Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől van az a jelenség, hogy...

Árokpart kérdése:

Mitől van az a jelenség, hogy az emberek (Magyarország) a 90-es években sokkal nyitottabbak, barátságosabbak voltak mint manapság, viszont mostanában miért ennyire gyűlölködő szinte az egész társadalom?

Figyelt kérdés
Valamiképpen azt érzem, hogy akkoriban az embereknek jobban volt saját, önálló véleményük akár politikáról, gazdaságról, vállalkozásokról és még sorolhatnánk igazából úgy általában mindenről. Mostanában meg egymást szidják, oltogatják ha nem azonos a véleményük, akik jobbat szeretnének azt leszólják, sokszor egymást feljelentgetik pitiáner, apró dolgok miatt. Lehet, hogy csak én érzem így, de mintha a rendszerváltozás utáni években nem ilyenek lettünk volna, hanem nyitottabbak, kultúráltabban vitatkoztunk is tehát mintha még a Kádár rendszer utolsó éveiben sem lett volna a társadalom ennyire prolis a szó negatív értelmében.
2021. ápr. 6. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a 90 es evek a rendszervàltas utáni legrosszabb időszakanak tünt.
2021. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyedül Budapesten éreztem eddig, ott is csak minden 8.dik ember volt ilyen kb. (10 évig laktam ott) Nem tudom. De lehet hogy csak pont jó helyre költöztem le vidékre.
2021. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt facebook és internet.
2021. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A Cenz Ura ***** válasza:
69%
Nem volt fideszes gyűlöletpolitika
2021. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Virtuális világban vagyunk ez nem meglepő...
2021. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Akkor is családok estek ketté, barátságok mentek tönkre, hogy az MDF-re vagy az SzDSz-re szavaztak.

Nem, a magyar ember akkor is ilyen volt. Orbán csak remekül igazodott a magyar néplélekhez, nem ő tette ilyenné az embereket.

2021. ápr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd ezt a két félnótást:

[link]

2021. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert a fiatalonak átvan mosva az agya, hogy régen minden rossz volt, a húsvéti locsolkodás női erőszak volt stb stb. stb.


Ez a liberális Eunak köszönhető

2021. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!