Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a kormány tehet...

Szerintetek a kormány tehet arról, hogy sok magyar ennyire konzervatívan áll a család fogalmához?

Figyelt kérdés

Kezdeném egy személyes történettel, elég konzervatív a családom, ahogy a páromé is, és egyre gyakrabban merül fel a házasság és gyerek téma, úgy viselkednek mintha kifutnánk az időből, mintha a világ legnagyobb bűne lenne, ha 30 éves kor előtt nem jönne legalább egy gyerek, persze csak miután megházasodtunk. És mi van akkor, ha mi tökéletesen boldogok vagyunk egy élettársi kapcsolatban? Vagy ha úgy döntünk, hogy nem szeretnénk gyermeket vállalni? Elvégre ez a mi életünk, nem kellene bűnösnek éreznünk magunkat amiatt, mert azt szeretnénk csinálni, ami minket boldoggá tesz.

Ezek a családi viták vezettek el a kérdés kiírásához, és ahhoz, hogy mélyebben elgondolkodjak ezen a témán.


Nem szeretek politizálni, de sajnos úgy vettem észre hogy a politika túlságosan is beleszól az emberek magánéletébe, már konkrétan mindenhol azt lehet olvasni és hallani, hogy az a magyar, aki nagycsaládban él, és a támogatások többségét is a sokgyermekesek kapják. Zárójelben hozzátenném, hogy arra már sajnos nem futja az energiájukból hogy az oktatást is megrefolmálják. Az anyaságot vagy apaságot persze nem lehet megtanítani, de én szinte egy olyan embert sem ismerek, akinek teljesen egészséges gyermekkora lett volna, a fizikai erőszak viszonylag ritkább, az érzelmi már annál gyakoribb, az elhanyagolásról és hasonló gondokról nem is beszélve, meg persze arról, hogy hány gyermeknek kell csonka családban felnőnie. A legtöbb embernek pszichológusra lenne szüksége mielőtt eljut oda, hogy gyermeket szeretne vállalni, nem azért mert bármi komoly gond van velünk, hanem mert mindannyian hordozunk olyan rossz és toxikus viselkedésmintákat gyermekkorunkból, amelyeket a szüleinktől kaptunk, ahogy ők a saját szüleiktől, és így tovább. Én 100%-osan támogatnám, hogy beszéljenek erről középiskolában, mert az egészséges lelki és mentális állapot van olyan fontos, mint a magyar történelem.


Visszatérve a sokgyermekes családokra engem az is zavar, hogy úgy állítják be mintha ez lenne a normális és ideális, miközben egy egyedülálló személynek vagy egy azonos nemű párnak az örökbefogadást teljesen ellehetetlenítették. Az utóbbi engem személy szerint nem érint, de van olyan barátom akit igen, és szétvet az ideg a gondolattól, hogy milyen lekezelően bánik a magyar kormány például a melegekkel.


Jól érzem, hogy kicsit Orbán hibája is ez a szűklátókörű gondolkodás, amit sok magyarnál tapasztaltam? Úgy érzem, hogy ha a magyar lakosság nem kapna ilyen erős üzeneteket a konzervatív családképről, és ha a "meleg" vagy "liberális" kifejezést nem tette volna szitokszóvá a Fideszes propaganda, akkor sokkal elfogadóbb lenne az egész nemzet. Eleve azt sem értettem sosem, miért kell megállás nélkül ellenségképeket gyártani, és miért nem lehet agresszió helyett megértő és elfogadó viselkedésre biztatni a magyarokat, elvégre a politikának az ország és közösség összetartása (is) a célja, nem pedig az emberek egymásnak uszítása.



2021. ápr. 16. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Röviden,tömören?
2021. ápr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
92%
A kormány a hagyományos családmodellt támogatja. Házasság gyerek. Te meg magad részéről azt csinálsz amit akarsz. Ha nem akarsz gyereket akkor nem akarsz
2021. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kevered az okot és az okozatot.
2021. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
tl;dr. Mit is akarsz kerdezni?
2021. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Ezt írod:

"Jól érzem, hogy kicsit Orbán hibája is ez a szűklátókörű gondolkodás, amit sok magyarnál tapasztaltam? "


Majd utána ezt:

"Eleve azt sem értettem sosem, miért kell megállás nélkül ellenségképeket gyártani, és miért nem lehet agresszió helyett megértő és elfogadó viselkedésre biztatni a magyarokat,"



Tehát, ha objektíven értékeljük azt amit írtál, akkor lényegében ugyan azt csinálod amivel a kormányt vádolod!


Miért nem tudod azt elfogadni, hogy az emberek döntő többsége nem tartja természetesnek a homoszexualitást? Miért kell hergelni és gyűlöletet kelteni ezen emberek ellen? Miért kell mást, másokat vádolni a saját magad téves gondolkodása, és frusztráltsága miatt, mert mások nem hajlandóak úgy gondolkodni ahogyan te? Nem érzed, hogy ez a gondolkodási módod mennyire kirekesztő?

2021. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem konzervativan hanem helyesen.
2021. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%

A kérdés, csak a szokásos heti provokatív kamukérdés. De lenne pár kérdésem a kérdezőhöz.


"már konkrétan mindenhol azt lehet olvasni és hallani, hogy az a magyar, aki nagycsaládban él,..."


Ez konkrétan hol van így leírva, hogy csak az a magyar aki családos? Pedig én durván bújom a kormány hivatalos hírportáljait, de ekkora hülyeséget sehol sem olvastam. De a kérdező hátha kisegít egy linkel, ha már MINDENHOL ezt olvassa.


"de én szinte egy olyan embert sem ismerek, akinek teljesen egészséges gyermekkora lett volna,"


Én meg ismerek egy rakás embert, akinek a gyermekkora teljesen átlagos volt, normális szülőkkel. Te konkrétan hol nőttél fel? Csak azért kérdezem, mert elég fura, hogy az adott településen ahol a kérdező volt gyerek, a szülők 100 százaléka érzelmi és egyéb terrorban tartotta a gyerekeit.


"Jól érzem, hogy kicsit Orbán hibája is ez a szűklátókörű gondolkodás, amit sok magyarnál tapasztaltam? "


Elég birka kijelentés, hogy akinek családja van, azt a kormány szűk látókörűvé tette, és parancsra lett családja. Az eszedbe sem jut két fröcsögés és hazudozás között, hogy valakinek természetes vágya, hogy családot alapítson?


"és ha a "meleg" vagy "liberális" kifejezést nem tette volna szitokszóvá a Fideszes propaganda"


Erről az ál-liberálisok tehetnek leginkább, és a megtapasztalt tevékenységük miatt olyan "népszerűek". Perpill te legszivesebben felkötnéd azokat, akiknek családjuk van, és boldogok. Esetleg arra is gondolhatnál, hogy egy konzervatív értékrend többet nyújt, mint a mai ál-liberális poshadt cukormáz.


"Eleve azt sem értettem sosem, miért kell megállás nélkül ellenségképeket gyártani..."


Ezt a kérdést feltennéd ellenzéki oldalakon is? Mert ott hemzsegnek a"dögöljön meg minden fideszes" jókívánságok. Gondoltam megemlítem, ha már annyira vágysz a békére, akkor esetleg takaríts ki a ti portátokon kezdetnek.

2021. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Az emberi élet célja az önfenntartás és a szaporodás. Nem élsz örökké, ellenben a génjeidet továbbörökítheted, ez az élet normális célja, nem az, hogy élek bele a vakvilágba, aztán 40 évesen jövök rá, hogy elcsesztem az egészet. Biológiailag 23-24 évesen lenne a legideálisabb egy nőnek gyermeket vállalni.

Ha nem teszed, hát nem teszed, de ha tetszik, ha nem, ez lenne a normális.

A melegek meg maradjanak szépen csendben, és éljék a nemi életüket a hálószobában, ahogy a heterók is teszik, és ne vonuljanak az utcára dicsekedni vele. Gyereket meg ne fogadjanak örökbe, mert a gyermek nemi érésére negatív hatással lenne, ha egy egynemű pár nevelné fel. És de, ez bizonyított, és erről nem kell vitázni.

2021. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

/8 anonim ***** válasza:

65%

Röviden,tömören?

ápr. 16. 18:24


Arra akart kilyukadni, hogy o1g.

2021. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!