Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ősz beköszöntével várható-e...

Az ősz beköszöntével várható-e koronavírus negyedik hullám?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 22. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Igen.

Ha szétnézel, te is pontosan látod, a vírus szerencsésen kihasználja az emberi ostobaságot és önzést. magyarországon ez megy 1 éve: egy szűk csoport rinyál, mert neki alkalmazkodnia kell.

Mivel ez az agyhalott réteg erre nem hajlandó, és a politika feltétel nélkül kiszolgálja őket, lesz sokadik hullám is.

Megjegyezném hogy okosodj, ez valójában a vírus ELSŐ hulláma.

A buli most kezdődött, és még elég sokáig el fog tartani, amíg buta -maszkot nem viselők, oltástagadók, járvány alapvető szabályait nem értők - léteznek.

2021. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, de előtte elmegy egyet nyaralni, ahogy legutóbb is tette. Szerencsére a stadionokat és kaszinókat becslések szerint el fogja majd kerülni.
2021. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Én azért optimistább vagyok, mint 1-es.

Talán akkor lenne így, ha nem lenne oltás.

De van, sőt az oltásellenesek úgy tűnik egyre kevesebben vannak (kihaltak? :D).

Szóval ha át tudják oltani a lakosság kellően nagy arányát, akkor megállhat a vírus terjedése akkor is, ha mindenki úgy él, mint a járvány előtt. Persze ELŐBB kell meglennie a magas arányú átoltottságnak és csak UTÁNA szabad úgy élnünk, mint a járvány előtt.

Egy probléma van ezzel a gondolatmenettel: hogy a vírus sajnos mutálódik. Már most sem az van elterjedve, mint ami egy éve garázdálkodott az országban. A kezdeti mutánsok ellen hatékonyan véd az oltás, de nemrég hallottam egy indiai ún. kettős mutánsról. Ez ellen csak alacsonyabb arányban véd a Pfizer, a többiről nincs adat. Természetesen a mostani vakcinákból kiindulva viszonylag rövid idő alatt lehet majd csinálni olyat is, ami ez ellen is véd. Ill. ha mondjuk a jelenlegiek nem 95%-ban, hanem mondjuk 65%-ben védenek, kellően nagy átoltottság esetén az is megakadályozza a vírus terjedését.


Tehát summa summarum: nem lehet kizárni, hogy ősszel ez az indiai mutáns még bekavar egy kicsit. Azért azt nem hiszem, hogy elmúlt őszhöz és télhez hasonló állapotok legyenek, és olyan korlátozások, mint akkor.

2021. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Az influenzát sem sikerült megszüntetni, mert sok változata (ha úgy tetszik mutációja) van, hiába van ellene védőoltás. Igaz, hogy azt nem szajkózzák ennyire, de minden évben elkapja x ezer ember. Nem lesz ez másképp a koronavírussal sem. Én csak arra leszek kíváncsi, hogy évek múltán is ennyire erőszakolni fogják-e a maszkhasználatot és nem foglalkoznak azzal a ténnyel, hogy minden másban is meghal sok-sok ember, amire nagy ívben sz*rik a világ (pl. az influenzába is bele szoktak halni); vagy belátják, hogy bizonyos szám alatt már eléggé irreális elvárás ez a nagy hipochondria.
2021. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Borítékolható hogy lesz 4.-5. hullám is 2021 szeptember-2022. június közt. A kérdés az, hogy lesz e legalább nyáron egy kis fellélegzés, vagy lesznek akik erre a kis időre sem kapják vissza a munkahelyüket.

Biztosan lesznek következő körök. A veszélyhelyzetet se kell újra bevezetni ősszel, mert meg sem akarják szüntetni.

2021. ápr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Biztosan lesz, mar mondogattak is😀 enis beoltattam magam de hiaba mert ugyis jonnek a mutansok aztan kitalaljak h azokra nem jo az oltas 🤷🏽‍♀️ Tiszta X men
2021. ápr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Még 5000. hullám is lesz
2021. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Az oltás hogy állítja meg a vírust?

Nem kérek lepontozást, csak egy egyszerű kérdés

Leginkább azért kérdezném, mert a beoltottak ugyanúgy fertőznek, ergo a vírus terjedését elvileg nem állítja meg a minél több beoltott ember

2021. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Az oltassal annyit ernek el h ha elkapodna virust enyhebb lesz a lefolyasa es esetleg nem kerulsz korhazba. Attol meg fertozhetsz
2021. máj. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

(8-as vagyok)

Igen, tudom ezért kérdeztem, de csak mínuszt kaptam, rendes választ nem

Nem oltásellenes szöveget szeretnék levágni, nem vagyok híve egyik végletnek sem, csak megkérdeztem, mert tényleg nem értem

2021. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!