Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha átlagfizetésről van szó,...

Ha átlagfizetésről van szó, miért nem említik meg a fekete munkát?

Figyelt kérdés

Sokszor vitatéma itt gyakorin és bárhol máshol, hogy az átlagfizetés nem ad valós képet. Ez teljesen igaz, most kikerült mennyi a mediánbér, az 75 ezerrel kevesebb. Szóval az átlagfizetés tényleg nem egy jó mutató, ez tény.

Sokan azt mondják, hogy a jól kereső, gazdag emberek húzzák fel az átlagbért. Ebben is van igazság. Viszont azt miért nem említik az emberek, hogy ez a hivatalos bér és ha számolnánk a zsebbe kapott pénzekkel, akkor valószínűleg magasabb lenne az átlag?

Nem kell messze menni, mindenkinek vannak ismerősei akik feketén (is) kapnak pénzt. Hirtelen össze se tudom szedni hány ismerősöm dolgozik így. 2-4 órás bejelentés miközben a valós munka 8-12 óra, minimálbér papíron, a többi zsebbe. Meg vannak a teljesen feketén, papír nélkül dolgozók. És akkor ott vannak akik papíron vállalkozók (egyéni), valójában egy cégnél vannak és így többet keresnek, mint rendesen alkalmazottként bejelentve. Pontos adataim nyilván nincsenek, hogy hány ember kaphat így fizetést, de ez a szám nem elhanyagolható.

És nem csak kis (5 fő alatti) cégeknél megy ez így. Tudok olyan villanyszerelő vállalkozásról, ahol kb 20-an dolgoznak és a fizu egy része zsebbe megy. Szóval szerintem a valós, reális átlagfizetés még magasabb is, mint a statisztika szerinti. Nyilván a fekete pénzt nem számolhatják bele.


A hivatalos mediánbér is oké, hogy 190 nettó körül van, de van egy olyan érzésem, hogy valójában ez is magasabb a zsebbe adott fizuk miatt.



2021. ápr. 27. 23:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%

"Országrészenként eltérő Budapesten nettó 3-400 ezres fizuk vannak"


Budapest, 20 éve a pályán 2 szakirányú diploma, 150.000 nettó.


Ismerős most végzett tanár, 5+1 év egyetem 145.000 nettó.

2021. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#10 én úgy gondolom, hogy tisztába vagyok vele, de ha tudsz valami amit szerinted én nem, akkor kérlek fejtsd ki.


A tanárok rosszul keresnek, igen Budapesten is. Ez szomorú de a kérdés nem erről szól.

2021. ápr. 29. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!