Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ítélik el a magyar...

Miért ítélik el a magyar politikában a melegeket?

Figyelt kérdés
Dúró Dóra darálása,zászló lopás,anya nő apa férfi stb.Miközben Szájer meg résztvehet meleg partin.Külföldön nem ítélik el ennyire a melegeket.Mi ennek az oka?Túl keresztény az ország?Sok a nyugdíjas?Vagy mindenben is ellenezni kell a nyugati vívmányokat és az európai uniót?

2021. ápr. 1. 11:09
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 28#

Ha a bátyád örökbe fogadhatna akkor tovább vihetné a családnevet. Biológiailag pedig te viszed tovább a vérvonalat. Sőt képzeld sokan tartják meg nőként a vezetéknevüket és kapja a gyerek az anyáét vagy kötőjellel. Mond el kérlek az apádnak ha neki ez ennyire fontos akkor te tovább viszed a nevét. Vagy hogy olyan pártot támogasson, aki támogatja az azonos neműek gyerekvállalását. A lehetőség tengernyi de ha a problémára fókuszál akkor nem találja meg a megoldást. Próbálj gondolkozni néha csodákra képes az agy..

2021. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
39%

#33

"olyan pártot támogasson, aki támogatja az azonos neműek gyerekvállalását"

Én olyan pártot támogatok, akik inkább a gyerekek jogait preferálják, és kimondják, hogy a gyerekeknek joga van egészséges, normális, hagyományos családmodellben élni.

2021. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
60%
Ez a rendszer mindent csak nem a gyerekek jogait védi. Itt egy ideológiai harc folyik, aminek a hátrányos helyzetű gyerekek az áldozatai. Azért mert Magyarország keresztény. Legalábbis ezt mondjuk. Tudtátok, hogy egy hagyományos családmodelben hányan éltek át rossz élményeket. És egy “nem hagyományosban”? Hozzá teszem, hogy lassan az is hagyományos lesz és teljesen elfogadott amikor azok akik most fiatalok lesznek többségben. Ameddig egy gyermek örökbefogadó szülőknél nő fel az állami szervek felügyelik hogy hogyan viselik gondját annak a gyermeknek. Ellenőrzik őket. Mindent megadnak egy gyereknek amire szüksége van. Az hogy nem anya meg apa van otthon sérülést okoz? Mivan azzal a több ezer elvált szülő gyerekével? Őket is mind árvaházba kell rakni mert nem érvényesül a joga hogy legyen apja meg anyja? Kívánom, hogy az én generációm hangja legyen olyan hangos, hogy nektek beleszólásotok se legyen! Tájékozódjatok mielőtt megfogalmaztok egy ilyen véleményt ami más életére van hatással, nem a sajátotokra. Szerencsére az élet véges és akik most 40-50 évesek 20 év múlva már nem tudnak több kárt okozni.
2021. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
86%

Én intézetis voltam, és bármit megtettem volna, hogy valaki örökbefogadjon. Tök mindegy, hogy heterók, melegek, egyedülálló, csak lett volna valakim.


Akkor most lenne hova hazamennem, nem albérletből-albérletbe vándorolnék, akkor lenne ki után örököljek, lenne, akit felhívhatnék, ha baj van.


Ez a mostani rendszer minden, csak nem gyermekbarát.


24/L

2021. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%
#34 Miért nem fogadott senki örökbe?
2021. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
88%

Mert nagyobb voltam, amikor örökbeadható lettem (6 éves) + ráírták a papírjaimra, hogy fejlődésben el vagyok maradva. Mondjuk nem csoda, hogy el voltam maradva, sz*rtak rám nagy ívben, nem lehet egyszerre ennyi gyerekkel foglalkozni, mint ahányan egy intézetis csoportban voltunk. Később az iskolában kiderült, hogy a legtöbb osztálytársamnál jóval okosabb vagyok, csak utáltak a tanáraim, mert lány létemre verekedtem állandóan (zacisgyerekként ütsz vagy ütnek...) Középsuliban már osztályelső voltam + leszoktam a verekedésről is :D


A legtöbb házaspár csak 3 év alatti, makkegészséges, hófehér bőrű gyereket szeretne. Az olyanokat, mint én voltam, akkor még senki sem akarta. Most is csak az egyedülállók/melegek fogadnának örökbe ilyen gyerekeket, mert tudják, hogy ők mást nem kaphatnak. De most már semmit. :(

2021. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
67%
Ep ezaz. Akik annyira a szivárvány családok ellen voltak, azok tudták, hogy a hátrányos gyerekeknek a meleg családok vagy az egyedülállók jelentették az egyetlen reményt? Ők jelentették számukra azt a boldog családot, amiről mindig is álmodtak? De ugye ez MO. Itt mindig kell valaki, akit az unatkozó ősmagyarok gyűlölhetnek. Most a melegek vannak a soron, a kérdés hogy holnap kik lesznek? A szokehajuak ? A szemüvegesek?
2021. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

#36 Az ismerőseim között 3 család van akik szerettek volna gyermeket örökbe fogadni, 2-nek sikerült is a harmadik családdal évek óta nem találkoztam, lehet hogy nekik is sikerült. Egyiküknek sem volt elvárása hogy "3 év alatti, makkegészséges, hófehér bőrű gyereket " akarnak. Az egyik családban konkrétan beszéltem is róla az anyukával és azt mondta a gyámügyisek nem is engedték, hogy ők válasszanak gyereket. Őket mérték fel, hogy milyen a család, mit szeretnek csinálni (ők mind aktív sportolók és nagy állatbarátok), milyen a személyiségük és a gyámügy döntött arról, hogy melyik kisgyerek az akivel egyáltalán megismerkedhetnek. Egyikük sem "hófehér", ha egy roma közösségben élnének akkor senki nem vonná kétségbe hogy ők is romák - de nem azok. Aki kisfiút nekik kiválasztottak, nem is volt 3 év alatti, azt hiszem 5 éves volt majdnem. Első látásra megkedvelték egymást, az anyuka elmondása szerint a gyámhatóság szakemberei nagyon jól eltalálták, a kicsi pontosan be tudott illeszkedni a család életébe.

Sajnálom hogy neked nem sikerült, de hidd el az örökbefogadásra várók nem mind akarnak "3 év alatti, makkegészséges, hófehér bőrű gyereket ". Bár lehet hogy húsz éve még más volt a rendszer mint az elmúlt pár évben, ez a 3 család akit ismerek az elmúlt 6 évben indította el az örökbefogadást.

2021. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

#37 Ott sántít ez az érvelés, hogy korábban is éppen úgy nem fogadták örökbe a hátrányos helyzetű meg roma gyerekeket, pedig akkor még ugye simán lehetett volna. Vagyis nem változtat semmin a mostani szabályozás.

Most sincsen megtiltva, csak egyéni mérlegelés mellett kell hogy engedélyezzék. Ha tényleg ez a gyermek számára az egyetlen lehetőség akkor nem is fognak rá nemet mondani.

2021. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok megint, akit nem fogadtak örökbe :D


Ha annyira elfogadóak lennének a magyar házaspárok, akkor nem minden 4. örökbefogadott magyar gyerek külföldiekhez kerülne. Ajánlom az örökbe.hu-t, ott vannak a statisztikák. Ahhoz, hogy egy gyerek külföldre kerüljön, az kell, hogy minden magyar házaspár nemet mondjon rá, miután kiajánlották nekik a gyerek aktáját. Biztos fantasztikus lehet, mikor 8-10 évesen azt mondják, mész örökbe külföldre, igaz, hogy egy szót sem tudsz a nyelvükön, de majd ott megtanulod... Na ennek az egynek örülök, hogy engem nem passzoltak le a világ túlsó felére.


"Ha tényleg ez a gyermek számára az egyetlen lehetőség akkor nem is fognak rá nemet mondani." Ha tényleg ezt gondolod, fogalmad sincs a magyar gyermek"védelmi" rendszerről.

2021. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!