Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs egyetlen liberális...

Miért nincs egyetlen liberális (szabadelvű) párt sem a magyar politikában?

Figyelt kérdés

Budai liberális értelmiségiként jobb híján a kétfarkú kutyapártra szavazok amióta lehet rájuk szavazni.

Nem szeretem az autoriter,rendpárti oldalt (Fidesz) és pláne nem a baloldali katyvaszt (összefogás vagy mi a tököm éppen a nevük).

Liberális oldal miért nincs? Mármint a klasszikus értelemben vett liberális, akiknek az egyén szabadsága, a jogegyenlőség, a magántulajdon védelme, a szólásszabadság, tehát a valódi liberális értékek fontosak.


Mert számomra itt csak rossz és rosszabb közül lehet választani. Vagy az autoriter keleti rezsimeket idéző NER fogja továbbra is korlátok közé szorítani az embereket, vagy pedig az újmarxista véleményterrorsta PC elmebajt képviselő ellenzék, akik még a kormánynál is rosszabbak lennének, legalábis az én szabadelvű szemszögemből mindenképp.


2021. márc. 2. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. LA75-nek hívják. De egy bugyuta törpepárt. A vezetőjük pedig a magántulajdon védelmét hummerekkel és kigyúrt haverokkal oldaná meg.
2021. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt vágom, de ennél valami komolyabb formációra gondoltam. Kicsit kevésbé radikálissal is beérném, ami több embert képes megszólítani, hogy egyáltalán legyen esélye.
2021. márc. 2. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ja olyan tényleg nincs.

ÉS talán mert te vagy én nem de a magyarok többsége idegenkedik az ilyen pártoktól és eszméktől. Nekik vagy a széljobbos rendőrállam kell vagy az újmarxista liberális bújtatott véleményterrorista kvázi diktatúra. Ennyi, kerslet-kinálat, az van ami kell a népnek.

2021. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #3 mondja, ezekre van igény itthon
2021. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiába mondják az ismerőseim,h olyan vagyok,mintha svájci lennék, nagyon nem illek bele a magyar átlagba. De hogy ez az tekintélyelvű, államista, talpnyaló birkalét ez hogy alakult ki az jó kérdés(?), mikor veszett ki a kurucos szabadelvűség ebből a nemzetből?
2021. márc. 2. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez részben évszázados okokra vezethető vissza, de nagyon nagy szerepe van a Kádár-korszaknak is a jelenlegi állapotban. Kádár rájött, hogy a magyarokat nem érdekli, mennyi jogukat veszed el, hogy alázod meg őket, ha van mit enniük és van hol lakniuk, esetleg még meg is engeded nekik, hogy kizsigereljék magukat önként maszekban a munkán túl. A jelenlegi rendszer is ezt az állapotot akarja visszahozni részben, mert tényleg többen élnek jobban, mint az emútnyóccévben, de ennyi elég is az átlagembernek, a többi aljasság felett szemet huny, hogy úgyis mindegyik lop. Ebből a kiút nem lesz egyszerű, több évszázad berögzült rossz szokásait kell leküzdenünk, és magunkba kell nézni, hogy szembesüljünk a hibáinkkal, nem másokra mutogatni, hogy oldják meg helyettünk.
2021. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jól megfogalmaztad, nem véletlenül tartom Kádárt a legkártékonyabb magyarnak a valaha volt összes közül.
2021. márc. 2. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem miatta lettünk ilyenek csakis, de az biztos, hogy ő értette meg ezt először és ki is használta rendesen. Ezt levetkőzni még hosszú évtizedekig fog tartani az biztos...
2021. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos megvoltak az elődei között is a hasonlók,de ennyire intenzíven káros hatást még senki nem váltott ki,mint Kádár, persze lehet,h csak az én életemre nézve erős ez a hatás,mert még elég közeli a dolog. Egyébként a legjótékonyabb magyarnak Széchenyit tartam.
2021. márc. 2. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt levetkőzni még hosszú évtizedekig fog tartani az biztos..."

Oh, dehogy lesz. Pár évtizedenként jön majd a vörösök helyett egy kicsit sárgább, kicsit savanyúbb zászlót lengető párt, aki jól eljátsza, hogy kenyeret és cirkuszt ad a népnek. Plebs pedig közben örül, és nem lázong.

2021. márc. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!