Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha átlagfizetésről van szó,...

Ha átlagfizetésről van szó, miért nem említik meg a fekete munkát?

Figyelt kérdés

Sokszor vitatéma itt gyakorin és bárhol máshol, hogy az átlagfizetés nem ad valós képet. Ez teljesen igaz, most kikerült mennyi a mediánbér, az 75 ezerrel kevesebb. Szóval az átlagfizetés tényleg nem egy jó mutató, ez tény.

Sokan azt mondják, hogy a jól kereső, gazdag emberek húzzák fel az átlagbért. Ebben is van igazság. Viszont azt miért nem említik az emberek, hogy ez a hivatalos bér és ha számolnánk a zsebbe kapott pénzekkel, akkor valószínűleg magasabb lenne az átlag?

Nem kell messze menni, mindenkinek vannak ismerősei akik feketén (is) kapnak pénzt. Hirtelen össze se tudom szedni hány ismerősöm dolgozik így. 2-4 órás bejelentés miközben a valós munka 8-12 óra, minimálbér papíron, a többi zsebbe. Meg vannak a teljesen feketén, papír nélkül dolgozók. És akkor ott vannak akik papíron vállalkozók (egyéni), valójában egy cégnél vannak és így többet keresnek, mint rendesen alkalmazottként bejelentve. Pontos adataim nyilván nincsenek, hogy hány ember kaphat így fizetést, de ez a szám nem elhanyagolható.

És nem csak kis (5 fő alatti) cégeknél megy ez így. Tudok olyan villanyszerelő vállalkozásról, ahol kb 20-an dolgoznak és a fizu egy része zsebbe megy. Szóval szerintem a valós, reális átlagfizetés még magasabb is, mint a statisztika szerinti. Nyilván a fekete pénzt nem számolhatják bele.


A hivatalos mediánbér is oké, hogy 190 nettó körül van, de van egy olyan érzésem, hogy valójában ez is magasabb a zsebbe adott fizuk miatt.



2021. ápr. 27. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

És ezt hogy kéne szerinted beleszámolni?

Minden embert felhivni telefonon, hogy szervusz felmérést végzünk az átlag keresetről, nyilatkoznál kérlek nekünk, hogy mennyi pénzt kapsz feketén? Ne aggódj nem NAVosok vagyunk.


A fizetéseket központilag mivel be van jelentve ki lehet számolni, az eltitkoltat szerinted hogy kéne beleszámolni?

2021. ápr. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyilván sehogy nem lehet beleszámolni. Maximum önbevallásos alapon anoním lehetne valami statisztikát készíteni erről.

Nem is ezt várom, hogy majd jövőre kezdjék el beleszámolni a khs-nál.

Nekem az nem tetszik, hogy mindenki sír amiért irreálisan magas az átlagfizetés, miközben az igazi átlagfizetés valószínű még magasabb.

2021. ápr. 28. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy szerintem tök jogos felvetés, hogy olyan medián bér miatt sírnak az emberek ami valószínűleg több annál mint amit ki lehet mutatni.


Bár erre talán a jövedelmi tizedek lehetnek jók, mert ott önbevallás szerint megy az hogy kinek mennyi jövedelme van.

2021. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Hivatalos statisztikát csak hivatalos adatok alapján lehet készíteni. Azt, hogy mennyi a fekete bér azt nem lehet megmondani, arra csak találgatások vannak.

Bármennyire is vergődnek, az átlagbér akkor is egy jól összehasonlítható érték. Nem azt mutatja meg hogy mennyit keres egy átlagember, hanem azt, hogy hogyan változott a jövedelmi helyzet az országban. Az átlagbér növekedése - alacsony infláció mellett akkor is a jövedelmi helyzet javulását jelenti ha a medián bér ennél alacsonyabb. Mert 1 évvel vagy 10 évvel korábban is alacsonyabb volt a medián bér az átlagjövedelemnél.

Annyit lehet SEJTENI, hogy ha az átlagbér nem nőtt jelentősen, ellenben az infláció igen, akkor nagy valószínűséggel a fekete jövedelmek nőttek meg, hiszen akkor tud tartósan emelkedni az ára a termékeknek ha van miből azt kifizetni. Ha nem legálisan lett több pénze az embereknek, akkor feketén.

2021. ápr. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
61%
Én 40 elmúltam, ezer helyet megjártam soha sehol egy fillért nem kaptam zsebbe, soha sehol. de egyetlen fillért se.
2021. ápr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert olyan "már nincs", mindenre figyelnek országunkban.
2021. ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Országrészenként eltérő Budapesten nettó 3-400 ezres fizuk vannak, míg Békés megyében nettó 200 már álomfizetés.
2021. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg egy másik,sokan feketén kapják a fizut, ez is tény, Budapesten zsebből veszik az emberek a 60 milliós házakat, és a 25 milliós panelokat.
2021. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Maximum önbevallásos alapon anoním lehetne valami statisztikát készíteni erről."


Itt vagyunk egy anonim oldalon, és az itteni átlagfizetés valahol a millió és a csillagos ég között van. Ennyit az anonim önbevallásról :)

2021. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te tisztában vagy a fekete munka fogalmával egyáltalán?
2021. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!