Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg komolyan gondoljá...

Most tényleg komolyan gondolják ezt az oltás igazolvány baromságot? Komolyan meg akarnak szívatni minden vállalkozót?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy hamarosan lehet menni éjszaka is horgászni, de csak védettségi igazolvánnyal. Majdnem leborultam a székről ettől a baromságtól.

Egyrészt védettségi igazolványuk 60%-ban idős korúaknak van. Azok meg már nem járnak éjszaka horgászni, mert fáj minden csontjuk. A vállalkozó teszem fel, akinek van egy halas tava, az meg szívja a phaszt, azért mert nincs vendége amiatt?

Meg különben is, gyerekek, éjszaka egyedül vagy pár haveroddal a tó közepén jobban fertőz a covid, mint nappal egy agyonzsúfolt metrón például? Komolyan?

Ki gondolja még úgy rajtam kívül, hogy ez az egész egy nagy baromság úgy ahogy van, és sokan borzalmas anyagi károkat szenvednek el miatta?



2021. máj. 5. 15:33
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is egy nagy baromság
Nem, ennek igenis sok értelme van
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Az egész fidesz egy nagy baromság.
2021. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Nem a vállalkozó tehet róla, hogy néhányan nem mennek oltani. Addig is épp elég kárt szenvedtek, amíg zárva voltak, most legalább már mehetnek az oltottak.
2021. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez az emberek szívatása miatt van, hogy azokat is rákényszerítsék az oltásra, akik még húzódoznak. Nyilván nem fertőzöl meg senkit éjjel a vízparton, az egész csak azért van, hogy fájjon, hogy tudd, hogy te nem oltattad magad, ezért most megfizetsz. Talán még a kicsinyes bosszú is benne van.

Eddig mindig a fideszre szavaztam, amit mostanra nagyon megbántam és elnézést kérek mindenkitől.

Soha többet nem szavazunk a családdal a fideszre.

2021. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván hülyeség, de a mozit le kell játszani. Adasd be a kínait, az kb annyit ér, mint a sós víz, aztán kapod majd a diszkri kártyát.


Én is csak ezért oltattam.

2021. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Tévedésben élsz, már rég nem csak az időseket oltják. Te is kérhetsz, már válogatni is lehet. Viszonylag fiatalabb, 40 alatti vagyok és már én is megkaptam.
2021. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván az oltatni nem szándékozók szivatása miatt van, ahogy az is, hogy a betegségen átesettek csak ideiglenes védettségi igazolványt kaphatnak, míg az oltottak igazolványa korlátlan, pedig semmi infó róla, meddig hatásos az oltás.

Lehetne ezt normálisan is csinálni, mint pl. Ausztriában, ahol a negatív Covid teszt az oltással egyenrangú és a teszt ingyenesen elvégezhető.

Látszik, hogy itt nem az a cél, hogy minél előbb normálisan élhessünk, hanem az, hogy mindenkibe belenyomhassák a vakcinát.

2021. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Látom nagyon nem esik le neked a dolog, kérdező. A szívatás ténye is fontos és helyes indoklás, nem csak az számít, hogy mekkora a fertőzésveszély.


Lesz, aki szépen pont emiatt fog elballagni oltani, mert nem szeretné, hogy amúgy csak szeptemberben mehessen a peca.


A halastavas vállalkozóknak meg a 0-tól bármennyire is különböző számú vendég tudtommal fejlődés a korábbi állapothoz képest.

2021. máj. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem arról van szó, hogy a covid fertőz-e tó közepén. Minden id*óta azt mondaná, hogy pecázni megy.

Amúgy már szinte mindenki beoltathatta magát, aki akarta, és még válogathatott is az oltások között. A védettségik kijönnek 1, max. 2 héten belül. A második adagot is megkapja a legnagyobb többség még ebben a hónapban, utána már nem lehet másra mutogatni.

(Nem egy olyan ismerősöm van, aki állítólag "be akarja oltatni" magát, regisztrált is, de nem érdekelte a pénteki Pfizeres akció sem, egyszer nem lépett be az időpontfoglalóba sem, mert a háziorvos majd hívja... És nem internet-analfabéták, napi X órát lógnak a neten.)

2021. máj. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Ez azért is baromság, mert 10 millió helyett csak 4 millió ügyfelük lehet bizonyos cégeknek. Ez ellen csak a Mi Hazánk tiltakozik.
2021. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Na azért egyrészt hamarosan meglesz a 4,5 millió, másrészt hozzájuk tartozik még egy rakás kiskorú is akiket nem oltanak. Például mi is használtuk már a védettségi kártyát de velünk jött a 3 kiskorú gyerekünk is akik még sajnos nem kaphatják meg.
2021. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!