Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc jogosan...

Gyurcsány Ferenc jogosan lövetett 2006-ban a tömegbe?

Figyelt kérdés

Én még gyerek voltam akkor, nem áll össze nagyon a kép. Amit én tudok az az, hogy a mai napig szemkilövetőként hivatkoznak rá egyesek, és 2006-ban ott egy randalírozó, autókat felgyújtó, székházat ostromló tömeg volt. Most tegyük félre, hogy igazuk volt-e vagy sem, mert komoly rendbontás történt, és ez ellen szerintem a rendőrségnek fel kellett lépnie, a gumilövedék pedig azért mégsem éles lőszer, tehát a legjobb választás... és nem is lőttek agyon senkit.

Szóval a rend visszaállítása miatt mindez nem volt jogos?



2021. máj. 2. 05:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Jogosan. A tüntetõk nagyrésze primitív állat szintjén volt. A gyújtogatás, törés - zúzás, betörés nem békés tüntetés.


Kíváncsi vagyok mi lenne a közvélemény, ha Orbán tenné ugyanazezt. Szerintem akkor minden rendben lenne.

2021. máj. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%

Már unalmas folyton a nyeretlen kétéveseket felvilágosítani, de talán mégsem hiábavaló...

1. A "randalírozó, autókat felgyújtó, székházat ostromló tömeg" 2006. szeptember 19-én csinált egy kisebb tüzet a TV akkori székházában, valamint felgyújtott 1-2 autót (közte Baló György újságíró kocsiját), kukákat borogatott, stb. Őket a rendőrség nem bántotta, a hajuk szála sem görbült. Az egyik - azóta legendássá vált - fotón jól látszik, ahogy ez egyik tüntető szinte élvezi a vízsugarat, amellyel a rendőrök "fürdették". Ezek többnyire a Jobbik akkori keménymagjához tartozó 18-20 év körüli suhancok voltak.

2. A szemkilövetés, plusz az egyéb testtájakon keletkező sérülések a 2006. október 23-i békés Fidesz rendezvényről (1956-os megemlékezésről) hazafelé tartó ünneplőket érték, köztük nagymamákat, és fiatal apukákat, nyakukban a kisgyerekükkel.

Tehát a randalírozó (javarészt jobbikos) csőcseléket nem bántotta a rendőrség; míg több, mint 1 hónappal később a Fidesz rendezvényéről hazafelé tartókat pedig gumilövedékkel lőtte, szemmagasságban. (Tudom, mert ott voltam.) Ezt a 2 külön eseményt próbálja néhány degenerált összemosni - de sikertelenül...

2021. máj. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Lovetni haboruban jogos ... beke idoben minimum vitathato!
2021. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Szépen alakul a történelemhamisítás. Gyurcsány nem lövetett a tömegbe, eleve nem ő irányította az oszlatást. Az oszlatás során valóban számos törvénytelenséget elkövettek (például azonosítószám nélküli rendőrök kerültek bevetésre), több hazai és nemzetközi szervezet (pl. TASZ, Amnesty International) szerint túlzottak voltak, nem álltak arányban a rendbontás mértékével.


Gyurcsány nem volt egy pozitív figura a történetben, de a szerepe kimerül abban, hogy nem igazán szorgalmazta a dolgok utólagos kivizsgálását (amik így is úgy-ahogy megtörténtek, nyilván hatékonyabban történtek volna meg, ha az akkori kormány is rendesen a vizsgálatok mögé áll).


Hogy Gyurcsány szemeket lövetett volna ki, a magyar szélsőjobboldali mitológia része. A gumilövedékek használatának voltak súlyos sérültjei, ezek között volt maradandó szemsérült (ez a mítosz igazság-magja), de ezeket a sérüléseket nem felsőbb utasításra okozták, még csak nem is tudatosan.

2021. máj. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
10 kiéhezett kutya nem rág le úgy egy velőscsontot, mint ez a téma le van rágva.
2021. máj. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Tömegbe lövetni soha nem jogos.
2021. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
#7: Az ellenérvet egyel alatta taglalom. Próbáld vitatni (ha tudod)... :)
2021. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Hasonló helyzetben Orbán mit tenne szerintetek? Ha a felháborodott, reményvesztett, ellehetetlenített "csőcselék" megrohamozná a várat? A maradék eszét vesztve adná parancsba a tömeg minden lehetséges eszközzel történő megállítását, ezt biztosra veszem. Ez a nagy hadiipari pénzszórás is azért lehet mert már félti a seggét. Nem a külső ellenségtől fél, azok ellen úgy sem érnének a világon semmit azok a páncélozott csapatszállítók és könnyű harckocsik amikkel most fejleszti a haderőt. De egy polgárháborús helyzetben a hadsereget személyes testőrségnek használva biztosíthatja a hatalmát. Egy mentálisan beteg emberről beszélünk, minden cselekedete csak a hatalom megtartását szolgálja. Ezért bármire képes lenne, az ellene fellépők nem úsznák meg néhány kilőtt szemmel, ebben biztos vagyok.
2021. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

"Ez a téma le van rágva"

Lehetséges,de nincs elfelejtve.

2021. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Azt nézem, hogy itt le van pontozva az is, aki szerint Gyurcsány tömeggyilkos, meg az is, aki szerint a körülmények áldozata lett... Mi tetszetős akkor?
2021. máj. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!