Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igaza van Márki-Za...

Szerintetek igaza van Márki-Zay Péternek, hogy nagyon képmutatók a liberális gyermekvédők, ha őt elítélik egy enyhébb testi fenyítésért, de semmi kivetnivalót nem látnak az abortuszban és a válásban?

Figyelt kérdés

Ez elég érdekes része volt a múltkor vele készült interjúnak.

Ahogy elmondta következetesnek és hitelesnek tűnt gyermeknevelés témakörében és hogy nem arról van szó, hogy agyba-főbe kell verni egy gyereket, de kisebb korban van helye az enyhébb fokú testi fenyítésnek is, hiszen a szabályokat le kell fektetni.

Ez még nem is minden, mert akkor erre mondta, hogy ha valaki azt hiszi, hogy egy válás kisebb probléma egy gyermek élete szempontjából, mint egy testi fenyítés, az nagyon el van tévelyegve a saját világában. Ezt így még nem gondoltam soha végig, de szerintem igaza van.

Most ez valószínúleg megosztó téma lesz, de kíváncsi vagyok más véleményére is.



2021. ápr. 13. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Kit érdekel a libsi gyereknevelés?
2021. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem értek egyet vele. A fizikai erőszakkal nevelés minden esetben lelki sérüléssel jár, még ha látszólag hatásosnak is tűnik.


Másrészt a válást nem azzal kell szembeállítani, hogy a szülők testi fenyítéssel nevelnek, hanem azzal, hogy a tönkrement házasságot vallási, hagyományos vagy ház eleje okokból egyben tartják, és közben otthon állandó a konfliktus, ami a gyereknek még jóval nagyobb kárt okozhat, mint ha elválnak. Láttam már nem egy ilyet.


Mi ledig az abortuszt illeti, a nem kívánt gyerek milyen életre számíthat? Vagy ha eleve nemi erőszakból fogant? Hozzáteszem a keresztények hivatalosn a lombikbébi programot is elutasítják, mert elpusztulnak benne embriók, a gyakorlatban meg jópár vallását is gyakorló kereszténynek csak így lehetett gyereke.

2021. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Teljes mértékben egyetértek vele. Gyerekként én is kaptam pofont, ha az kellett, akkor nyilvánosan. Mégis az a legfájóbb emlékem a gyerekkoromból, mikor különmentek a szüleim, és fél évig fel sem fogtam, hogy miért nincs itthon a másik szülő, miért kell őt meglátogatnom egy idegen helyen.
2021. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Baluba ***** válasza:
90%
A válás nyilván szar a gyereknek, de kötelezően, törvényi erővel együtt tartani a szülőket még rosszabb lenne a gyereknek, ráadásul a szülők jogait is erősen korlátozná. Szerintem sokkal könnyebb azt feldolgozni, hogy különváltak, mint további éveken át azt látni, hogy közelről utálják egymást, veszekszenek, levegőnek nézik egymást.
2021. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Maximálisan egyet értek vele. Egyébként csak 18 éves vagyok, de gyerekkoromban én is kaptam, ha bőgtem egész nap valami játékért. Semmi lelki vagy fizikai sérülésem nem lett tőle. Persze az kegyetlenség, ha valaki folyamatosan veri a gyerekeit. De egy-két pofontól még nem lesz valaki rossz szülő.
2021. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Engem is vertek a szüleim, de szerettek. És a szeretet a lényeg. Akkoriban, az 1970-es '80-as években föl se merült, hogy ne verhetné meg a szülő a gyerekét. Szüleim nehéz viszonyok között nőttek fel és kemény emberek lettek. Én már más korban nőttem fel és másmilyen ember lettem.

Én ui. már nem ütöttem meg egyik gyerekemet sem. Talán 2-3 alkalommal voltam közel hozzá. Azt gondolom, 7 éves kisfiammal azért is annyira bensőséges a viszonyom, mert soha nem ütöttem meg.

Ettől függetlenül a mai napig tisztelem és szeretem a szüleimet. Példa előttem az ő életük.

2021. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

ha a gyerek uvolt, neveletlen, hisztis, akaratos, szemtelen, azt nem pofonokkal, hanem szeretettel es odafigyelessel kell megoldani, a problema gyokeret kell kezelni, nem a tunetet.


a valas nyilvan rossz a gyereknek, de mivel az en szuleim is elvaltak, ezert tudom mondani, hogy meg mindig sokkal jobb szetmenni es normalis viszonyban maradni, mint "a gyerek kedveert egyuttmaradni" es marni, gyalazni, bantani egymast egesz nap.


az abortusz pedig sajnos egy szukseges rossz sok esetben, sajnalatos hogyha megtortenik, de egy sejtcsomo embriot, es egy megszuletett, felcseperedett gyereket nem nagyon lehet osszehasonlitani semmilyen szempontbol.

2021. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
A kettőnek semmi köze egymáshoz, mivel a válás nem egy nevelő eszköz, hanem egy sajnálatos életesemény, ami a gyerekneknis legtöbb esetben jobb, mintha 10 évig marakodó szülők közt nőne fel. A testi fenyítés pedig nem célravezető, az tényleg csak a szülő tehetetlensége. Mindenki jön ezzel, hogy verték és semmi baja nem lett, hát szép is lenne, ha úgy verték volna, hogy baja lett volna. Főleg kisgyerekeknél. A bátyám lekevert párszor a gyerekeinek és a sógornőm panaszkodott, hogy később a gyerekek nem mondtak el mindent, hát ne csodálkozzanak.
2021. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A kettőnek olyan szempontból van köze egymáshoz, hogy mindkettő kihat a gyermek személyiségfejlődésére, és a válás valóban nem nevelő eszköz, de mintaátadás még ha sokan nem is gondolják ezt így.

Itt arról van szó, hogy egy kisebb dologra(enyhe testi fenyítés) kígyót-békát kiabálnak sokan és eközben a súlyosabbakat(abortusz, válás) meg teljesen magától értetődőnek veszik.

Ez egy kicsit demagóg hozzáállás, de itt már több minden mosódik össze és nyilvánvaló, hogy mindenki a saját tapasztalataiból és élethelyzetéből fakadó válaszokat ad.

2021. ápr. 14. 09:40
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

10:

A kettő azért nehezen vethető össze, mert ahol válásra kerül a sor, ott már nincs jó alternatíva, a gyerek így is, úgy is sérül lelkileg. Vagy mert elválnak a szülei, vagy mert csak azért sem válnak el, és otthon eszkalálódik tovább a konfliktus. Nekem feleségem szülei váltak úgy, hogy még volt egy kicsi gyerekük is otthon akkor, és utólag nézve jó döntés volt, mert előtte konkrétan volt hogy összeverekedtek, utcán ordítoztak egymással, vagy az egyikre autót vezetve jött rá az idegbaj, a gyerekek örülnek hogy nem lett abból baleset.

2021. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!