Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád amit a Momentum...

Támogatnád amit a Momentum ígér, hogy az első diploma ingyenes legyen? 1998-ban a Fidesz is kampányolt vele, csak utána valahogy mégis fizetőssé tett rengeteg képzést.

Figyelt kérdés

2021. máj. 4. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én államira járok most is. Minden szakon van állami ösztöndíjas képzés
2021. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

#1, ahhoz képest az általános iskolai szintű szövegértés se megy.


Amúgy nyilván támogatnám, egy műveltebb társadalom csak jobbá teheti az országot. Mondjuk azt nem hiszem, hogy ennek az egy lépésnek izoláltan olyan hatalmas hatása lenne (elvégre akinek a diákhitel sem jöhet szóba, az nem épp az egyetemen morfondírozó rétegből kerül ki), de ettől még a hozzáállás szimpatikus.

2021. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Húha ez nagyon sok kérdést fölvet. Kezdjük ott hogy semmi nincs ingyen és az egyetem sokkak szerint nem ad verseny képes tudást.

Én nem támogatnám.

A többség dönt ez csak az én véleményem .

2021. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
97%
Szerintem felesleges, aki komolyan gondolja az így is ingyen csinálja, sőt egy egész korrekt fizura kiegészítést kaphatsz ősztőndíjból. Így is nagyon sok olyan jár egyetemre akinek semmi keresnivalója nem lenne ott, a többségük kidől 1. évben, de a puskamesterek végig is csinálják( félre értés ne essék, nem zavar). Ha ingyen lenne.... annyi lenne a magyar minőségi oktatásnak.
2021. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
én nem értem ezt az ötletet. az egyetemisták nagyrésze most is ingyen tanul, tehát az anyagiak most se tartanak vissza senkit.
2021. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Már így is le van züllesztve az egyetem. Csak az hoz össze 350 alatt aki nem akar annyit elérni.
2021. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert ez nem úgy megy hogy rengeteg tehetséges gyerek kiszorul és nem tud fizetni, hanem az odavalok államira jutnak be, a többi meg a nyálát csorgatja hogy DipLOmA és büfészakra megy. Annak nem akarom hogy közpénzből fizessük a szakját, amikor majd fél évvel végzés után jön rá h amúgy is jobb neki egy okj és csak arra jó az egyetem h verje a mellét h ő diplomás.
2021. máj. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Minden szakot fizetőssé tennék úgy, hogy amikor elkezd dolgozni az illető akkor SZJA helyett a tandíjat fizeti vissza az államnak.

Aki diploma után itthon kezd dolgozni az nem érezné meg mert ugyanannyit vonnának le tőle mint mástól csak nem SZJA jogcímen hanem tandíj törlesztésként.

Aki külföldre megy dolgozni az pedig fizesse vissza a magyar adófizetők rá költött pénzét.

2021. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
93%
Igen, támogatnám. Azzal együtt, hogy csak az kapjon diplomát, aki valóban meg is érdemli - a többieket kímélet nélkül szórják ki az egyetemekről.
2021. máj. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal akik munka mellett kénytelenek továbbtanulni? És nem hozott pontjaik vannak. Ha két elhivatott tanulót veszel akkor az egyiknek megfinanszírozza a tanulmányait a társadalom a másiknak nem?
2021. máj. 5. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!