Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek van arról orvosi...

Ha valakinek van arról orvosi papírja, hogy súlyos asztmája van, annak nem kell hordania maszkot?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha az asztma mellé még mondjuk autista is, akkor nem, mert az autistáknak biztos nem kötelező.
2021. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Jó kérdés.Én már kinőttem szerencsére,de az voltam korábban.El nem tudnám képzelni,hogy maszkban legyek asztmával,lehetetlenség szerintem.
2021. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Mivel asztmás sebész képes maszkban operálni, nem lehetetlen, 2.
2021. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Le vannak írva a kivételek . Az asztma nincs közöttük. A rendőr meg nem fog mérlegelni, ha egy üres földúton megtalál akkor megbüntet.
2021. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Kell? Mégis mi a mérlegelés szempontja? Például lehet az élet. Ekkor a körülmények döntenek. Ahol szükséges, ott feltesszük. Legfeljebb a megfelelőt választottuk ki korábban, éppen az asztmára tekintettel. Ahol a törvényértelmesen előírja (potenciális, nem mindig érzékelhető veszély) ott is feltesszük. Ahol nyilvánvalóan (a fertőzés nem áll fenn) szükségtelen, ott nem tesszük fel. A megfelelő választás a gondosságon múlik.
2021. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Miért nem egy évvel ezelőtt kérdezted meg? Csak most lettél asztmás? Akkor miért nem kérdezted meg a diagnózist adó orvostól?

De igen, kell hordania.

2021. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

"Ahol szükséges, ott feltesszük. ... Ahol nyilvánvalóan (a fertőzés nem áll fenn) szükségtelen, ott nem tesszük fel. A megfelelő választás a gondosságon múlik."

De - mondjuk intelligenciától függően - nem mindenkitől várható el egyformán alapos gondosság. Ezért is vannak a szabályozások: sok okos ember összedugta a fejét, kitalálta, hogy hogy legyen, a többinek nem kell folyton okoskodnia, meg kísérleteket végeznie, hogy eldöntse, az adott helyzetben fennáll-e a fertőzés veszélye, hanem egyszerűen csak be kell tartania a szabályokat.

2021. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azok, akik panaszkodnak most a maszkhordás miatt, hogy nem bírják ki tényleg nem láttak még egy orvosos sorozatot se akár, hogy sok-sok órás műtéteket tolnak végig maszkban?
2021. ápr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8.Voltál-e már asztmás?
2021. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen, és orvosis vagyok:)
2021. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!