Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a klassziku...

Támogatnátok, hogy a klasszikus nyelvek oktatásának akkora szerepe legyen a magyar oktatási rendszerben, mint a kommunizmus előtt?

Figyelt kérdés

A dualizmus és Horthy alatt a régi humángimnáziumokban latint (és néha ógörögöt) tanítottak.


A lengyelek is tettek efelé lépéseket:


[link]



#oktatás #klasszikus nyelv
2021. ápr. 3. 19:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
31%

Úgy néz ki, hogy ez lesz az elit és a plebsz választóvonala.


Ott van a 18-as, aki latin idézettel IGAZOLJA, hogy nem kell a latinoktatás.

Azaz, nem kell a plebsznek, akik CSAK a pillanatban hasznos, és az elitnek profitáló dolgokat tanuljanak.

Ők, a kiválasztottak, az elit, nyilvánvaló, hogy tanulnak latinul, hogy legyen mit idézni, amikor a saját felsőbbrendűségüket akarják bizonyítani.

2021. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

21-es: hagyjuk már, én minden vagyok, csak elit nem. A latin kifejezés meg pont az irónia miatt van ott, ha érted, érted :)


Amúgy is erős kétségeim vannak azon állításoddal szemben, hogy az elit tagjai beszélnének latinul, mert a jó büdös senki nem beszél latinul. Szerinted Orbán Viktor, aki angolul is alig bír egy nyelvtanilag helyes mondatot összerakni, vagy Mészáros Lőrinc, akinek ez még magyarul sem megy, majd latinul biztos tudni fognak beszélni? Ugyan már.


A latin és az ógörög nyelvek ismerete már nagyon régóta nem státusszimbólum, csupán pár irodalomtörténész, nyelvész, számára érnek ezek a nyelvek bármit is. Én sem tudok latinul, a tudásom kimerül ebben a mondatban, meg a Veni-Vidi-Viciben :)

2021. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
13%

22

Ha szerinted OV "angolul alig BÍR egy nyelvtanilag helyes mondatot összerakni", akkor 2 eset van:

vagy nem értesz középszinten sem angolul,

vagy valamiért -már bocsánat, de- egyenesen hazudsz.

2021. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
60%
#22 Én értettem és értékeltem a latin mondatot a válaszod végén, de abban tévedsz, hogy egy Orbán Viktort vagy Mészáros Lőrincet elitnek nevezel. Kizárólag gazdasági értelemben tartozhatnak oda; értelmi szintjük, világnézetük, megnyilvánulásaik, tetteik alapján kizárt. Egy magasabb státuszú értelmiségi, pl. egy egyetemi kutató - az én értékrendemben - milliószor többet ér, sokkal inkább tartom elitnek, csak épp nem gazdasági, hanem szellemi értelemben.
2021. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
A kötelező állami oktatást kellen megszűntetni és akkor mindenki tanulhatna, amit akar, latint vagy kvantumfizikát, csak fizesse meg.
2021. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én inkább a zenetanulást támogatnám, hasonlóan az El Sistemához.
2021. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
2021. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

26

Mit szólnak ehhez az ottani őslakosok?

2021. máj. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Örülnek neki :) bizonyított hogy a gyerekek így jobban teljesítenek más tárgyakból is, csökken a bűnözés, erőszak
2021. máj. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!