Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Partizán műsorvezetője nem...

A Partizán műsorvezetője nem hiteltelen?

Figyelt kérdés

Gulyás Márton a Partizán című (ellenzéki) politikai műsor vezetője.

153.000 youtube feliratkozója van jelenleg, Patreonon, pedig 4352 patronálója van, ez kis híján 28.000 dollár bevétel havonta. Ez 8.4 millió forint, ez lefele kerekítve 100 millió egy évben. Viszont a csatorna népszerűsége folyamatosan növekszik, ezáltal valószínűleg a támogatók száma is növekszik, így még több is lehet mint a 100 millió. Ha csak egy szerény 15-20% hasznot számolunk ami megmarad neki, az jelen állás szerint 15-20 millió forint évente, 1,2-1,66 millió havonta. Nyilván vannak költségei, operátor, animátor, grafikus, de ezek nem vihetnek el túl sok pénzt. A patreon oldalon például azt írja, hogy 1650 forint az operatőr órabére, 3000 forint pedig egy heti facebook/instagram poszt képeit fedezi. Tehát a grafikus elvileg 3000 forintért ad egy heti kép mennyiséget. Ez igazán nem számít nagy költségnek, ennyi bevétel mellett.


Ez a 8,4 millió csak a patreon támogatás. 153.000 youtube feliratkozónál már a youtube-tól is érkezik egy szemmel látható összeg.


A wikipédia szerint Márton egy középosztálybeli családból származik.


Ezekből az információkból arra lehet következtetni, hogy nincsenek anyagi gondja, messze jobban élhet mint a magyar társadalom jó része. Ha csak az 1,2-1,6 milliós várható/becsült havi profitot vesszük alapul, már az többszöröse a magyar átlagfizetésnek, a mediánról meg ne is beszéljünk.


Ezzel önmagában nincs is gond. A problémám nekem azzal van, hogy szinte minden videóban élesen bírálja a kapitalizmust, erősen idealista baloldali elveket vall. Több interjúalanyát bírálta, "felkérdezte" amiért az a kapitalizmus élvezője (pl Bige Lászlós interjú).

Még ez sem lenne amúgy probléma, mindenki olyan elveket vall amilyeneket akar.


A problémám az, hogy ő is bőven élvezője a kapitalizmusnak, ennek ellenére élesen bírálja azt. Ott ül egy rikító Nike cipőben és közben szidja a kapitalizmust.

Folyamatosan amolyan a társadalmi egyenlőtlenségekről papol, grimaszokat vág ha valami nem tetszik, ennek ellenére egy elég jó üzletet épít ebből.


Mennyire tud így hiteles lenni?



2021. ápr. 21. 01:34
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Látok is egy elírást, nem operátor, hanem operatőr. Késő van már...


De, hogy jót is mondjak róla. A műsor alapvetően igényesen van elkészítve, a hang és a kép jó. Továbbá vannak érdekes interjúalanyok is.

2021. ápr. 21. 01:36
 2/44 A Cenz Ura ***** válasza:
70%
Szerintem nem kimondottan a pénzért csinálja (remélem nem tévedek) és ez a lényeg!
2021. ápr. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
63%
Amikor egy Szeretlek Magyarország adásonként 100 millió forintjába fáj az adófizetőknek nincs sok alapotok a p.fázásra.
2021. ápr. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Ha nem is a pénz a fő célja vele, ezt akkor sem lehet a szőnyeg alá söpörni. Véletlenül se mondom, hogy egy kapzsi pénzéhes ember, akinek a szeme előtt pörögnek a dollárjelek. De papolni arról, hogy milyen rossz a társadalmi egyenlőtlenség és közben millió felett keresni, kicsit nem fér össze nekem. Bige Lászlót például megkérdezte, hogy az egykulcsos adóval nyert többletpénzt eladományozta-e (nem), és utána jött, hogy miért nem, meg miért nem mutat példát. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ő mennyit adakozik, mert láthatóan lenne miből neki is (nyilván nem Bige szint, de messze nem is átlag).
2021. ápr. 21. 01:43
 5/44 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt adófizetőkről?

Nekem az nem tetszik csak, hogy úgy szid egy rendszert (kapitalizmus), úgy szid gazdag embereket, hogy ennek ő is haszonélvezője.

Álszent, a szó amit kerestem.

2021. ápr. 21. 01:44
 6/44 anonim ***** válasza:
66%

4

Megtehetnék azt is hogy elrejtik patreonon a támogatások összegét. De nem teszik, de továbbra sem értem a hisztit. Ez kvázi egy tv műsor nem egy személyes vlog. Az pedig nem olcsó. És még így is kihozza annyiból évente amiből a köztv egy adást a Szeretlek Magyarországból meg amennyi Fábri adásonkénti tiszteletdíja volt amikor átment a köztvre.

2021. ápr. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
60%
Ja és többen is nézik mint a fent említett fidesz-shipper műsorokat.
2021. ápr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
79%
Ebből fenn kell tartani egy studiót, stábot, szerkesztőket, ügyvédet, a vendégeknek is fizetni kell.
2021. ápr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Engem nem az zavar, hogy ez a műsor jól jövedelmez. Mint műsor szerintem is minőségi, azt kívánom, hogy nézzék kétszer ennyien.

A problémám az, hogy szerintem álszent a műsorvezető.

Ezzel én nem mentem fel a túlárazott fideszes műsorokat, de az egy teljesen más kérdés témája kéne legyen. Nyilván kevesebben nézik, többe kerül és még a minősége is rosszabb.

A probléma továbbra is az, hogy a műsorvezető szidja a kapitalizmus Nike (elég kapitalista cég) cipőben, milliós jövedelemmel. Aztán felkérdez egy Bige Lászlót, hogy miért nem adakozott vagy ha igen (mert kiderült hogy igen) akkor miért nem verte nagy dobra, hogy ezzel példát mutasson.

Szóval bort iszik és vizet prédikál.

2021. ápr. 21. 01:55
 10/44 A kérdező kommentje:

#8 egyetértek, ezért számoltam csak 15-20%-kal, és nem is számoltam bele minden bevételt, csak a patreont vettem figyelembe.

A vendégeknek viszont szerintem nem kell fizetni a legtöbb esetben. Bemegy egy ellenzéki politikus, kizártnak tartom, hogy a végén mondjuk Fekete Győr András kiállít egy számlát X százezer forintról. De Bigéről se tudom elképzelni, hogy pénzt kért, hogy szerepelhessen.

2021. ápr. 21. 01:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!