Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na mit szóltok hozzá? A...

Na mit szóltok hozzá? A Fidesz megcsinálta a Deviza hitel 2.0-át.

Figyelt kérdés

[link]


Több pénzt számolnak fel a bankok a hitelmoratóriumosoknak "számontartási díj" meg egyéb ilyen sületlenség néven, mint amennyi pénzt kellett volna fizetni. Ráadásul mindezt úgy, hogy az ingatlanpiac befagyott, az ingatlanárak a legtöbb helyen csökkennek, de a hitel összege nő.

Ez nem más mint a deviza hitel 2.0 jelensége, csak magyar devizában. Hiszen a gyengülő forintnak valahol vissza kell köszönnie, különben nem érné meg a bankoknak.

Az előző deviza hitelt is a Fidesz vezette be 2001-ben, ezt is ő vezette be. Másodszor baszta szét a hitel/lakás piacot a Fidesz, újabb pénzügyi válságba sodorva ezzel az országot.

Ti fogtok még ezek után a Fideszre szavazni valaha?



2021. ápr. 12. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
A koronavírus miatt alakultak így a dolgok,ha fletó lett volna most hatalmon akkor is ez lett volna.
2021. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A Fidezs semmiben sem hibás, a Gyúcsány beszélte rá az embereket hogy vegyenek fel hitel.
2021. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Ahha! :) Minek veszel fel hitelt? Nem tanitottak meg sporolni?
2021. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
21:03: a Fidesz hozta meg 2001-ben a törvényt, ami egyáltalán lehetővé tette a dolgot.
2021. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Egy csomó ember hajléktalan lett volna, ha nincs a moratórium, ugyanis sokan hónapokig bevétel nélkül voltak. A 12 hónap alatt felgyűlt kamatot kell megfizetni, nálunk semmilyen plussz költség nincs, csak ez, ami evidens. Nem értem mi a gondod.
2021. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

2# akkor marad fidesz. A nagy többség azért alatta van szerintem.


Ami neked gyanús lett a frankkal annak idején, mivel én nem voltam érintett, egy haveromat figyeltem, az első hullámzásoknál, hogy ha erősebb a frank, emelkedik a törlesztő.

Rá is kérdeztem, ugye árfolyamcsökkenéskor meg baxnak csökkenteni. Mondja igen, hivatkoznak a befektetői hangulatra, meg a levegő páratartamára meg mindenre. Utána jött a bumm.

Szerencsére csak egy autó volt és del tudta mondani és kifizetni.


Egy másik ismerőre meg tukmálták a svájcit, kérdezte, nem lesz gond? Győzködték, hogy háafrank stabil.

Szerencsére volt annyi esze, hogy megmondta, hogy a forint viszont nem, és neki abban jön a fizetése.

2021. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Karacsony alkalmatlan.
2021. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Törölt #2, jelenlegi #2-nek:


Nem lesz jó vége, ha nem fejezed be.


Nem mondhatod majd, hogy nem szóltam!

2021. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

"Ti fogtok még ezek után a Fideszre szavazni valaha?"


Mikor járt jobban a szavazó? Ha koronavírus miatti helyzetben nem tudja fizetni a hitelét, utcára kerül. Vagy örülnek hogy a törlesztési részlet nem nőhet csak a hitel futamideje és hogy ezen időszak alatt ki nem fizetett kamattartozást (kamatos kamat nélkül) úgy kell egyenletesen törleszteni a megváltozó futamidő hátralévő részében, hogy az beleférjen a hitel szerződés szerinti törlesztőrészletébe.


"Az előző deviza hitelt is a Fidesz vezette be 2001-ben, ezt is ő vezette be."


Nem tudott felfutni akkor a devizahitel mivel a Fidesz kedvezményes hitele jobb lehetőségeket kínált. Amúgy sem voltak tisztában a lakossági devizahitel kockázataival és csupán az európai jogszabályokkal szinkronizálták a magyart.

2021. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, tudod nem az a ciki ha valaki félreért valamit, hanem ha betesz egy linket a kérdésébe és nem is nézi mg mi van benne.

A cikkednek ugyanis van egy előzménye, egy forrás és abban - a Blikk cikkében ez a mondat szerepel:

"Nem volt titok, hogy a moratórium idejére is kamatot számolnak bankok, legtöbben azonban vélhetően nem néztek utána, mit is jelent ez a gyakorlatban."

Itt még leírták érthetően, hogy bizony, a hitelmoratóriumnak szabályai vannak és azt el kellett volna olvasni mielőtt valaki élt vele. Ahogyan folyamatosan ment is a médiában hogy csak az éljen a hitelmoratóriummal aki nem tud fizetni, akinek van bevétele normálisan az fizessen, mert a futamidő növekedése - vagyis többlet fizetés lesz a következménye.

Nem a kormány csinált devizahitel 2.0-t, hanem megint van egy rakás ember aki csak a címet olvasta el ahelyett hogy odafigyelt volna a szerződése pontos szövegére.

2021. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!