Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A védettségi igazolvány miatt...

A védettségi igazolvány miatt kiesett pénzeket a vendéglátó helyeknek kárpótolni fogja a kormány?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 13:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%
Mások egészségét ugyanúgy veszélyezteted te is. Sőt, még jobban, mert ha te megfertőződsz, tünetmentes lévén nem tudsz róla, így ugyanúgy jársz emberek közé, és végigfertőzöl mindenkit. Viszont ha én megfertőződök (amire nincs túl nagy esély, mert már túl vagyok rajta), akkor tüneteim is lesznek, tudni fogok róla, és nem mászkálok mindenfelé.
2021. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
Én ismerek szálloda tulajdonosokat meg vendéglátósokat akik be engednek akárkit igazolvány nélkül is mert be kell pótólni a kieső bevételt.
2021. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Majd ha eleg sok beveteled kiesik es rajossz,hogy nincsxertelme az ettermet tovabb vinni,megveszi toled meszaroslolo. Ha eleg ettermet stb ingstlan osszevasarolt tizedaron,akkor eltorlik az igYzolvanyt es megy minden teljes erovel....
2021. ápr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
63%

"Mások egészségét ugyanúgy veszélyezteted te is"

Jelenleg igen, de majd az oltás után pár héttel már jóval kevésbé. Mivel ha az én immunrendszerem már előre aktiválva van a vírus ellen, ha megfertőződöm is, jóval kevésbé tud bennem elterjedni (vagy akár egyáltalán nem), azaz én is kevesebb eséllyel és kevesebb vírussal tudnék bárkit is fertőzni.

Míg ugye ha oltás nélkül fertőződsz meg, akkor bőven késleltetve jut el az immunrendszered ugyanarra a szintre mint az enyém oltottan, és mire már hatékonyan harcol a vírussal, addig is sokkal könnyebben fertőzöl bárkit már a tünetek megjelenése előtt is.

2021. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
32%

"Jelenleg igen, de majd az oltás után pár héttel már jóval kevésbé. Mivel ha az én immunrendszerem már előre aktiválva van a vírus ellen, ha megfertőződöm is, jóval kevésbé tud bennem elterjedni (vagy akár egyáltalán nem), azaz én is kevesebb eséllyel és kevesebb vírussal tudnék bárkit is fertőzni."

Éppen ezért fertőznek kevesebb eséllyel az oltatlanok is, ha tünetmentesek. Szóval megint csak ott tartunk, hogy felesleges emiatt diszkriminálni minket, normális embereket; egyszerű zsarolásról van szó.

2021. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Gyerekek!


Az oltás önkéntes!


Akkor miért baszogatják azokat, akik nem akarnak oltakozni?


Vagy akkor tegyék kötelezővé! ÉS akkor nincs más opció.

2021. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%

"Éppen ezért fertőznek kevesebb eséllyel az oltatlanok is, ha tünetmentesek."

Ez így van, nyilvánvalóan jobban fertőz az akit teljesen padlóra vág a vírus meg köhécsel bele a nagyvilágba, mint akin tünetmentesen átmegy a fertőzés. Csak ezt meg nem tudni előre, kit mennyire fog megviselni a vírus, csak amikor már tényleg megfertőződött.

Jobb megoldás híján azzal lehet ügyeskedni, hogy van egy X hatékonyságú oltás, és ez alapján már legalább róluk biztosan tudni hogy ezzel az X százalékkal kisebb eséllyel fertőződnek és fertőznek.

2021. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
#27 Ettől még ugyanúgy igaz, hogy nagyobb kockázattal fertőztök ti, akik nem tudjátok, hogy fertőzöttek vagytok, mint mi, akik tudjuk.
2021. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Ettől még ugyanúgy igaz, hogy nagyobb kockázattal fertőztök ti, akik nem tudjátok, hogy fertőzöttek vagytok, mint mi, akik tudjuk."

???

Legjobban az fertőz, akinél súlyos tüneteket produkál a vírus.

Kevésbé fertőz az, aki nem oltott, de enyhe tünetekkel, vagy tünetek nélkül megússza.

Legkevésbé az fertőz akinek az oltás már a fertőzés előtt védelmet biztosít.


Hogy jött ez ki neked?

2021. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!