Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar média egyes újságírói...

A magyar média egyes újságírói még mindig pánikoltat?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, ill. látványosan egyes újságírók továbbra is tolják a pánik szekeret?


Múlt hét volt az elmúlt hetek legalacsonyabb új fertőzöttek heti száma: 34185 fő, a múlt héten az ATV-ben Szlávik azt nyilatkozta, hogy most fordult meg a helyzet és most már fokozatosan csökkenek a számok, Rusvai szintén nyilatkozott, hogy csökkenni fog továbbra is a számok, habár ő nem lassú csökkenést lát előre, hanem gyors zuhanást a számokban, majd enyhe lassulást.


Erre, 1-2 újságírótól, a HVG meg 444.hu-nál olvastam (azért őket írtam, mert 90%-ban csak tőlük tájékozódom) és kategorikusan cáfolták a két orvos állításait, mondván, hogy ezen a héten nem hogy jobb lesz a helyzet, hanem sokkal rosszabb, mondván, hogy az ünnepek miatt, alig volt tesztelés. Erre kiderült, hogy még is a szakmájában dolgozó két orvosnak lett igaza az újságírókkal szemben, mert a heti össz új fertőzöttek száma: 30344 fő lett, kevesebb, mint múlt héti, amikor az ünnepek még beleszóltak a számokba.


Kérdés, senkinek nem mondok újat, hogy egyes újságírók politikai helyzettől függetlenül, hónapok óta direktben pánikoltatnak, vagy próbálják fenntartani a pánik hangulatot, függetlenül a helyzet javulásától. A kérdés az lenne, hogy miért?


Zárásként Szlávik szavával élnék: "Nem kell pánikoltatni, de igen is kell tájékoztatni".



2021. ápr. 18. 12:02
A kérdező szavazást indított:
Klikk vadászat
Valószínűleg politikai oka lehet.
Szimplán csak túlbuzgó pesszimisták az élet más területein is.
Ténlyegesen nagyon félnek a vírustól és a cikkeikben is fenntartják ezt a félelmet.
Nevelés célzattal pánikoltatnak, hogy az emberek továbbra is szabály követőek legyenek.
Nem tudom mi az oka, de nagyon bosszanóan idegesítő.
Nem tudom mi az oka, de egyáltalán nem zavaró.
Nem pánikoltatnak.
21 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Ebből élnek a nyomorultak...
2021. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Minden újságíró pánikoltat, ebből van pénzük!


Nézd meg némelyik arcát, milyen számító patkányok...

2021. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
talán ha gondolkodnál, akkor te is rájönnél, hogy attól, hogy kevesebb tesztet csinálnak, attól a betegek száma nem csökken. csak így nem tudjuk mennyi van. szerinted, ha már minden orvost átirányítanak covid osztályokra, az azért lehet, mert kevesebb a beteg?
2021. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Klikk vadászat és nagyon bosszantóan idegesítő."


Tehát kénytelen vagyok olvasni, mert különben senki sem tud semmi biztosat amúgy sem ebben az országban.

2021. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Teszt szempontjából pedig csak annyit, hogy mindenkit le kéne tesztelni az oltás előtt, mert lehet, hogy nem is lehetne az illetőt oltani!
2021. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha este megiszok két felest, el is felejtem az egész koronavírust másnapig.
2021. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ha kevesebbet tesztelnek, kevesebb új fertőzöttet azonosítanak. Ha pedig kevesebb az új fertőzött, mint az új gyógyultak száma, akkor de, csökkenhet az összefertőzöttek száma is.

Az ünnepek alatt pedig nem végeztünk számottevően kevesebb tesztet. A kórházakban, lélegeztetőgépen lévők száma meg folyamatosan csökken. Az utóbbi két hétben kb 30%-kal.

2021. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3-as


Ezek szerint csak olvasol, de nem tájékozódsz, segítek, ha megengeded, véleményt nem írok, csak számokat, meg a végére egy kérdést.


"kevesebb tesztet csinálnak, attól a betegek száma nem csökken"


A pozitív tesztek aránya 27,1%-ról 17,2%-ra csökkent.

Az új fertőzöttek heti átlagos száma: 9253-ról 4335-főre csökkent.


"ha már minden orvost átirányítanak covid osztályokra, az azért lehet, mert kevesebb a beteg?"


Kórházakban lévők száma: 12553 főről 8445 főre csökkent.

A lélegeztető gépen lévők száma: 1529 főről 1051 főre csökkent.


Ezek a számok mit mutatnak neked? hogy napról napra romlik a helyzet vagy hogy napról napra javul a helyzet?

2021. ápr. 18. 12:26
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
én nem rettegek. de azt ugye nem gondolod, hogy ha most a hurráoptimizmus miatt az emberek nagy része nem fog annyira vigyázni, az jót fog tenni ennek az egésznek? eddig is fals számok voltak a hivatalos publikált adatok. rengeteg ember meghalt. vezetjük a statisztikákat halálozásban, de nem baj, nyugodjon mindenki le, mert itt minden jól megy. lassan a f
2021. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
él ország be van oltva, de ettől még nem védett
2021. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!