Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne a világ akkor, ha...

Jobb lenne a világ akkor, ha az állam teljes egészében megszűnne?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakban, főleg a covid korlátozások miatt egyre inkább a libertariánus eszmék felé fordultam.

A korlátozások, védettségi igazolvány, mind az állam műve. Ellehetetlenítik a vállalkozókat, diszkriminálják az egészséges embereket.

Az állami babusgatás igazából csak az életképteleneknek jó, akik az államtól várják a megoldást mindenre, aztán sírnak hogy rossz az életük.

Minden ami állami az rossz. Az állami egészségügy egy katasztrófa, az oktatás szintén. Az állam adózás címszó alatt elveszi az állampolgárok pénzét és hülyeségekre költi -pl milliós fizetés a haszontalan focistáknak, vagy stadionok-, korlátozzák a szabadságunk pl a jelenlegi korlátozásokkal, diszkriminálnak a védettségi igazolvánnyal

Egy állammentes világban nem lenne ilyen



2021. ápr. 24. 16:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2021. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A Cenz Ura ***** válasza:
92%

Nem akarod te ezt, ha ilyen miatt is siránkozol


Egy része az államtól vár mindent, de van egy szűk része aki a másik embert csak zsákmányállatnak tekinti. Állami korlátok nélkül ezek elszemtelenednének és az ilyeneket akik itt siránkoznak "falnák fel" elsőként

2021. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Igazából majdnem jó lenne, én is kisebb állam párti vagyok.

De ha teljesen megszűnne az állam, akkor más országok elfoglalnának minket, és magánhadseregek haborúznának itt.

Szóval nem teljesen kell megszüntetni.

2021. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Nézz meg pár Mad Max, vagy The Purge filmet, és szerintem átgondolod ezt a "szűnjön meg az állam és jobb lesz akkor" nézetet. A BLM idióták is létrehoztak egy államon kívüli területet tavaly az USA-ban, pillanatok alatt egekbe szökött ott a bűnözés még helyi viszonylatban is. Jól írták előttem, ha ezekért a kis időleges korlátozásokért is nyafogsz, akkor egy anarchiában az első héten a hozzád hasonlókat falnák fel először a farkasok.
2021. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Az általad oly nagyra tartott anarchista világrendben szerintem te maximum 1 napig húznád kérdező.
2021. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

" Ellehetetlenítik a vállalkozókat, diszkriminálják az egészséges embereket."

Ezek mind igazak, de a te anarchista rendszered mégis milyen módon tudná ezeket a problémákat megoldani?


"Az állami babusgatás igazából csak az életképteleneknek jó,"

Te talán azt hiszed, hogy állam nélkül is olyan jól ellennél? Te is csak addig szeretnéd az anarchiát, amíg nem rajtad csattan az ostor. Többen is írták és én is így gondolom, hogy te pusztulnál meg benne először.


"Minden ami állami az rossz. Az állami egészségügy egy katasztrófa, az oktatás szintén. Az állam adózás címszó alatt elveszi az állampolgárok pénzét és hülyeségekre költi -pl milliós fizetés a haszontalan focistáknak, vagy stadionok"

Érdekes módon például a skandináv államokban nem így gondolják. Ott van rendes oktatás, eü és bár tény hogy lopnak a politikusok, de sokkal kevésbé mint itt. Az, hogy nálunk ilyenek a viszonyok még nem jelenti azt hogy máshol is. Az pedig, hogy a politikusok milyenek az az emberek hibája hiszen ők juttatták őket hatalomra.


"korlátozzák a szabadságunk pl a jelenlegi korlátozásokkal, diszkriminálnak a védettségi igazolvánnyal"

Megint csak, tudsz jobbat?

2021. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Így viszont pont rajtam csattan az ostor, oltásigazolvány nélkül pl nem mehetek sehova
2021. ápr. 24. 17:34
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Tehát többek között a korlátozásokkal van problémád. Mi lenne, ha az állam nélküli rendszeredben valaki például egyszerűen kidobna a kedvenc kocsmádból, éttermedből, stb? Kizárólag azon az alapon, hogy ő az erősebb, és nem tetszik neki a képed.

Csak ugye nincs állam, nincsenek törvények, hogy az ilyesmit szankcionálják.

2021. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Magánbiztonsági cégek is fenntarthatnák a rendet. Egy rendőr amúgy is csak 150 nettót keres.. Régen rendőr akartam lenni, de utólag már nagyon örülök, hogy végül nem vettek fel.

Amúgy régen nagy fanja voltam az erős államnak, de kiábrándultam az egészből.

2021. ápr. 24. 17:40
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
De a magánbiztonsági cégeket ugyanúgy nem szabályozná az állam. Ha az egyik csapat úgy dönt, hogy a lakásodból sem tehetik ki a lábad, mert pont arrafelé tölt két hetet valami nagymenő ügyfelük, mit szólnál? Hisz törvények, jogszabályok nélkül semmi nem tiltaná hogy az előbbi ügyfél kitalálja, hogy ő nem kíváncsi más emberekre. Amíg van pénze hogy megfizesse a biztonsági embereit, addig önkényesen ott korlátoznak neki bárkit aki pechjére a környéken tartózkodik, ahol csak akarja.
2021. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!