Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Németországban elő Magyarként,...

Németországban elő Magyarként, Magyar Tajszám nélkül, hogy lehet Magyarországon beoltatni magam?

Figyelt kérdés
A tajkártyát le kellett adni anno a Nav-nak. Itt kint még esélytelen, hogy beoltsanak. A Magyar oldalon meg persze egyből Tajszámot kérnek. Nem szabadna ilyen Szürke zónáknak lenniük.

2021. máj. 1. 23:50
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
47%

semmi szürke zóna nincs ebben.

TE döntöttél úgy, hogy ott jobb lesz neked, TE döntöttél úgy, oda fizeted az adód, TE döntöttél úgy, hogy nem fizeted ide a TB-t.


még talán az észt is osztottad, hogy gyenge elméjű, aki itt marad.


akkor legyen neked ott jó.


képedről a bőr nem sül le?

2021. máj. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
66%

Pont május elsejétől a TAJ-szám nélküliek is kaphatnak oltást, de tartózkodási címmel rendelkezniük kell. Ha azt is felszámoltad, akkor várj a sorodra Németországban.


Ha van magyar címed, akkor várj türelemmel, mert jó állami módra baszakodnak az egésszel és elvileg külön oldalt kell fejleszteni a TAJ nélkülieknek, hogy kezelhetőek legyenek :D

2021. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
34%
Szerencsére sehogy. :)
2021. máj. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
30%
Disszidenseknek kívül tágasabb.
2021. máj. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%
Miért esélytelen, hogy beoltsanak? Megszűnt a német egészségügy, vagy mi?
2021. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5. Válaszolónak:

Itt van egy prioritás lista. Elsősorban az idősek kapják meg. Utánna a Rendőrök,Tűzoltók stb. Aztán természetesen az egészségügyi dolgozók. Viszont mivel én a gasztróban dolgozok, nem számítok “sűrgősnek” mivel az éttermek zárva vannak. (Van olyan ahol elvitelre lehet vinni ételt de az mégsem 200 fős teltház). Illetve itt nem oltanak kínai es orosz vakcinánal sem. Így kevesebb a kapacitás.

2021. máj. 2. 00:45
 7/39 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok se asztmás se dohányos se krónikus beteg így nem élvezek prioritást.
2021. máj. 2. 00:48
 8/39 anonim ***** válasza:
28%
Mi az? Bezzegnémetországban nem sokkal jobb az egészségügy?
2021. máj. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem esélytelen, hogy tajkártya, tajszám, TB fizetése nélkül (bár azért van egy olyan népcsoport, akinek sikerül...) Magyarországon beoltanának. Volt régebben erről cikk az Indexen, Telexen stb. hogy osztrákok akartak átjárni oltásért, de őket is pont ugyanezért fordították vissza, így szerintem a határon túliak sem oltakozhatnak itt, ahogy a kivándoroltak sem.

Annyit tehetsz igazából, hogy kivárod a sorodat. Én is így tettem itt Magyarországon, korán regisztráltam, április elején megkaptam az oltást, a másodikat nyár közepén fogom. Annyival könnyebb a dolgom, hogy már van oltási kártyám és már vannak ehhez engedélyezett szolgáltatások is. (ötös)

2021. máj. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
46%
Itthon sehogy, ottani eletet valasztottad, az ottani feltetelekkel.
2021. máj. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!