Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Negatív diszkrimináció a...

Negatív diszkrimináció a védettségi igazolvány. Valóban így van?

Figyelt kérdés
Az alapeset, hogy még mindig járványhelyzet van, senki sehova, kivéve akik be vannak oltva covid ellen, azok kapnak kedvezményeket (pl.: mehet moziba). Tehát ha így nézzük valóban diszkrimináció, csak éppen pozitív.

2021. máj. 2. 10:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%
#8 de az, mert elvettek bizonyos jogokat...
2021. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
9-es;a tünetmemtes hordozòk nem tudják tovább adni a vìrust
2021. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Aki nem oltatja be magát (mert nem akarja vagy nem hajlandó) az másokat veszélyeztet. Az ilyen magára vessen. Ennyi erővel elvenni a részeg sofőr hajtsásiját is negatív diszkrimináció, mert a józan sofőr hajtsásiját nem veszik el.
2021. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Tévhit, hogy aki beoltatja magát, az vírus-sterillé válik. Nem válik azzá, továbbra is terjesztheti a vírust, az oltással csak annyit ér el, hogy vagy egyáltalán nem betexik meg (tünetmentes marad), vagy a tünetei enyhe lefolyása nem okoz nála súlyosabb egészségügyi komplikációkat. Még azt sem bizonyították, hogy az oltottakban - mint potenciálisan fertőző gazdatestekben - esetleg ne mutálódhatna a koronavírus agresszív SARS-CoV2 faja. Tehát óvatosan a kijelentésekkel. Emlékezzetek csak vissza az influenza-oltások során használt reklámszövegekre: a prevencióra helyezték a hangsúlyt, vagyis hogy a saját épségeteket védjétek (és ne a másét), ami azt jelentette, hogy a védőoltás a másoktól kapható fertőzéstől óv úgy, hogy nem betegít le, de nem attól, hogy az ne lenne általatok tovább is teríthető.
2021. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem veszélyeztet senkit, mindenki csak magát. Vállald már a felelősséget az életedért.
2021. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs olyan egyén, aki ne vállalna felelősséget a saját életéért. Aki beoltatja magát, azzal demonstrálja felelősségvállalását - aki meg ezt nem hajlandó megtenni, az is egy saját életet befolyásoló felelősségvállalási döntés. Nincs olyan sem, hogy "tudatos" felelősségvállalás a saját életért (amit egy csoport esetleg jobbnak, ésszerűbbnek tartana egy másik "jelzős" f.v. fajtánál), mert az is csak a mások által felállított kritériumok szerinti megfelelés lenne.
2021. máj. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó... Oh, de szép is lenne. Ha valaki vállalja a felelősséget a saját életéért, az nem másokra és külsö körülményekre mutogat.

Én voltam koronás, aztán mégsem azon gondolkodtam, hogy jajj, valamilyen felelőtlen ember megfertőzött. És pont ugyan ennyire érdekel, hogy más oltat vagy nem oltat.

2021. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez volt az írásom lényege. A felelősségteljes döntést csakis magunk iránt (a magunk érdekében) kell meghoznunk. (Ez alatt természetesen azt értem, hogy nincs szerepvállalásunk a társadalom koncepciózus menedzseri irányításában, mert ott a felelősségvállalás más dimenziókat kaphat.) Nem is óhajtunk a cselekedeteinkkel másokra mutogatnunk - csakhogy az a bibi, hogy jócskán akadnak olyanok, akik szívesen mutogatnának ránk, bírálva vagy magasztalva, ha mi tettünk valamit a saját érdekünkben (magyarul: mindenbe bele szeretnék ütni az orrukat). Na ebből nem kérünk. Én - személy szerint - nem is szeretem az önjelölt propagandistákat (pl. Dr. Szlávik infektológus főorvost).
2021. máj. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!