a világon!
2021. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon helyes, hogy leírtad, mi alapján jött ez ki:

"Az élhetőség legjobb és legprecízebb mutatója a helyi vásárlóerő, azaz hogy az emberek mennyit tudnak vásárolni a pénzükből a lakóhelyükön."


Mivel nem vagyok anyagias, nekem ez huszadrangú kérdés. Így ezzel a statisztikával sem tudok mit kezdeni.


Ha rajtam múlna, a következő dolgokon mérném az élhetőséget:


- Depressziósok és szenvedélybetegek aránya az összlakossághoz képest.

- Közbiztonság helyzete, kiemelten az erőszakos bűncselekmények aránya.

- Az emberek szubjektív biztonságérzete (ami nem ugyanaz, mint az előző pont).

- Vagyoni különbségek: a lakosság leggazdagabb és legszegényebb 10%-nak jövedelmi aránya.

- Munkanélküliségi ráta.

- Válások aránya a házasságkötésekhez képest.

- Speciális nevelési igényű (sni) gyerekek aránya korcsoportonként.

- Emberi kapcsolatok, párkapcsolatok minősége (ezt fogalmam sincs, hogyan lehetne mérni, legföljebb szubjektív önbevallás alapján).


Ez is kissé elnagyolt, de közelebb lenne ahhoz, amit én élhetőségnek tartok. És persze ebben se biztos, hogy jól állnánk.

2021. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

#4


PPP per capita adatok időarányosan.

[link]


2002-ben:

- Bulgária: 7,7

- Magyaroroszág: 14,5

- Románia: 7,1

- Szlovákia: 13,3


2010-ben:

- Bulgária: 14,8

- Magyarország: 21,7

- Románia: 17

- Szlovákia: 25,2

Szlovákia már 2010-ben lehagyott minket. Románia a vásárlóerő paritásunk 50%-áról a 80%-ára feljütt.


2019-ben:

- Bulgária: 25,3

- Magyarország: 35

- Románia: 33,3

- Szlovákia: 33,5

Szlovákiát visszaelőztük. Románia és Magyarország között csökken a különbség, de nem akkora mértékben, mint a szoci érában.

2021. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A PPP az egyáltalán nem pontos adat gazdaságtanilag. Sokkal pontosabb a helyi vásárlóerő index, amit linkeltem.
2021. márc. 28. 19:04
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

8. én is tudom ám értelmezni a számokat: 2002-ben kétszer akkora volt a magyar pontszám, mint a román vagy a bolgár és 8%-kal jobb, mint a szlovák. 2010ben csak a szlovákok előztek meg, 2019ben meg már hibahatáron belüli (kevesebb, mint 1%) a különbség a román és a szlovák adatoktól, a bolgárok meg 27%-kal vannak már csak elmaradva, miközben 2002-ben csaknem 50%-kal voltak, 2010-hez képest semmit nem vátozott a különbség.

Tehát összefoglalva: a 19 évvel ezelőttihez képest mindenki utólérte az országot, 2010-hez képest meg a románok és a bolgárok is szinte ugyanarra a szintre kerültek, mint mi, a szlovákok meg elkúrták.

Még rövidebben: minden ország fejlődött, feljött Magyaro-hoz és azonos szinten vagyunk az összes országgal, még a románokkal is, akiket korábban mindig simán előztünk.

Van mire büszkének lenni...

2021. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!