Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha Hangfelvételt csinálnék a...

Ha Hangfelvételt csinálnék a családi veszekedésről, hogy eltudjam vinni, orvoshoz, vagy gyermekvédelmishez, az legális?

Figyelt kérdés
Nem tudnának róla, hogy felveszem őket!

2021. jan. 11. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. jan. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Én nem volnék olyan biztos abban, hogy legális, de az biztos, hogy az égvilágon semmi értelme.

Elképzelni nem tudom, mit akarsz ezzel elérni.

2021. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kikészítenek engem is,idegileg apámat el kellene vitetni valahová, mert magától, mem megy orvoshoz!

És a hangal bizinyítanám, hogy nemnormális, lehetséges ez??

Nagykorú vagyok, de én beteg vagyok és itthon kell lennem sokat!

2021. jan. 11. 09:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon el vagy tévedve!


1. Ha nagykorú vagy, akkor a gyermekvédelemnek semmi köze hozzátok. 3 felnőtt él együtt, gyerek nincs (ha csak nincs kisebb testvéred), tehát a gyermekvédelemnek semmiféle hatásköre nincs veletek kapcsolatban.


2. Orvosi ellátást akarata ellenére akkor kap valaki, ha

a) járványügyi érdek miatt szükséges;

b) ön- vagy közveszélyes;

c) szellemi állapota miatt indokolt gondnokság alá vétele, és a továbbiakban a gondnok dönt arról, milyen orvosi ellátást kapjon, és milyet ne (kb. mint a kiskorú gyermek szülője).


Nálatok a) eset nyilván nem áll fenn. b) eset akkor áll fenn, ha mondjuk öngyilkosságot kísérelt meg, vagy más családtag életére tört, szóval kb. a dühöngő őrült kategóriája. És akkor sem megy ez hipp-hopp, mert nagyon vissza lehetne vele élni. A c) esethez orvosi vizsgálat kellene. Ehhez nemigen fog kiszállni az orvos, hanem azt várja, hogy becsalják a leépülőfélben levő hozzátartozót a rendelőjébe.


Konkrétan megmondom: az orvos semmit se fog csinálni. Nem avatkozhat bele egy család konfliktusaiba. Ez egyszerűen nem orvosi kérdés.

Rendőrségi kérdés is csak akkor lenne, ha súlyos bántalmazások lennének (kb. vér folyna). És akkor is, ha anyukádat ütné, akkor neki kéne feljelentést tennie. Te akkor tehetsz, ha téged ütne.

2021. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Illegális.
2021. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hang önmagában kevés sok esetben, hang és videó az, ami inkább bizonyítékerejű. Alapból nem teheted fel közösségi oldalra, bírósági és igazságügyi eljárás során felhasználhatod bizonyítékként.

Másik kérdés, hogy mit nevezel te nem normálisnak, azt, hogy mérgelődik, kötözködik, még nem jelenti azt, hogy őrült, tehát nem fogják bezárni elmegyógyintézetbe.


Ha az anyukádnak annyira rossz, miért nem válik el tőle. Ha neked annyira rossz, hogy nem bírsz ott lenni, de az anyukádnak jó, akkor inkább neked nincs helyed ott. Ilyen egyszerű.


Ha én a feleségemmel megvagyok, és ezzel a feleségem is így van, de a lányom úgy gondolja, hogy idegesítem, és feljelent, és elmúlt 18, úgy kivágnám, mint macskát szarni. Akkor majd megtanulja, hogy milyen az élet!


Persze ha agresszív, és veszélyben van az anya, a többi gyerek, stb. akkor az más tészta.

2021. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!