Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek mit gondolnak...

Az ellenzékiek mit gondolnak a gyerekek után járó támogatásokról?

Figyelt kérdés

Pénzben, természetben kell segíteni a családokat? Jó ezt jövedelemhez kötni? Rászorultság szerint pont a legszegényebbeknek kéne adni a pénzt és nem a jól keresőknek a CSOK-ot meg a családi adókedvezményt?


Mert elég sokat szokták az ellenzékiek bírálni a jelenlegi családtámogatási rendszert de nekem nem világos, hogy ők mégis mit szeretnének akkor. Visszatérnének az alanyi jogon járókhoz mint ami 2010 előtt volt?



2021. ápr. 15. 20:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

10

Csak mondtam valamit, de akkor kicsit másabb számokkal. Szerintem a mostani olyan jó? Mikor beülnek az irodába es alig csinalnak valamit de hazaviszik a sok pénzt??? Olyan jó az??? Nem mindenkinek van pénze diplomára!

2021. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%

"9?


300001-nél 35% (azaz az adó 105000)


400001-nél 45%? (azaz az adó 180000)


Biztos sokan lennének legálisan bejelentve. XD

Agyhalott komcsi!Könnyen turkálsz más zsebébe!"



Nem vagyok részese a vitának, de ugye tudod, hogy hogyan működik a progresszív adózás? Mert űgy tűnik nem igazán, ahogy az a legalább 3 ember sem, aki felpontozott.

2021. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%

11-es vagyok.

28.500 nyugdíjból hogy lehet megélni, mi? Családi pótlék nem lett emelve a Fidesz óta! Minimálbér is alig!!! Nem csak a nagycsaládosokra kell gondolni, hanem azokra is akik nélkülöznek!

2021. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

12!

Tudom!

De nem úgy ahogy 9-es kartárs leírta és nem is úgy (kellene működnie) ahogy eddig hazánkban bármikor is működött. A sávokat még sosem sikerült jól eltalálni (lásd 9-es padlássöprős megoldását).

Egy biztos, ha ezt meglépi az ellenzék (elég ha a közelébe is megy) tuti felezi az adóbevételeit. És nem 99 ember lesz az utcán tüntizni!

Szereti a baloldal, ha nyomorban tudja tartani a többséget.

2021. ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%

10!

"Mikor beülnek az irodába es alig csinalnak valamit de hazaviszik a sok pénzt?"

Ideális komcsi vagy. Csak a fizikai munka a munka! Gondolom álló farokkal húznád a barázdát az eke elé fogva.

Szerintem inkább a szavazati jogot kellene korlátozni szellemi képesség alapján szűrve.

"Nem mindenkinek van pénze diplomára!" A diplomát (főként) nem pénzért adják. (mondom ezt első generációs diplomásként, ugy hogy az elsőt zsebből fizettem munka mellett, szülői támogatás nélkül (nem voltak, így támogatni sem tudtak)).

2021. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

"Minimálbér is alig!" (lett emelve)

Hát nem!

Minimálbér:

2003: 50.000,- (a bruttó átlagkereset 36,4 százaléka)

2010: 73.500,- (a bruttó átlagkereset 36,3 százaléka)

2012: 93.000,- (a bruttó átlagkereset 41,7 százaléka)

2016: 111.000,- (a bruttó átlagkereset 42,2 százaléka)

2020: 161.000,- (a bruttó átlagkereset 39,1 százaléka)

Makacs dolgok a számok.

2021. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

"28.500 nyugdíjból hogy lehet megélni,"

És szerinted ki kap ennyi nyugdíjat?

2021. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

"Így is sokan vagyunk a világon, nem kell gyerek, a fogyó lakosságot és fogyó munkaerőt inkább a szegényebb országból idevándorlókkal kellene orvosolni."


Elég nagy baj, hogy anyádék még nem így gondolták az érkezésed előtt!

2021. ápr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18%

16-os, te még hiszel a KSH adatainak? Hamisítja a Fidesz!


"És szerinted ki kap ennyi nyugdíjat?"

Akit kisemmizett a rendszer!


"Elég nagy baj, hogy anyádék még nem így gondolták az érkezésed előtt!"

Lehet jobb is lett volna és akkor nem kéne ebben a reszimben a hozzád hasonló mentalitású emberekkel egy levegőt szívnom!

Elég volt, befejeztem a vitát, örülök hogy ti jól érzitek magatokat ebben az országban!

2021. ápr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

"Lehet jobb is lett volna és akkor nem kéne ebben a reszimben a hozzád hasonló mentalitású emberekkel egy levegőt szívnom!"


Na de ki tart vissza?

Szar ügy ha csóró vagy, hogy a nyugati országhatárig nem jutsz el! 🤣

Mert nekünk is nagy megkönnyebbülés lenne ha nem itt rontanád a levegőt.

2021. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!