Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elmaradottabb, elszegényedő...

Az elmaradottabb, elszegényedő vidéknek nálunk miért "Borsod" a szinonimája?

Figyelt kérdés

Sosem jártam ebben a megyében. De több helyen is azt olvasni, hogy vannak ott nagyon "durva" helyek. Azonban szerintem nem lehet általánosítani. Elég nagy területű megye, biztosan nem minden települése egyforma. Aki ott él, az milyennek tartja? Változatosnak? A durvább részek tényleg olyanok, mint amilyennek mondják őket?


Másrészt vannak más, statisztika szempontjából utolsó helyen tanyázó megyék is, pl. Nógrád, Békés, stb. Tehát miért Borsod érdemli meg ezt a jelzőt?


2021. ápr. 5. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért mert Borsod megyében van a legtöbb cigány.

Az olaszliszkai lincselés is abban a megyében történt.


Miskolcnak viszont vannak jobb, élhetőbb részei.

2021. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Hát, a hivatalos dolgokon kívül nyilván közrejátszik az is, hogy nem valami nyugati terület, ami az emberek mentalitásán keresztül mindenben meglátszik. Ezenkívül a kisebbség miatt is rossz a híre, de persze ezt sem kell halálosan komolyan venni, csak azok, akik ilyen helyeken laknak, azok felnagyítják.


Tűpontosan senki sem fogja tudni neked megmondani. Nagy a szegénység, a munkanélküliség, nem olyan, mint nyugatabbra, hogy pár óra, és osztrákban van az ember. Miskolc amúgyis olyan ipari város volt, amit a rendszerváltás utáni idő rendkívül súlytott. Úgy összeségében viszont én sem tudom, számomra semmivel sem volt másabb ránézésre, mint Szabolcs, vagy Hajdú-Bihar, bár ugyebár ezeknek is rossz a híre.

2021. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Hát vicces lenne ha pl a gazdag Vas megye lenne az
2021. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Mert az egyik legszegényebb megye, a Miskolcon kívüli részei nem fejlődnek vagy ha igen akkor visszafelé.

A kisebbség lassan többséggé válik és ez is meglátszik.

Az általános mentalitás teljesen kulömbözik a nyugati megyékben megszokottól.

Nagyjából ezek miatt.

2021. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Mordor.
2021. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert a cigányok már félig felfalták. A kistelepülések között egyre több az olyan, amit a cigányok élhetetlenné tettek. A számuk rohamosan gyarapszik, ezzel arányosan nő a bűnözés és a leépülés mértéke. Ezenkívül a munkaerőpiac is csapnivaló. Az ország egyik legrosszabbul fizetett megyéje.


Én Miskolcon lakok, és bármennyire is fáj ezt kimondanom, de muszáj:

Borsod megye elesett. Vége. Durván két évtized van még, és teljesen felfalják a cigányok.


Egyedüli megoldás az lenne, ha a kormány jelentős összegeket fordítana a meggyógyítására. Azaz brutálisan fejlesztené a rendfenntartó erők borsodi hatalmát. Folyamatos és alapos rendőri/rendészeti jelenlétre lenne szükség állandó készültséggel. Valamint a munkaerőpiacot is nagyon kellene fejleszteni. Jobb bérek, több munkalehetőség.


Én amúgy erősen javaslom neked, hogy gyere el ide pár napra! Sétálj egyet Miskolcon, mondjuk az Újgyőri főtéren, a Búza téren, a Tetemváron. Vagy látogass meg pár borsodi falut. Például Gyöngyöspata, vagy Lyukó.

Garantálom neked, hogy mire végzel, a vallásodból kiállsz.

2021. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Mivel járvány van, nem mondom, hogy menj oda. Úgyhogy Google utcaképben nézz rá pár Borsodi falura, vagy Miskolc külsőbb részeire.
2021. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7

én már megtettem korábban.

a kocsmák közvetlen környékét érdemes megnézni, főleg ott vannak az orkok.

2021. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem rosszabb, mint a többi rossz hírű megye(Nógrád, Szabolcs, stb.). Csakhogy ez egy nagy megye. Persze, hogy itt van a legtöbb ilyen elcigányosodott falu. Hát mert eleve itt van az országban a legtöbb település és népességben is csak Pest megye előzi.
2021. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!