Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek gazdaságilag...

Szerintetek gazdaságilag melyik lenne a legjobb út?

Figyelt kérdés
Szerintem a szociális piacgazdaság, szociáldemokrácia. Elbukott szocializmus után erre az útra kellett volna mennünk ammerre a skandináv szociáldemokrácia ment. Helyette inkább a jólét ellenes neoliberális úton haladtunk, ami egyáltalán nem volt sikeres. Szerintem ezt a problémát egy kormányváltás nem oldaná meg, sőt egy teljesen új rendszerváltásra lenne szükség, ahol teljesen megszűnik a komcsi utódpárt mszp-dk és a teljesen elkorrumpálódott fidesz a többi inkompetens párttal együtt.

2021. ápr. 13. 06:11
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

A neoliberális út a leginkább jólétpárti. Nézd meg Chilét, vagy az Angolszász országokat, mind neoliberális. A skandinávok pedig jelenleg éppenhogy leépitik a szociáldemokráciájukat, csökkentik az ujraelosztást stb. Az igazi szociáldemokrata idők Skandináviában a 80-as évek voltak, azóta ők sem az igaziak.

A skandináv modellel az a másik nagy baj hogy csak egy szigorúan szabálykövető társadalomban tud jól megvalósulni a magyar pedig pont nem ilyen.

2021. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A Cenz Ura ***** válasza:
31%

A neoliberalizmus nem fenntartható hosszútávon, de egy idejig jól pörögeti a gazdaságot és pont ez az érdeke az aktuálisan hatalmon levőknek...


lásd Orbán!

2021. ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ideákban gondolkodunk, nekem a "jó fajta" kapitalizmus ideája tetszik. Tehát hogy tudsz vállalkozni, és ha szorgalmas vagy és jó szolgáltatást nyújtasz, azt az emberek megjegyzik, szeretnek hozzád járni, jól fogsz élni, és megbecsült tagja leszel a közösségnek. Akik nekem dolgoznak és szintén szorgalmas, tisztességes munkások, őket pedig magam mellett akarom tartani, ezért jól megfizetem. Ez Magyarországon természetesen alig működik, itt mindenki minél gyorsabban minél több pénzt akar összeharácsolni minél kevesebb energiából.


Ez biztos az én szűk látókörömből adódik, de nekem a szociáldemokráciáról az jut eszembe, hogy az átlagos fizetésemből még többet kell adóznom, hogy segítsem azokat a korosztályombelieket, akik amíg én vért izzadva készültem az érettségire az egyetemi felvételi miatt, ők szétherbálozták az agyukat, most meg jajgatnak, hogy nincs pénzük BMW-re meg Guccira.

2021. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a szocializmus lenne a jó. Mai technikával, számítógépes adatbázisokkal, sokkal hatékonyabban működő tervgazdaságot lehetne létrehozni.
2021. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyira jó a Chile, hogy még maga Pedro Pascal is elmenekült. Nem, nem jó a neoliberalizmus, ha jó lenne nem itt tartana ez az ország. A jóléti társadalom azért fontos, hogy ne hagyjunk senkit se szarba, mert ha demokráciában akarunk élni fontos, hogy szélesközéposztály alakuljon ki, ami a demokrácia bázisa. A Pinochet Chiléje minden volt csak demokratikus nem. A vaslady Nagy Brittaniája se volt jobb. Az állam az emberekért legyen és ne mi legyünk az államért. Az ember nem tud vagy csak ritkán tud kitörni a rossz osztályhelyzetből. Létezik osztályhelyzet hiába próbálják tagadni az osztály létezését a neoliberálisok, libertáriusok. A kapitalizmus sokkal működőképesebb, ha jóléti, összekell vetni a Kanadát, Usaval. Kanada élhetőbb ország, mert a kapitalizmusok jóléti, Usa kapitalizmusa nem jóléti és élhetetlenebb. Nincs Usaban általános egészségügy Kanadában van és jól működik. Nálunk van csak szarul működik. Nem az állami egészségügy leépítése a megoldás, amit a neolibek mondanak, hanem az állami egészségügy a magánegészségügy szinten legyen. Ne legyen az egyik jobb a másiknál. Mindenkit megillet a jó egészségügy, ne azért szívja meg valaki, mert rossz osztályhelyzetbe született. A skandináv szociáldemokráciát régóta temetik, de nem úgy néz ki, hogy összefog omlani. A neoliberalizmus fog inkább összeomlani, mert szélesközéposztály nélkül, vagyoni egyenlőtlenségek egyre nagyobb növelésével véget ér a demokrácia.
2021. ápr. 13. 09:48
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha rossz helyzetbe született akkor szorgalommal javíthat a helyzetén. Ellenben a szociáldemokráciában senki nem javíthat nagyon a helyzetén, mert ha javítana, azonnal elveszik tőle amit megszerzett kemény munkával és odaadják azoknak akik semmit nem tettek azért hogy jobb legyen nekik. Ez a szociáldemokrácia halála hogy a szorgalmas emberek helyett az ingyenélőknek jó akik más munkájából akarnak részt úgy hogy maguk nem tesznek semmit (mert ez az ujraelosztás).


Egy neoliberális országban annak jó az élete aki tett azért hogy jó élete legyen, míg a szociáldemokráciánál azok akik tennének le vannak húzva a buta lusta szintre "MeRhÁtAzOlYaNjO". Sokkal igazságosabb az hogy aki dolgozott és keményen küzdött, éljen jobban mint aki csak otthon fekszik és várja hogy minden szolgáltatás ingyen legyen.

2021. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Te összekevered a kommunizmussal! Ebben az országban szerinted könnyű azoknak kitörni akik alsóbb osztályba születtek? Miért zavarna téged, hogyha másokat segítenének azzal, hogy lábra álljon? Nem vennék el semmidet. Ha mondjuk az állam a hajléktalanoknak segítenék akkor sokkal gyorsabban beintegrálódnának a társadalomban, nem lennének alkoholisták. Tudod miért van szükség szociális intézkedésekre? Mert társaslények vagyunk és egyedül nagyon nehéz és többrészt szerencsével lehet eljutni valahova az életben. Ezért jó a normálisan működő szociáldemokrácia.

Ne ítélkezz mások felett! Ilyenek miatt, mint te ábrándulnak ki az emberek a kapitalizmusból és a kommunizmussal szimpatizálnak, mert te a legrosszabb kapitalizmust élteteted! Nem működőképes a neoliberalizmus, libertarinizmus ezt fogd fel! Ugyanolyan rossz, mint a szocializmus. Egyik szélsőségre nem a másik szélsőség a válasz! Az álhumánosságra amit a komcsik nyomattak nem a totális embertelenség a válasz. Aki Pinochetet és a Tatchert élteti olyan, mint aki a másik oldalon Sztálint éltetné, mert igazából semmi különbség nincs Pinochet, Tatcher és Sztálin, Kim Jong klán között.

2021. ápr. 13. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vennék el semmimet?

Figyelj most, jelenleg is a fizetésem kB felét elveszik tőlem adók, járulékok meg ilyesmik formájában, egy ilyen szociáldemokráciávan még többet kellene elvonni.

2021. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!