Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Keleti nyitás = nyugati bukás?

Keleti nyitás = nyugati bukás?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 06:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nyitni kell nyugatra is és keletre is.
2021. ápr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
A lényeg hogy ha vannak cuccai amiket eladhatsz a világban akkor ne csak egyfelé vidd eladni hanem több felé. Ezért kell a keleti nyitás.
2021. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A nyugat is nyitott kelet felé, mert busás haszna van belőle.


Ennek tükrében értelmezhetetlen a kérdés...

2021. ápr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Én imádom amikor egyesek azt hiszik hogy a keleti nyitás azt jelenti hogy holnaptól az országban orosz katonai bázisok lesznek, a vezetőket Hszi Csin-Ping jelöli ki a nép pedig eközben Üzbég mulatósra táncol.


Ez gazdasági értelemben vett nyitás. Kereskedni mindenkivel megéri.

2021. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Mivel a gazdaság súlypontja keletre tolódott, ezért igazi idióta az, aki ebből nem venné ki a részét. Van viszont néhány eszelős, akik szerint a keleti nyitás az a politikai rendszer átvételét jelenti. Az ilyen marhákat be kéne záratni.
2021. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hájaaa ***** válasza:
74%

#4

"...a vezetőket Hszi Csin-Ping jelöli ki a nép pedig eközben Üzbég mulatósra táncol."


Valóban kicsit túlzás, bár kínáról pont elmondható h egy szigetet úgy szoktak befoglalni, hogy adnak egy hatalmas kölcsönt nekik, majd mikor nem tudnak időben törleszteni, akkor azt mondják "semmi baj, akkor itt építünk egy radart", majd hirtelen lett ott egy katonai támaszpont és 200.000 ember a kínai néphadseregből...A sziget befoglalva...

Na most, mi épp kaptunk egy nagyobb kölcsönt tőlük, és hát épp egy egyetemet kényszerítenek ránk tele kémekkel...mindenki vonja le a következtetést

2021. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

#6


A globalisták ugyanezt csinálják az IMF-fel de nekik a termőföldünk is kell.

2021. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hájaaa ***** válasza:
62%

#7

Tehát nincs itt semmi látnivaló?

2021. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%

6)

Nem tudom milyen következményeket kellene levonni, én ebben egyedül az ellenzék riogatását látom, hogy mindenképp mindenben ellent mondjon Orbánnak.

Figyelj, a magyar gazdaságnak az a baja hogy a külföldi cégek csak összeszerelni járnak ide, legyen az gyár vagy Váci úti multi. Ebben oldaltól függetlenül mindenki egyetért, ez közgazdasági tény.

A kínaiak erre léptek egyet, és a sok-sok európai ország közül minket választottak európai hídfőnek, ide telepítik az egyik legjobb egyetemüket ezzel bázist biztosítva a magas hozzáadott értékű kutatáshoz, ami ebben az országban pár céget leszámítva jelenleg n e m l é t e z i k.

Lehet mondogatni hogy ez csak egy kémközpont lesz (bár elég vicces, a kontextusból teljesen kiragadott, szerintem emiatt rasszista vád), de nem látom hogy az amerikaiak bármilyen egyetemet idehoztak volna ha már akkora kereskedelmi partnerek vagyunk.

Az Mszp és a Fidesz közös, több évtizedes diplomáciai munkájával elértük, hogy Kína tényleg egy stabil Európai partnerként tekint Magyarországra.

Ők lesznek a következő szuperhatalom. Szerintem ennek örülni kéne.

2021. ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 hájaaa ***** válasza:
85%

#9

Az ilyenfajta gondolkodással és hozzáállással születnek meg a Bábállamok. Nem vagyok jobboldali, de a hazámat kiszolgáltatni egy kommunista államnak, akire ha bármilyen kritikát mersz mondani azonnal eltüntet, merő blődség.

2021. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!