Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktort eleinte jószándé...

Orbán Viktort eleinte jószándék vezérelte hogy rendbe tegye az országot és csak akkor lett ilyen korrupt mikor már belekóstolt a hatalomba?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 15:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

"#9


Teljesen reálisnak tartom. Ekkorát nem változik senki. Egyszerűen az első kormányzása idején voltak fékek és ellensúlyok - amik vissza tudták fogni. Ebből tanult is, 2010-ben az első dolga volt ezek leépítése."


AZ nyilvánvaló, hogy lehet ekkorát változni és nyilván volt is rá példa. Na de Orbán még jóval a hatalma előtt is politizált, akkor azt se tudhatta, hogy egyszer miniszterelnök lesz. Tudod, én a Soros alapítvány ösztöndíjasa vagyok.

2021. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az első Orbán kormány volt az egész elcseszett rendszerváltás egyetlen, viszonylag normális és hasznos kormánya!

Sajnos Orbánnak elszállt a realitás-érzéke és az agya, teljesen behülyült, és mindent szétvert, ami hasznot valaha csinált!

Hihetetlen kártékony ember lett belőle, nincs semmi kontrollja, minden kritikusát eltüntette, és csak a önálló gondolat nélküli droidokat viseli maga mellett!

Soha-soha többé fidesz!

2021. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez a dolog nem fekete-fehér.

Valahol minden politikus küldetéstudatos, nem csak a pénz érdekli. A hatalom már annál inkább.


A kérdés, hogy a befolyását mire használja fel. Ilyenkor könnyen "maga felé hajlik az ember keze", illetve a közelébe hízelgik magukat olyanok, akiket aztán tényleg csak a pénz érdekel, cserébe színházasdit játszanak, hogy ők mennyire odaadó szakemberek.


Hasonló forgatókönyv zajlik le kb. minden szinten, kormányon és ellenzékben egyaránt.


Sok mindennek történnie kellene ahhoz, hogy ez megváltozzon: a szakértelem előtérbe helyezése az ismeretségek helyett, alázat a hivatáshoz és a társadalomhoz, a berögzült egzisztenciális félelemből eredő kapzsiság megszűnése (aki gazdag családból származik, abban ez kevésbé van jelen, de ugye hány gazdag generáció létezett Magyarországon), stb.

2021. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A rendszermódosulás képtelen volt egy igazi államférfit megtalálni és hatalomba helyezni!

Az eddigiek - sajnos - kivétel nélkül felkapaszkodott pökhendi taj-parasztok!

2021. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 valaki : ***** válasza:
100%

Szerintem is így volt.

Ő egy okos ember, akárki akármit mond. Nem hülye l, ért a politikához, ezt nem a szél hordta össze.

Viszont elkattant. Véleményem szerint 2018 óta fordult ki önmagából, de ez csak a szubjektív véleményem. Nem azt mondom hogy az előtt tökéletes volt, de azóta... Vállalhatatlan

Szerintem úgy kell hozzáállni, hogy el kell ismerni azt is ami jót tett, mert értelmetlen vagdalkozás azt mondani, hogy nem voltak jó dolgai. Viszont mostmár tűnjön el. Bekattant, leszerepelt, túl régóta miniszterelnök, szerintem azért beszél egyre furcsábbakat, mert érzi a végét ő is.

Szumma szummárum, köszi a jó dolgokat, de tűnjön el mostmár ideje váltani (csak kire...)

2021. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Eleve azért akart hatalmat már fiatalon is, mert uralkodni akart mindenkin... Oroszországban vagy Észak Koreában, vagy Afrikai országokban diktátorként bontakozna ki, itt először fel kell számolnia a demokráciát, lassan, hogy ne legyen balhé, és 12-16 év alatt jöhet a teljes diktatúra.
2021. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
16: Gyerekkorában az apja ütötte-verte, és szinte semmit nem engedett meg neki. És most alapjában véve ezt akarja kompenzálni úgy, hogy bizonyos értelemben ugyanezt teszi egy egész országgal. Sajnos nagyon jellemző, hogy ha az ilyenek felnőttként hatalmat kapnak, akkor gőzerővel élnek vele vissza.
2021. ápr. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!