Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon több tucat...

Magyarországon több tucat német, amerikai és egyéb magánegyetem található. Akkor mi a baja az ellenzéknek azzal, hogy végre lesz egy kínai egyetem is?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 10:58
1 2
 1/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
83%
Szerintem elégszer el lett mondva. Nem az a baj, hogy külföldi, még az sem feltétlenül, hogy kínai.
2021. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hanem mi a baj?
2021. ápr. 29. 11:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kínai hitelből építenek kínai kivitelezők egy kínai magánegyetemet. Amit aztán magyar adófizetőknek kell visszafizetnie. Ha látnék rá valód garanciát, hogy jelentős számú magyar hallgató ingyenesen tanulhat a Fudanon, akkor még akár támogatni is tudnám, de egyelőre semmi ilyesmiről nincs szó.
2021. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hájaaa ***** válasza:
70%
Az egyik egy jóléti szabadország, a tudás áramoltatása nincs korlátozva és olyan kritikát fogalmaz meg a hatalommal szemben amilyet szeretne vs áh hagyjuk is ...
2021. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Még akkor se éri meg egy túlárazott, 550 milliárdos hitelből kínaiak által kínaiknak épített egyetem, ami így többe kerül, mint amennyit egy évben az egész magyar felsőoktatásra költ a kormány, ha ingyen tanulhatnak ott magyar diákok. Ebből a pénzből évtizedekig ingyen tanulhatnának diákok a jelenlegi magyar egyetemeken.

Az már csak mellékes, Magyarországon ebben semmi különös nincs, hogy a A Kínai Állami Építőmérnöki Vállalatot a világ több pontján gyanúsították meg korrupcióval és kémkedéssel.

2021. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én azt mondom, ha ingyen kapnának egy földterületet pont elég támogatás egy külföldi magánegyetemnek a magyarok részéről. Arról nem beszélve, hogy ott milyen ideológiát képviselnek, megfigyelés, besúgórendszer, állampolgárok pontozása és természetesen a kommunista eszme melletti elköteleződés.
2021. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs több tucatnyi, a Fudannal együtt 16 van:


[link]


2. A Fudanon kívül önálló iskolaként egyedül a McDaniel's College működik, ami egyedül felkészítő évet tart az orvosi egyetemekre ácsingózó harmadik világbeli, elégtelen középiskolai tudással rendelkező diákoknak. Az összes többi csak egy magyar iskolával közösen kétszeresen akkreditált diplomát ad duális képzésként.


3. Továbbra is az vele az egyik (kisebb) gond, hogy az alapító okiratában szerepel a kommunista nevelés, mint eszme és ezt bizonyítottan űzik is.


4. A még nagyobb a finanszírozás: kínai hitelből, kínai fővállalkozóval magyar közpénzből építenénk fel az egészet 500 milliárdból (tehát NERisztánban a végösszeg úgy 1500 lenne), hogy aztán az egészet kiszervezzük egy alapítványba, ahogy nemrég tettük majdnem az összes saját egyetemünkkel:


[link]


Ilyen őrültségek vannak a szerződésben, mint hogy építünk nekik saját sportcsarnokot és 5000 (!) fős konferenciaépületet, amit az Egyetem teljesen ingyen és bérmentve használhat örökre.


A mi pénzükből, csak azért, hogy sok ezer kínai diák azért jöjjön ide, mert a Magyarországon töltött idő beleszámít az EU-s állandó tartózkodási engedélyhez szükséges ittlétbe. Mert ez a valódi oka, amiért ide akar jönni a Fudan, nem az ország iránti rajongásuk.

2021. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

6

MAGYAR földet nem szabad idegeneknek adni.

2021. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

7

Szóval újgyamatosításhoz és a Kalergi tervhez akarják MO-ot használni.

2021. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdésben az az állítás van, hogy több tucat MAGÁNegyetem található MO-on.


Nézzük: (2020. máj 5.) Azaz EDDIG.


1. Boston Univ. az ELTÉn, határozatlan idejű működéssel.

2. CEU, a Közép-Európai Egyetemen, határozatlan idejű működés,

3. E'cole ...egy francia művészeti izé, saját helyen, határozatlan

4. Ecole, francia, gazdasági főiskola, alapítványi, határozatlan

5. FernUniv. Haga, német távtanulási alapítvány, határozatlan


6. a Fudan MOST: a Corvinus ALATT, határozatlan,


7. a göttingeni Georg August, az ELTÉN, határozatlan

8. a Kínai orvostudományi egyetem a SOTÉN, határozatlan

9. holland maastrichti izé, nonprofit zrt alatt, határozatlan

10.buddhista egyetem, buddhista főiskola alatt, EZ ÉRDEKES, határozatlan

11.MCDaniel, amerikai, oktatási KFT. alatt, határpzatlan

12.francia MOd'art Intenational, saját ZRT. alatt, határozatlan.

13.Malajzia kihelyezett képzőközpont, Eszterházy Egy.alatt, 2020, dec 31ig

14.Marosvásárhelyi orvosi továbbképző, onkológiai intézetben, határozatlan

15.párizsi Panthethon Egy., az ELTÉN, határozatlan

16. Buckingham Univ., az IBS Üzleti főiskolán, határozatlan.


Ennyi az a "több tucat", és nem magánegyetem, hanem egyrészt MAGYAR egyetemeken tanító külföldi egyetemi KÉPZÉS, másrészt pedig alapítványi/zrt/nonprofit iskolai

továbbképzés-tanfolyam.


Legyen szíves valaki, akinek van rá ideje, írja már ide a fentiekben résztvevő hallgatószámot.

2021. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!