Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Védettségi igazolvány kiállítá...

Védettségi igazolvány kiállítási ideje?

Figyelt kérdés

Antitest alapú (amúgy mi a francért fizetős) védettségi igazolvány Online igénylése után várhatóan kb mennyi időbe telik kipostázni ezt a szart?

Illetve a Magyarország.hu-n címzettként nálatok is Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal – Járások (KÉR technikai)

(BAJTHIR) szerepel?



2021. ápr. 14. 01:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En már túl vagyok a betegségen, nekem 2 hét után jött meg. (Mondjuk nekem automatikusan küldték külön igénylés nélkül, a háziorvosom lejelnett)
2021. ápr. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem gyorsítottak a tempón március óta, 2-3 hetet nyugodtan számolj rá.
2021. ápr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szuper, tehát az ember átesik rajta tünet nélkül, mert jobban figyel magára, az egészségére, így erősebb az immunrendszere, így nem terheli az egészségügyet se, önköltségen 11+ ezer Ft ért csináltat egy labort, fizet ismét önköltségen 3000ft-ot a legyártására, amit megkap 3 hét alatt, miközben összesen 16 hónapig érvényes.


Lehet én vagyok az idióta, de nem értem a logikát.


Támogatom, hogy aki oltást kap, kapja meg ingyen az igazolványt.

Az oltásokról még nincs hosszabbtávú tapasztalat, hogy nagyságrendileg kb mennyi ideig nyújtanak védettséget, de ennek ellenére nincs lejárati ideje a kártyának. Oké, legyen.


Aki súlyosabb tünetekkel esik át rajta, igazán sajnálom, hogy végig kellett ezen mennie, de egyrészt “terhelte” az egészségügyet, másrészt 6 hónapra jogosult az igazolványra, harmadrészt ingyen (mármint nem ingyen, hanem az adóforintokból) kapja.



Nem vagyok virológus, se közgazdász, se kovid tagado, se oltás ellenes, de tényleg nem értem a logikát ebben, miért kell megint azokkal kicseszni, akik vagy nem akarnak, vagy nem kaphatnak (még) oltást, hanem egészséges(ebb) immunrendszerrel rendelkeznek.

2021. ápr. 14. 02:25
 4/13 Argloss ***** válasza:
93%
A védettségi igazolvány egyetlen funkciója, hogy valaki tömködni tudja a zsebecskéit. Jelen formájában semmi más értelme nincsen.
2021. ápr. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hypno ***** válasza:
100%

Én az első adag után egy héttel kaptam meg. (Ma megyek a második szuriért)


Ebben a formában tényleg csak annyi értelme van, hogy valakinek (hivatalosan Állami Nyomda) komoly pénzeket ki lehessen fizetni a kártyákért

2021. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Ne verd magad az immunrendszeredre, a kérdés összetettebb. 42-es bmivel rendelkező kolléga csúnya megfázásként esett át rajta a jó isten se tudja hogy, az irodatársa meg egy hónapig küzdött, mert ráhúzódott a keringésére és tepert 110-zel a szíve egy emelet megtétele után.


Amúgy az egész igazolványosdi egy marhaság jelenleg, szórják az első oltás után egy héttel, és sokan azt hiszik, tényleg védettek :-(

2021. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Scream85 ***** válasza:
100%
Feleségem január második felében volt beteg, azóta sem érkezett meg neki az igazolványa.
2021. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Nem verem magam semmire, nem rólam van szó, ez sem bináris dolog nagyon jól tudom (mégha az emberek nagy többsége bináris e tekintetben is), a kormány logikáját próbálom megfejteni, hogy milyen racionális érv szól a mellett, hogy így döntöttek.


Azt is tudom, hogy jelenleg semmi értelme/haszna ennek a bohóckártyának és remélem nem is lesz, azaz nem kötnek semmit hozzá.


Az egyetlen haszna, hogy ezzel is növekszik a védettként nyilvántartott bohócok száma, így talán hamarabb hagyják abba a gazdaság teljes tönkretételét.



És ismét, nem vagyok virológus, se közgazdász, próbálok észérveket kapni a feltett kérdésemre, hátha megértem amit jelenleg nem értek.

2021. ápr. 14. 12:38
 9/13 anonim ***** válasza:
Az eleve vicc hogy a igaz amit mondasz, hogy anittest vizsgálat esetén 16 hónap, egyébként meg csak 6. Egyáltalán ezt a 16 hónapot honnan szülték?
2021. ápr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Covid antitest vizsgálattal 4 hónapra kapsz védettségi igazolást.


Átesesésen igazoltak, negatív PCR tesztel pedig 6 hónapra.


Oltással meg még több.


Holnap megyek én is antitest vizsgálatra. Vigyáztam, de közbe sok beteg emberrel is találkoztam. (Volt aki köhögött maszk nélkül előttem, azt másnap meg már karanténba volt, szóval igazolt. Ennyire felelőtlen emberek vannak.)

Nem éreztem magam lázasnak meg betegnek, de azért kíváncsi vagyok.


Oltásra jelentkeztem. Ha pozitív is lesz a teszt nem sokat érek azzal a 4 hónapos kártyával.

2021. ápr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!