Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmentek majd a 2022-es...

Elmentek majd a 2022-es választásra? Van olyan párt, amire őszintén szavazni tudtok?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva kissé elkeserít engem az a helyzet, amit ma politikának hívunk Magyarországon. És nem igazán tudok azonosulni egyik párttal sem, aki képviseli magát, leszámítva talán a Kétfarkú Kutyapártot. El is mondom, miért.


A Fidesz jóformán egy saját kis királyságot épített ki magának Orbán Viktorral az élén. Nem értek egyet azokkal az ellenzéki hangokkal, akik szerint a Fidesz mindent elqúr ebben az országban, mert ez nem igaz. Munkahelyek valóban vannak (igaz, nagy része a szalag mellé szól), úgy nagyjából működik minden, és nem vezették az országot olyan válságba, mint amit Gyurcsányék csináltak előttük. Viszont pofátlanul lopnak, a képünkbe hazudnak, arrogáns és beképzelt módon nyilatkoznak, amit ők mondanak azt el kell hinni, mert ők azt mondták. Karaktergyilkossággal próbálják az ellenzéket lejáratni, és félemlítő kampánnyal akarják meggyőzni a népet a szavazatukra. Emellett masszívan gyűlöletkeltő kampányba is fektetnek, lásd a demagóg nemzeti konzultációkat és az óriásplakátokat (ez még főleg a Soros terves időszakra volt igaz). Mindenhonnan jön a propaganda, hogy a magyar reformok működnek, miközben az egészségügyre alig volt költve, az úthálózatunk is lassan szétesik, meg úgy amúgy is, vannak azért itt problémák. Az is elég érdekes, hogy milyen mértékben elkezdték nyalni Putyin és a kínaiak seggét az utóbbi időkben, miközben régebben pont azt hangoztatták, hogy ajtót mutattunk az oroszoknak.


Szóval számomra a Fidesz ezek miatt nem összeegyeztethető a szavazatommal. Azonban nem tudnék az ellenzékből olyan pártot mondani, akire nyugodt szívvel szavazni tudnék. Gyurcsányékat, beleértve kompletten a DK-t és az MSZP-t soha többé nem szeretném kormányon látni. De a Jobbik is Vona kilépése után teljesen összeomlott, amit pedig mostanában Jakab Péter előad a parlamentben nekem inkább a cirkusz kategória, hiába beszél alapvetően jogos dolgokról, de ezzel a szinttel nem tudom mit akar elérni. Nekem jelenleg nem több egy másik adag jól csengő ígéretnél, amiből majd vagy lesz valami, vagy nem. Minden esetre nagyon szkeptikus vagyok.


A Momentummal meg olyan érzésem van, hogy megfelelő összegért nem fognak széllel szemben hugyozni. Valahogy mintha a kezdeti nagy lelkesedés után leeresztett volna a lufi, és megelégednének a képviselői fizetésükkel. A Toroczkaiékra sem tudnék igazán szavazni, ilyen unióból kilépős és bérrabtartós ötletek után. Tényleg nem azt mondom, hogy abszolút hülyeség ilyeneken gondolkodni, de esetükben én nagyon úgy érzem, hogy amint hatalomra kerülnének, hasonló dolgokat művelnének, mint most a Fidesz.


Ja, szóval lehet, hogy nincs igazam, meg nem is követem napi szinten a politikát. Csak mindenki azzal jön, hogyha nem tetszik a rendszer, akkor el kell menni szavazni. Ezt értem, de hogyan tudnék leadni egy szavazatot úgy, hogyha úgy érzem hogy csak csöbörből vödörbe kerülnénk? Nektek mi a véleményetek?



2021. ápr. 25. 16:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, elmegyek. Tudom is, hogy kire fogok szavazni.
Elmegyek, de még nem tudom, hogy kire szavazok.
Elmegyek, de érvénytelen szavazatot fogok leadni.
Nem megyek el, mert nincs számomra szimpatikus párt.
Nem megyek el, mert egy szavazat úgysem számít.
Nem megyek el, mert nem érdekel.
55 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Még gondolkodom rajta, majd tavasszal meglátom. Jelenlegi állás szerint nem. Gyakorlati egypártrendszer van.
2021. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Orbán vigyáz is Gyurcsányra, mint a szeme fényére, ne félj!
2021. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, őszintén nem tudok egyikre se szavazni, de mivel már elég volt a fideszből 12 év így elmegyek és leszavazok az ellenzékre. Eleget loptak most próbáljuk a másikat majd ha nem jó akkor megint cserélni kell. Igaz a fidesz megnehezített a manipulálásaival azt h leváltsák, de azért reménykedem abban h sikerülhet.
2021. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanígy vagyok én is. Biztosan elmegyek szavazni, nem Fidesz, nem Momentum-Összefogàs-Jobbik vagy hasonló párt lesz az x tárgya.

Igazából egyik sem érdemli meg a szavazatot, de ez így nem maradhat.

2021. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. A Jobbikra minden magyar ember szavazni tud.
2021. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén egyik párttal sem tudok igazán azonosulni, úgyhogy a legkisebb rossz elvén megy majd a szavazatom.
2021. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Hazai politikai felhozatal kritikán aluli és nem tudok egy olyan pártot sem mondani akit komolyan veszek.

Próbálok a legkevésbé rosszra szavazni, illetve a Fideszre biztosan nem.

Az összefogás nekem nem szimpatikus, hatalomra törés és különböző nézetek összeférhetetlensége, nekem ez jut eszembe róluk így ebben a formában.

Kis pártra meg nem szívesen szavazok mert az úgy is a legtöbb szavazatot kapó párthoz jut. Szóval átolvasgatom majd az akkor felhozatal.

Momentummal semmi gondom például, de ők gondolom az összegfogásban indulnak, sok minden fog még változni ebben az 1 évben szóval még nem döntöttem véglegesen.

2021. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Igen, elmegyek és a Mi Hazánk Mozgalmat fogom támogatni.


Az ő esetükben a programjukban nagyot mondanak, mint például a halálbüntetés, viszont ezt EU-s jogszabály tiltja. Szimplán bűnmegelőzési szándékból lenne "bevezetve", de továbbra sem lenne alkalmazva.

Az EU-s kilépésről pedig 2028-ra terveznék fontolóra venni a népszavazást.

A cigánysággal pedig nekik és a szavazóiknak sincs bajuk, a cigánybűnözés ellen lépnének fel, amit megelőzési programokkal teljesítenének, tehát nem lenne semmi kirekesztés (nem is tehetnék meg) mint ahogy sokan gondolják.

A melegekkel pedig addig nincs gondjuk ameddig azt nem hangoztatják az utcán, tehát csak a felvonulásukat korlátoznák.


Ezen kívül minden más programpontjuk teljesen logikus, tudom sokan ellenszenvesek a párttal, de ők vagy nem ismerik őket vagy meg sem akarják ismerni csak a hallottak alapján tájékozódnak.

Másfelől én sem várom tőlük hogy kormányra kerülnek 2022-ben, DE a parlamentben mindenképpen helyett kell hogy kapjanak, az egész párt tagjai mind a nemzeti érdekeket, a népet képviselnék és nem önös érdek vezérli őket, gyakorlatilag jelen lenne a parlamentben egy olyan párt amelyik tényleg a népet képviseli és az egységre törekszik.


Ezért gondolom úgy hogy a Mi Hazánk jó választás. Ha ők nem lennének szerintem érvényteleníteném a szavazatom.

A Momentumot sokan támogatják a velem egykorú (20 körüli) korosztály, de azt veszem észre hogy nem igazán értik a pártjuk mondani valóját, van olyan ismerősöm aki csak azért Momentumos mert rajtuk keresztül tudott indulni városi kerületi választáson (tehát érdekből).

A Jobbik lenne a másik alternatívám, de a bal oldali ellenzéki összefogás egyáltalán nem tetszik, instabil az egész, bizonytalan a programjuk és Szél Bernadett, Hadházy Ákos, Fekete-Győr András, Kunhalmi Ágnes és Ungár Péter számomra mind unszimpatikusak, persze ugyanígy felsorolhatnám a Fideszes elöljárókat is akik szintén undort keltenek bennem, viszont Dúró Dóra, Toroczkai László és Novák Előd személyisége olyan egyszerű, letisztult, egyszerűen fogalmazva köznépszerűek/népközeliek, akikkel egyet tud érteni az ember, mert nem váltanak ki ellenszenvet.

Jakab Péterről pedig változó a véleményem, van egy pár beszéde amikor Orbán szemébe mondja az igazat, azokat a szerepléseit meg tudnám tapsolni, de semmi tisztelet nincs a viselkedésében, miniszterelnökként nem tudnám se Őt, de mégis az összefogásból Ő lenne a legalkalmasabb erre a pozícióra.

2021. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megyek szavazni.


Mivel jobboldali vagyok, de Orbánéktól hánynom kell, ezért Jakabékra fogok szavazni. Ő amúgyis szimpatikus.

2021. ápr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokmindennel egyetértek, amit leírtál, csak pár dologgal nem, de mindegy is. Nagyon hasonlóan gondolkodunk, érzünk a mostani politikai felállással kapcsolatban. Jó ez a kérdés, nem is értem, miért nem jött több válasz.


De a hármas válaszoló is a szívemből szólt.


Egyrészt én sem vagyok elégedett egyik párttal sem, nem látom a konkrét elképzeléseiket, a tenni akarásukat, csak a taktikázást, ami sokszor visszatetsző módon mutatkozik meg.


Szimpatikusak a Kutyák, de a rájuk adott szavazat még mindig nem szavazat, csak egy jelzés, hogy "szar a felhozatal, mindenki kapja be". Mert (szerintem) nincs olyan indulat a lakosságban, hogy annyian szavazzanak a viccpártra, hogy bejuttassák a parlamentbe. Örülnék, ha lenne, de nincs.


Talán az összefogásra szavazok. Nem azért, mert olyan szuperek, hanem azért, hogy egy kormányváltás megtördelje a Fidesz hosszú évek alatt kiépített és bebetonozott pénzszivattyús csatornáit és a legalsóbb szintekig beszivárgott önkényuralmi rendszerét. Ráadásul egy új hatalomnak időbe telik, míg a saját harácsolását olajozottan tudja működtetni, főleg ha az a hatalom maga is megosztott.


Ennyit, mint a Fidesz lop, senki nem tud lopni.

2021. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!